در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
FWD در مقابل RWD

هر اتومبیل بدون در نظر گرفتن قیمت ، عملکرد و سبک بدنه ، جلو یا عقب یا چهار چرخ متحرک است. چیزی به نام اتومبیل بدون چرخ وجود ندارد ، مگر اینکه یکی از ماشین های پا پا باشد که فرد فلینستون رانندگی می کرد.

درایو چرخ جلو به اتومبیلی گفته می شود که در آن سیستم انتقال قدرت نیروی موتور را به چرخ های جلو می فرستد. چرخش عقب برعکس است؛ موتور چرخهای عقب را می چرخاند. اتومبیل های چهار چرخ و چهار چرخ در هر چهار گوشه قدرت دارند. هر طرح دارای مزایا و معایب خاص خود است که بر نحوه رانندگی خودرو در شرایط مختلف تأثیر می گذارد. ما قبل از غواصی شروع به کار می کنیم تا اینکه کدام مدل بسته به سبک رانندگی شما بهتر است.

رانش چرخ عقب (RWD) چیست؟

FWD در مقابل RWD

کپی موتور جلو fwd در مقابل awd rwdWikicommons

fwd vs awd rwd موتور جلو موتور کپی ویکیکامون

چرخ دنده عقب که غالباً با اختصار RWD شناخته می شود ، قدیمی ترین طرح است. این نشان دهنده پیکربندی است که در آن موتور قدرت خود را از طریق یک انتقال به محور عقب خودرو ارسال می کند. بنز ثبت اختراع-موتورواگن 1885 که اغلب اولین اتومبیل به حساب می آید ، چرخ عقب بود. در آمریکا ، اکثریت قریب به اتفاق اتومبیل ها تا دهه 1970 از چرخ های عقب استفاده می کردند. پیکربندی در سال 2020 به طور فزاینده ای نادر است. اتومبیل های اسپرت مانند تویوتا سوپرا آن را زنده نگه می دارند و برخی از سدان های سطح بالا (مانند BMW سری 5 و پورشه پانامرا) به آن وفادار می مانند.

چرخ جلو (FWD) چیست؟

FWD در مقابل RWD

درایو چرخ جلو ، که به اختصار FWD می آید ، پیکربندی را نشان می دهد که در آن موتور نیروی خود را به چرخ های جلو می فرستد. پیشرانه چرخ جلو در دهه 1900 بر روی نمونه های مختلف ظاهر شد و در طی دهه 1930 هنگامی که خودروساز فرانسوی سیتروئن Traction Avant را به بازار عرضه کرد (که به معنای واقعی کلمه ، پیشرانه جلو است) ، این جریان در جریان اصلی جریان یافت. ساب و سابق آئودی اتحادیه خودرو نیز از طرح اولیه استفاده کردند ، اما معروف ترین – و تأثیرگذارترین – پیشرانه جلو بدون شک مینی اصلی است. اتومبیل های کوچک اقتصادی از دهه 1970 شروع به تغییر چرخ به جلو می کنند و بیشتر اتومبیل های جدید فروخته شده در سال 2020 از این پیکربندی استفاده می کنند.

FWD در مقابل RWD

چهار چرخ متحرک / چهار چرخ محرک (AWD / 4WD) چیست؟

درایو تمام چرخ که غالباً با اختصار AWD و چهارچرخ متحرک ، که به اختصار با 4WD خلاصه می شود ، نشان دهنده پیکربندی ای است که در آن قدرت موتور برای حداکثر کشش به چهار چرخ ارسال می شود. از چهار چرخ متحرک به طور معمول برای توصیف نوعی سیستم سنگین در کامیون ها و SUV ها استفاده می شود ، در حالی که چهار چرخ متحرک اغلب به یک فن آوری ابتدایی تر و کمتر مقاوم اشاره دارد که سدان ها ، واگن های استیشن و کراس اوورها را مجهز می کند. اکثر وانت ها و SUV ها در سال 2020 چهار چرخ متحرک هستند و لیستی در حال رشد از اتومبیل ها ، چهار چرخ متحرک را به صورت استاندارد یا با هزینه اضافی ارائه می دهد.

معمولاً یک اتصال مکانیکی بین محورهای جلو و عقب وجود دارد ، اما اتومبیل های برقی و هیبریدی (مانند Polestar 1 زیبا) گاهی اوقات آنچه را که از طریق جاده تمام چرخ متحرک نامیده می شود ، ارائه می دهند. هر دو محور رانده می شوند ، اما هیچ ارتباطی بین آنها وجود ندارد. مهندسان با قرار دادن یک موتور الکتریکی بر روی هر محور ، یا با چرخاندن یک موتور در چرخ های جلو و یا یک یا دو موتور چرخاندن چرخ های عقب ، این امر را به دست می آورند.

برای بررسی دقیق هر دو سیستم ، به بخش تفاوتهای چهار چرخ متحرک و چهار چرخ متحرک مراجعه کنید.

بررسی Volvo V60 Cross Country 2020

FWD در مقابل RWD

این یکی از پر بارترین سوال ها در دنیای خودرو است و پاسخ آن تا حد زیادی به سوال شما بستگی دارد. حقیقت این است که این امر تا حد زیادی به شرایط و کاربرد سیستم بستگی دارد و هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. هر نوع سیستم چهار چرخ محرک در شرایط کم جاذبه به عنوان برتر شناخته می شود. این امر باعث می شود که این وضعیت برای کسانی که در مناطقی زندگی می کنند که کمی برف می بارد و یا جاده های آسفالته لوکس است ، مطلوب تر باشد. اخیراً ، محرک چهار چرخ در کاربردهای عملکردی به عنوان روشی برای افزایش چسبندگی برجسته تر شده است.

چگونه فضای داخلی اتومبیل خود را تمیز کنیم

وقتی صحبت از طرح بندی دو دیفرانسیل می شود و بحث درایو چرخ جلو در مقابل چرخ عقب ، بحث پیچیده تر می شود. با توجه به قدمت و سابقه آن با پیدایش خودرو ، به دلیل طراحی ساده و مقرون به صرفه بودن ، محرک چرخ عقب زمانی برجسته ترین نوع پیشرانه بود. با پیشرفت تکنولوژی ، به دلیل بسته بندی و صرفه جویی در مصرف سوخت ، هزینه های ارزان تر توسعه باعث محبوبیت بیشتری درایو چرخ جلو شد. این به این دلیل است که وسایل نقلیه دیفرانسیل جلو به قطعات کمتری احتیاج دارند زیرا کل پیشرانه معمولاً به عنوان واحدی که در قسمت جلوی خودرو قرار دارد بسته بندی می شود. چیزی به نام تولید انبوه ، موتور عقب و پیشرانه متحرک وجود ندارد زیرا از نظر پیچیدگی مهندسی صفر است ، گرچه برخی از خودروهای موتور عقب چهار چرخ محرک هستند

هر دو خودروی دیفرانسیل جلو و عقب معایب خود را دارند ، اما هر دو به خوبی اثبات شده اند ، به ویژه هنگامی که ماشین به لاستیک مناسب آب و هوا مجهز باشد.

برای شرایط مناسب پرورش داده می شود

2020 کرولا

تویوتا

اینکه هر یک از تنظیمات در هوای نامناسب عملکرد خوبی دارد ، بیشتر خریداران وسایل نقلیه را نگران می کند ، زیرا رانندگان خودرویی می خواهند که بتواند آنها را از نقطه A به نقطه B برساند. محرک چهار چرخ معمولاً راه حل بهتری است ، اما هر خودرویی این گزینه را ارائه نمی دهد و آنهایی که اغلب قیمت بالایی دارند.

FWD در مقابل RWD

وسایل نقلیه دیفرانسیل جلو در عملکردهای روزمره رانندگی ، به ویژه در هوای نامناسب ، عملکرد بهتری دارند. به این دلیل که هم موتور و هم گیربکس روی محور جلو قرار می گیرند و به چرخ های محرکه وزن اضافه می کنند که باعث افزایش کشش در شرایط لغزنده می شود. اکثر تولیدکنندگان اتومبیل های استاندارد به چرخ محرک جلو متوسل می شوند زیرا ساخت آنها ارزان تر ، کارآمدتر در عملکرد و کشش بهتر برای راننده روزمره است.

چراغ چک موتور چیست؟

وسایل نقلیه چرخ عقب ، علیرغم داشتن طرح اصلی و ترجیح دادن در روزهای اولیه موتور ، می توانند هنگام کنترل شرایط بد آب و هوایی پیچیده تر شوند. مثال. این یک طرح است که فضای داخلی را نیز می خورد ، زیرا هدایت نیروی موتور جلو به چرخ های عقب نیاز به بیرون کشیدن یک تونل انتقال بزرگ دارد که از مرکز کابین عبور می کند.

از بسیاری جهات ، محیط و برنامه روزانه شما حکایت از این دارد که کدام پیشرانه برای شما مناسب است. اگر در یک آب و هوای معتدل یا معتدل چهار فصل با سطح متوسطی از برف و باران زندگی می کنید ، می توانید تقریباً از هر نوع انتخاب پیشرانه دور شوید. اگر در شمال کانادا زندگی می کنید ، احتمال اینکه چهار چرخ محرک بخواهید وجود دارد.

وسایل نقلیه با چرخ جلو تمایل دارند آنچه را که زیر فرمان نامیده می شود یا هنگامی که وسیله نقلیه در مقابل توانایی هدایت خود مقاومت می کند ، به دلیل بارگیری بیش از حد محور جلو ، به نمایش بگذارند. این همان چیزی است که ما آن را احساس “چرخاندن فرمان و هیچ اتفاقی نمی افتد” می دانیم و اولین قانون فیزیک اینرسی نیوتن به اجرا در می آید. این به این دلیل است که وسایل نقلیه دیفرانسیل جلو تقاضای زیادی برای محور جلو دارند و به آن نیاز دارند که هم نیرو ارائه دهد و هم فرمان را مدیریت کند ، که به راحتی می تواند لاستیک های جلو را تحت فشار قرار دهد. هدایت گشتاور پدیده دیگری است که ممکن است تجربه کنید.

وسایل نقلیه جلو و چرخ عقب قابلیت فرمان استثنایی را ارائه می دهند ، زیرا هم در بسیاری از موتورهای مختلف مورد استفاده و هم آزمایش قرار می گیرند. اولین مینی کوپر یک نمونه عالی از یک ماشین محرک جلو است ، که در مسابقات رالی مونت کارلو برنده شد و اخیراً در مسابقات اتومبیلرانی تورنمنت بریتانیا سلطنت می کند. رقبا باید در این مسابقات معروف از قوانین پیروی کنند و فقط مجاز به رانندگی با اتومبیل های چرخ جلو هستند.

اطلس 2021

اگرچه ممکن است خودروهای دیفرانسیل جلو عملکرد خوبی داشته باشند ، اما ما به دلیل طراحی و عملکرد فوق العاده متنوع آن ، از چرخ دنده عقب طرفداری می کنیم. ما این وسایل نقلیه را دوست داریم زیرا شما این آزادی را دارید که موتور را در هر مکانی از ماشین قرار دهید. خواه موتور مانند پورشه 911 یا فولکس واگن بیتل اصلی را در قسمت عقب خودرو بخواهند یا بخواهند آن را در قسمت جلو قرار دهند ، تولیدکنندگان می توانند هر کاری که بخواهند انجام دهند.

رانش چرخ عقب محصولی متعادل است. بهترین چرخ های عقب برای جلب رضایت اکثریت مردم طراحی شده اند و گزینه های خوبی برای رانندگی طراحی شده اند که کیفیت عملکرد باورنکردنی را برای هر راننده ای ارائه می دهند. درک نحوه کنترل این وسایل نقلیه به لطف توزیع عالی وزن بسیار آسان است. با این حال ، ما می خواهیم در مورد چند شگفتی که در هنگام انتخاب اتومبیل با چرخ عقب با آن روبرو می شوید ، به شما هشدار دهیم. مسئله مشترک بسیاری از رانندگان بیش از حد است ، زیرا چرخ های عقب عملکرد درایو را کنترل می کنند. این عادت ممکن است چالش برانگیز باشد ، اما فقط هنگامی که منحنی می گیرید بسیار مراقب باشید. زیاده روی می تواند باعث از بین رفتن قدرت چرخ ها شود ، که منجر به تغییر وزن می شود و می تواند انتهای عقب را شل کند. به طور کلی ، نباید دلیل جدی برای نگرانی باشد ، زیرا بازیابی بیش از حد نسبتاً آسان است. علاوه بر این ، بیش از حد رانندگی در هنگام رانندگی با عملکرد ترجیح داده می شود.

نحوه افزایش عمر باتری خودرو

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
اسفند 21, 1399