در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • 6 نکته برای رانندگی ایمن در پاییز
6 نکته برای رانندگی ایمن در پاییز

6 نکته برای رانندگی ایمن در پاییز

هر زمان که پشت فرمان نشستید ، باید رانندگی ایمن را تمرین کنید. شما باید به رانندگان دیگر ، علائم و شرایط توجه کنید.

شرایط بطور مداوم تغییر می کند ، به خصوص با فصول مختلف. همه ما می دانیم که رانندگی در زمستان چقدر می تواند شدید باشد ، اما آیا می دانید که پاییز با مجموعه شرایط رانندگی خود همراه است؟

ما برخی از نکات رانندگی در پاییز را داریم که شما را در این فصل در جاده ایمن می کند.

رانندگی در پاییز

1. از رانندگی با برگها خودداری کنید

ممکن است ما دوست داشته باشیم به رانندگی های پاییزی بپردازیم و همه برگها را تغییر رنگ دهیم ، اما این بدان معنا نیست که ما باید بر روی آنها رانندگی کنیم.

این امر خصوصاً در هوای مرطوب بیشتر صدق می کند. برگهای مرطوب به روسازی می چسبند و می توانند به اندازه یخ خطرناک باشند. آنها همچنین می توانند چاله ها یا سایر خطرات احتمالی رانندگی را پنهان کنند.

اگر مجبور هستید با برگ رانندگی کنید ، سرعت خود را کاهش داده و از توقف و شروع ناگهانی خودداری کنید.

2. برای تغییر هوا آماده شوید.

پاییز زمانی از سال است که می توانید چندین نوع مختلف آب و هوا را در یک روز تجربه کنید. فقط به آب و هوای ناسازگار دیوانه ای که اتاوا تجربه کرده فکر کنید.

توصیه می کنیم پیش از شروع رانندگی هر روز پیش بینی وضعیت هوا را بررسی کنید. دانستن انتظارات به معنای آمادگی بیشتر هنگام تغییر شرایط رانندگی است. به عنوان مثال ، می تواند یک دقیقه گرم و آفتابی باشد ، سپس دقیقه دیگر بارانی و سرد باشد.

شما می خواهید آب و هوا را زیر نظر داشته باشید تا بتوانید از تایرهای زمستانی استفاده کنید. خیلی زود است و لاستیک های شما خراب می شوند. خیلی دیر ، و شما برای شرایط یخبندان آماده نخواهید شد.

3. از تغییرات در نورپردازی آگاه باشید

عامل دیگری که با رانندگی در پاییز همراه است این است که ساعت کمتری از نور روز داریم. بدون شک متوجه شده اید که غروب خورشید ما زودتر و زودتر اتفاق می افتد و به ما زمان کمتری می دهد تا کمی آفتاب بگیریم.

مهم است که از تغییرات نوری که هنگام رانندگی اتفاق می افتد آگاه باشید. همیشه باید در اتومبیل خود عینک آفتابی داشته باشید و از روشن بودن تمام چراغ های اتومبیل خود اطمینان حاصل کنید.

4- مراقب حیوانات باشیدراهنمایی رانندگی ایمن در سقوط تابلوی آهو

شاید این دمای سریع یا فقط نحوه کار طبیعت باشد ، اما حیوانات ، به ویژه آهوها ، در پاییز بسیار فعال هستند.

همیشه وقتی علائم عبور آهو را می بینید باید سرعت خود را کم کنید و نسبت به جاده بسیار مراقب باشید. اگر با آهو روبرو شدید ، سرعت خود را کم کرده و بوق بزنید.

نکته مهمی که باید بخاطر بسپارید این است که در مسیر دیگری حرکت نکنید – این احتمال برخورد شما را افزایش می دهد.

5. تنظیم لوازم ضروری و انبار کردن

این یک نکته در تمام فصل است ، اما تنظیم آهنگ برای خودرو مخصوصاً در پاییز بسیار مهم است زیرا درست قبل از زمستان است. ماشین شما برای آماده سازی شرایط سخت تر به لاستیک های زمستانی ، مایعات تازه و سرویس کامل احتیاج دارد.

همچنین باید کیت اتومبیل اضطراری خود را با همه مواردی که برای دمای سردتر نیاز دارید پر کنید یا ایجاد کنید. فقط به این دلیل که پاییز است به این معنی نیست که اگر خراب شوید سرد نمی شود.

6. در حین حواس پرتی رانندگی نکنید

هرگز نباید حواس پرت رانندگی کنید. نه تنها شانس تصادف شدن را افزایش می دهد ، بلکه احتمال صدمه زدن به شخص دیگر را نیز افزایش می دهد.

اگر مطمئن نیستید که چه عواملی باعث رانندگی منحرف می شوند ، مقاله ای داریم که می تواند به شما کمک کند. یک قانون خوب برای دنبال کردن این است: اگر قرار است حتی کمی توجه شما را از جاده دور کند ، این کار را نکنید.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
خرداد 5, 1400