در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • 5 نوع آسیب ناشی از گودال آورده شده است
5 نوع آسیب ناشی از گودال آورده شده است

5 نوع آسیب ناشی از گودال آورده شده است

گودال ها ممکن است در نگاه اول بی خطر به نظر برسند – بالاخره آنها فقط سوراخ های کوچکی در جاده هستند ، درست است؟ این را به بی شماری از دارندگان اتومبیل بگویید که از عبور از مسیرهای خود با خسارت پرهزینه اتومبیل روبرو شده اند.

بنابراین چاله ها دقیقاً از کجا آمده اند؟ وقتی نشت آب از طریق شکاف های جاده ایجاد می شود ، ایجاد می شوند. وقتی این آب منجمد می شود ، منبسط می شود و فشار رو به بالا را به قسمت های روسازی می رساند. افزایش دما باعث آب شدن آب می شود و باعث ایجاد شکاف بین زمین و روسازی می شود و باعث می شود قسمت های ضعیف جاده هنگام عبور اتومبیل از روی آنها فروریزد. این قسمت فروریخته از جاده همان چیزی است که ما آن را گودال می نامیم. غالباً در فصل بهار به دلیل نوسان دما ، از این هم بدتر است ، گودال ها می توانند در اثر ضربه به خودرو آسیب زیادی وارد کنند.

غیرفعال سازی سیلندر

اگر شما به عنوان یک برآورد کننده تصادف مشغول به کار هستید ، درک آسیب هایی که این خطرات جاده ای می تواند به وسایل نقلیه وارد کند مهم است. ادامه مطلب را بخوانید تا پنج نوع آسیب را ببینید که در هنگام برخورد وسیله نقلیه با گودال باید مراقب آن باشید.

1. کسانی که آموزش تخمین برخورد دارند باید لاستیک های یک وسیله نقلیه را از نظر خسارت بررسی کنند

یکی از متداول ترین انواع خرابی گودال در لاستیک اتومبیل مشاهده می شود. این نباید تعجب آور باشد ، زیرا لاستیک ها اولین قسمت از یک وسیله نقلیه هستند که با یک گودال تماس می گیرند. با تأثیر قابل توجه ، برخورد با یکی از این موانع ناخوشایند باعث جابجایی هوای داخل لاستیک های خودرو می شود. این تغییر فشار هوا ممکن است باعث برجستگی یا حتی دمیدن دیواره های کناری تایر شود. هنگامی که یک وسیله نقلیه پس از حادثه گودالی وارد مغازه می شود ، افرادی که آموزش برآورد بدنه خودکار را دارند می توانند با جک کردن یک وسیله نقلیه و بازرسی از هر لاستیک برای مشاهده علائم برجستگی دیواره های جانبی ، جدا شدن آج و تخت ، خسارت را بررسی کنند.

5 نوع آسیب ناشی از گودال آورده شده است

2. رینگ ها و چرخ های تایر توسط غرفه ها آسیب می بینند

در حالی که چاله ها می توانند به لاستیک آسیب برسانند ، رینگ ها و چرخ های تایر نیز می توانند در هنگام برخورد وسیله نقلیه با گودال ضربه بزنند. لبه های ترک خورده یا سخت گودال ها می تواند باعث آسیب به کناره های چرخ ، در محلی که لبه با لاستیک می شود ، شود. اگر این ناحیه خم یا ترک خورده باشد ، احتمالاً باید چرخ عوض شود زیرا نمی تواند با لاستیک ها کاملاً مهر و موم کند.

یاطاقان چرخ های یک وسیله نقلیه همچنین می تواند در اثر حفره ای آسیب ببیند. این یاتاقان ها به چرخهای وسیله نقلیه کمک می کنند تا به راحتی چرخیده و بچرخند. اگر یک راننده پس از مدت کوتاهی پس از عبور از چاله ، هنگام چرخاندن وسیله نقلیه خود ، صدای سنگ زنی را بشنود ، این می تواند نشانه آسیب دیده بودن یاطاقان چرخ باشد.

3. گودال ها می توانند باعث آسیب سیستم اگزوز شوند

همانطور که افراد مشاغل اتومبیل حدس می زدند ، سیستم اگزوز به دلیل اتصال لوله های خروجی به قسمت زیرین وسیله نقلیه ، در برابر آسیب چاله آسیب پذیر است. برخورد به چاله می تواند صدا خفه کن ، مبدل کاتالیزوری یا لوله اگزوز را از بین ببرد. اگر راننده ای پس از برخورد به یک گودال عمیق به خصوص صداهای عجیبی بشنود ، این ممکن است نشانه آسیب دیدگی سیستم اگزوز خودرو باشد. در این موارد ، جوانب مثبت باید مطمئن شوند که سیستم از نظر وجود سوراخ بررسی می شود تا از انتشار آلودگی مضر جلوگیری شود.

4. خرابی سیستم تعلیق و فرمان معمول است

سیستم تعلیق ضربه ای را که در اثر برخورد یک وسیله نقلیه با جاده ایجاد می شود ، جذب می کند ، اما برخورد به گودال می تواند بر اجزای سیستم تعلیق مانند سیستم تراز فرمان ، اتصالات توپی یا پایه ها و ضربه ها تأثیر بگذارد. اگر یک راننده احساس کند که وسیله نقلیه خود را به یک طرف می کشد یا فرمان وی در حال لرزیدن است ، این می تواند نشانه ای از بی جهت بودن چرخ ها باشد. در صورت عدم انطباق ، رانندگان باید به سرعت از وسیله نقلیه خود مراقبت کنند ، زیرا تعلیق نامناسب می تواند منجر به فرسودگی زودرس شود.

5- بدن یک وسیله نقلیه می تواند توسط گودال ها تحت تأثیر قرار گیرد

سرانجام ، تماس با چاله ها می تواند به بدنه خودرو آسیب برساند. گودال ها می توانند در دامن های کناری یا ضربه گیر به خصوص در وسایل نقلیه که پایین تر از سطح زمین هستند ، تراشند. اگرچه آسیب بدنه بر توانایی کارکرد ایمن وسیله نقلیه تأثیر نمی گذارد ، اما در برخی موارد ، ترمیم آسیب های آرایشی و بهداشتی ناشی از گودال ها ممکن است گران باشد. برای جلوگیری از چنین تعمیراتی ، رانندگان همیشه باید مراقب این موانع جاده ای ناسازگار باشند – مخصوصاً در فصل گودال ها!

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
فروردین 30, 1400