در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • 5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو
5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

هنگامی که وسیله نقلیه شما دروازه های کارخانه را رول می کند ، چرخ های آن کاملاً تراز می شوند تا همان مسیر را طی کنند. این تراز باعث افزایش طول عمر لاستیک ها ، بهبود مصرف سوخت می شود و اطمینان حاصل می کند که وسیله نقلیه شما در جاده به راحتی و ایمنی کار می کند.

فهرست :

  1. چگونه بفهمیم اتومبیل شما به تراز نیاز دارد

1.1 فرمان کج یا خارج از مرکز است

1.2 اتومبیل شما به سمت راست یا چپ می رود

1.3 ساییدگی غیرطبیعی تایر

1.4. وسیله نقلیه سرگردان است

1.5 فرمان به حالت مرکزی برنمی گردد

  1. چند بار باید تراز لاستیک بگیرید
  2. یک تراز بندی چقدر طول می کشد؟

5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

هنگامی که وسیله نقلیه شما دروازه های کارخانه را رول می کند ، چرخ های آن کاملاً تراز می شوند تا همان مسیر را طی کنند. این تراز باعث افزایش طول عمر لاستیک ها ، بهبود مصرف سوخت می شود و اطمینان حاصل می کند که وسیله نقلیه شما در جاده به راحتی و ایمنی کار می کند. با این حال ، چرخ ها می توانند به دلیل عادت رانندگی ، سطح جاده ای که معمولاً در آن حرکت می کنید و هرگونه تصادف در طول مسیر ، همسو شدن با یکدیگر را از دست بدهند. خوشبختانه ، شما اغلب می توانید هندلینگ اصلی سواری خود را با تراز بندی چرخ بازیابی کنید ، یک روند تعمیر و نگهداری پیچیده که چرخ ها را بررسی می کند و آنها را به موقعیت مناسب خود باز می گرداند.

چگونه بفهمیم ماشین شما به تراز نیاز دارد

هنگامی که یک یا چند چرخ از هم ترازی با چرخ های دیگر خارج شود ، این امر باعث ایجاد مشکل در سایر قطعات و سیستم های اتومبیل متصل به چرخ ها خواهد شد. در زیر برخی از رایج ترین علائم هشدار دهنده را مشاهده می کنید که ماشین شما به یک تراز نیاز دارد.

5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

لاستیک اتومبیل با ردیف بست

هنگامی که یک یا چند چرخ از هم ترازی با چرخ های دیگر خارج شود ، این امر باعث ایجاد مشکل در سایر قطعات و سیستم های اتومبیل متصل به چرخ ها خواهد شد.

بیشترین کارایی سوخت در خودروهای گازی

توجه: سایر مشکلات ، مانند فرسودگی فرمان یا اجزای سیستم تعلیق ، می توانند همان علائمی را مانند موارد ذکر شده در زیر ایجاد کنند. تشخیص کامل وسیله نقلیه همیشه باید انجام شود.

فرمان کج یا خارج از مرکز است

به طور معمول ، هنگام حرکت مستقیم جلوتر از سطح صاف جاده ، فرمان به صورت مرکزی و مستقیم قرار می گیرد. اما وقتی چرخ های خودرو از تراز خارج می شوند ، ممکن است باعث شوند چرخ فرمان در هر دو جهت چندین درجه کج شود.

5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

اتومبیل شما به سمت راست یا چپ می رود

یک مورد جدی از چرخ های نامرتب ممکن است باعث شود که کل وسیله نقلیه به یک طرف یا آن طرف کشیده شود ، حتی اگر فرمان را صاف نگه دارید. این امر هنگامی که مستقیم از جاده ای هم سطح عبور می کنید بسیار آشکار می شود.

اگر وسیله نقلیه شما علی رغم تمام تلاش شما به یک طرف سوق پیدا کند ، احتمال زیادی وجود دارد که به تراز چرخ نیاز داشته باشد. با این حال ، به یاد داشته باشید که حتی جاده هایی که از بهترین جاده ها برخوردار هستند نیز کمی تاج دار هستند و اگر فرمان را در دست نداشته باشید باعث رانش جزئی می شود.

ساییدگی غیرطبیعی تایر

الگوهای سایش لاستیک می تواند چیزهای زیادی در مورد وضعیت فعلی چرخ های شما ، از جمله تراز بودن فعلی آنها ، به شما بگوید. برخی از الگوها حتی می توانند دقیقاً نشان دهند که چه نوع مشکل ترازبندی نیاز به تمایل دارد.

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

اگر لبه های داخلی تایر فرسوده تر از لبه های بیرونی یا بالعکس به نظر می رسند ، احتمالاً باید زاویه کمربند چرخ را تنظیم کنید تا ترازبندی آن برگردد. به همین ترتیب ، الگوهای پر یا پوسته پوسته شدن مشکلی در زاویه انگشت انگشت چرخ را نشان می دهد. یکی از بهترین زمان ها برای بررسی الگوی سایش لاستیک ، زمان چرخاندن چرخ ها است.

لاستیک فرسوده قدیمی از نزدیک

الگوهای سایش لاستیک می تواند چیزهای زیادی در مورد وضعیت فعلی چرخ های شما ، از جمله تراز بودن فعلی آنها ، به شما بگوید.

وسیله نقلیه سرگردان است

آیا به نظر می رسد وسیله نقلیه شما هنگام رفتن از جاده سرگردان است؟ این یکی از علائم هشدار دهنده است که احتمال دارد سواری شما به تراز چرخ نیاز داشته باشد. بازدید از مکانیک می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که ماشین شما از ردیف خارج است یا نه.

فرمان به حالت مرکزی برنمی گردد

فرمان به گونه ای طراحی شده است که پس از اتمام چرخش وسیله نقلیه ، به موقعیت خنثی خود بازگردد. تراز نامناسب چرخ می تواند این ویژگی مناسب را بهم ریخته و باعث شود فرمان (و چرخ ها تحت کنترل آن نباشند) پس از چرخش به موقعیت مرکزی برگردد.

در حالی که می توانید با بازگشت فعال چرخ به مرکز این مشکل را جبران کنید ، اما با این کار لاستیک فرسوده نمی شود. بهترین اقدام شما این است که وسیله نقلیه خود را به داخل بیاورید تا ببینید آیا قبل از اینکه مجبور شوید لاستیک های گران قیمت جایگزین کنید ، به تراز بودن چرخ نیاز دارد یا خیر.

مردی که هنگام رانندگی با اتومبیل فرمان را در دست دارد

فرمان به گونه ای طراحی شده است که پس از اتمام چرخش وسیله نقلیه ، به موقعیت خنثی خود بازگردد.

چند بار باید تراز لاستیک بگیرید

برای اکثر رانندگان و مدل های وسیله نقلیه ، این یک قانون اساسی است که هر دو تا سه سال یا 6000 مایل به یک ردیف چرخ بروید. اگر زیاد در جاده هستید یا وسیله نقلیه خود را نسبتاً سخت رانندگی می کنید ، باید یک تراز را به صورت سالانه یا دو ساله انجام دهید. و ناگفته نماند که هنگام مواجه شدن با یک یا چند مورد از علائم ذکر شده در بالا ، در بررسی چرخهای خود دریغ نکنید.

یک تراز چقدر طول می کشد؟

اکثر وسایل نقلیه برای انجام یک تراز بندی چرخ حدود یک ساعت طول می کشد ، در حالی که مدل های قدیمی تر به دلیل سیستم های قدیمی می توانند زمان بیشتری را صرف کنند. تعویض قطعات آسیب دیده نیز ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. با این وجود ، یک تراز بندی کامل باعث صرفه جویی زیادی در شما خواهد شد

نیسان در مقابل تویوتا: کدام یک بهتر است؟

از پول که ممکن است در غیر این صورت به خرید لاستیک های جدید برای جایگزینی لاستیک های فرسوده چرخیده بپردازد.

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
اردیبهشت 7, 1400