در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • 5 علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد
5 علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد

اتومبیل شما دارای سنسورهای مختلفی است که یکی از آنها سنسور موقعیت میل لنگ (CKP) است. مانند هر قطعه اتومبیل دیگر ، سنسور موقعیت میل لنگ در نهایت می تواند خراب شود و در صورت خرابی ، مشکلات مختلفی را ایجاد می کند.

5 علائم سنسور موقعیت میل لنگ بدفهرست :

  1. سنسور موقعیت میل لنگ چه کاری انجام می دهد؟
  2. علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد

2.1 چراغ موتور بررسی شده روشن است

2.2. موتور از شروع به کار خودداری می کند

2.3 شروع سخت و یا متوقف کردن

2.4 موتور ناهموار کار می کند و بد کار می کند

2.5 کاهش مصرف سوخت

3. آیا می توانید با سنسور موقعیت میل لنگ بد رانندگی کنید؟

اتومبیل شما دارای سنسورهای مختلفی است که یکی از آنها سنسور موقعیت میل لنگ (CKP) است. مانند هر قطعه اتومبیل دیگر ، سنسور موقعیت میل لنگ در نهایت می تواند خراب شود و در صورت خرابی ، مشکلات مختلفی را ایجاد می کند.

یک سنسور CKP معیوب می تواند چراغ موتور چک ماشین شما را روشن کند ، شما را سرگردان نگه دارد – و موارد دیگر. این مشکلی است که می خواهید فوراً به آن رسیدگی کنید.

سنسور موقعیت میل لنگ اتومبیل

مانند هر قطعه اتومبیل دیگر ، سنسور موقعیت میل لنگ در نهایت می تواند خراب شود و در صورت خرابی ، مشکلات مختلفی را ایجاد می کند.

سنسور موقعیت میل لنگ چه کاری انجام می دهد؟

5 علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد

میل لنگ یک مجموعه چرخان درون موتور است که به پیستون ها و میله های اتصال متصل می شود. هنگامی که موتور در حال کار است ، حرکت خطی پیستون ها باعث چرخش میل لنگ می شود و در نتیجه نیروی چرخشی لازم برای حرکت خودرو ایجاد می شود.

همانطور که حدس می زنید ، سنسور CKP موقعیت و سرعت میل لنگ موتور را اندازه گیری می کند. سنسور با خواندن یک چرخ دندانه دار یا دندانه دار که معمولاً روی میل لنگ یا بالانس هارمونیک قرار دارد سیگنالی ایجاد می کند. به همین دلیل ، محل قرارگیری سنسور موقعیت میل لنگ اغلب در قسمت پایین موتور قرار دارد ، اما مکان آن می تواند در هر خودرو متفاوت باشد.

رایانه موتور که غالباً به آن ماژول کنترل قدرت انتقال قدرت (PCM) گفته می شود ، هنگام محاسبه زمان جرقه و (در بیشتر موارد) همگام سازی انژکتور سوخت از سیگنال سنسور CKP استفاده می کند. PCM همچنین ممکن است هنگام مدیریت عملکردهای دیگر ، مانند سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ در صورت مجهز بودن خودرو ، از سیگنال CKP استفاده کند. در تمام وسایل نقلیه ساخته شده پس از سال 1996 ، این ماژول همچنین از سنسور CKP برای تشخیص خرابی موتور استفاده می کند.

علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد

از آنجا که سنسور CKP ورودی اصلی PCM است ، حسگر هنگام خرابی می تواند طیف وسیعی از مشکلات را ایجاد کند. برخی از رایج ترین علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد عبارتند از:

چراغ موتور بررسی شده روشن است

PCM سنسور CKP و مدار آن را کنترل می کند. اگر ماژول مشکلی را تشخیص دهد ، چراغ موتور را روشن کرده و یک کد مشکل تشخیصی (DTC) مربوطه را در حافظه خود ذخیره می کند.

سیگنال خطای نور موتور چک روشن

PCM سنسور موقعیت میل لنگ و مدار آن را کنترل می کند.

موتور از شروع به کار خودداری می کند

یک موتور مجهز به گاز به سه ماده اولیه برای کار نیاز دارد: جرقه ، مخلوط سوخت هوا و فشرده سازی. وقتی سنسور CKP خراب شد ، PCM نمی داند چه زمانی شمع ها را آتش زده و انژکتورهای سوخت را پالس می کند. در نتیجه ، موتور ممکن است از گرسنگی سوخت و یا جرقه داشته باشد ، در نتیجه خودرویی از شروع به کار خودداری کند.

شروع سخت و یا متوقف کردن

5 علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد

وقتی سنسور CKP روی fritz باشد ، ممکن است سیگنال ضعیف یا نامنظمی تولید کند تا اینکه کاملاً خراب شود. در نتیجه ، ممکن است به دلیل جرقه و سوخت نامناسب ، خودرو شروع به کار کند و یا متوقف شود.

مردی با ماشین معطل

وقتی سنسور CKP روی fritz باشد ، ممکن است سیگنال ضعیف یا نامنظمی تولید کند تا اینکه کاملاً خراب شود.

موتور ناهموار کار می کند و بد کار می کند

یک سنسور CKP نامنظم می تواند PCM را در محاسبه نادرست پالس انژکتور سوخت و زمان جرقه ، در نتیجه یک موتور خشن کار کند و از کار بیفتد. به عنوان راننده ، شما احتمالاً اشتباه را به عنوان یک لرزش یا تلو تلو خوردن ظریف تفسیر می کنید که ممکن است هنگام بارگیری وسیله نقلیه شدت یابد. اگر تصحیح نشود ، خرابی باعث آسیب به سایر قسمت های خودرو مانند مبدل کاتالیزوری می شود.

کاهش مصرف سوخت

بدیهی است ، موتوری که خشن و بد کار باشد (به دلیل وجود سنسور CKP معیوب) ، کاهش بهره وری سوخت را تجربه می کند. یک سنسور CKP معیوب همچنین ممکن است از عملکرد صحیح تجهیزات کم مصرف مانند سیستم متغیر زمان سوپاپ و سیستم های غیرفعال سازی سیلندر جلوگیری کند.

سوخت گیری اتومبیل

موتوری که به دلیل معیوب بودن سنسور CKP خشن و بد کار کند ، در بهره وری سوخت کاهش می یابد.

آیا می توانید با سنسور موقعیت میل لنگ بد رانندگی کنید؟

در بسیاری از موارد ، یک سنسور CKP معیوب از شروع به کار خودرو جلوگیری می کند ، که به نوبه خود ، شما را قادر به هدایت ماشین نمی کند. در چنین سناریویی ، شما چاره ای ندارید جز اینکه بلافاصله مشکل را برطرف کنید.

اما حتی نگرانی های متناوب CKP نیز باید بلافاصله برطرف شود ، زیرا چنین مسائلی می تواند منجر به توقف و راه اندازی سخت شود و خودرو را غیرقابل اعتماد و ناامن کند.

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
اردیبهشت 22, 1400