در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • 10 نکته در مورد نگهداری موتور ماشین
10 نکته در مورد نگهداری موتور ماشین

یک موتور مانند قلب ماشین است. برای اینکه ماشین شما در حرکت باشد باید روان باشد. نمی توانم بیشتر تأکید کنم که مهم است که موتور مناسب و کارآمد باشد. در اینجا 10 نکته در مورد نگهداری موتور وجود دارد که به شما کمک می کند موتور شما برای همیشه کار کند

شماره 1 روغن موتور را در فواصل منظم تعویض کنید

این کمترین کاری است که می توانید انجام دهید. روغن موتور تمام قطعات متحرک را به خوبی روان می کند تا ساییدگی در آن حداقل باشد. همچنین ، تمام گرد و غبار ، خاک و رسوبات را به دام می اندازد ، و آنها را از مکان های غیر مجاز دور نگه می دارد. سطح روغن را هر ماه بررسی کنید و اگر سطح آن کم است ، آن را پر کنید. درجه روغن و فواصل تغییر منوط به توصیه های سازنده است. فیلتر روغن به همان اندازه مهم است که تمام مواد ناخواسته روغن را فیلتر کرده و تنظیم مجدد آن را به داخل موتور متوقف می کند. با این کار موتور شما روان و خنک عمل می کند.

شماره 2 سیستم خنک کننده را بررسی کنید

حتی اگر از نظر کارایی یک موتور اتومبیل مسیری طولانی را طی کرده باشیم ، انرژی زیادی هنگام احتراق به صورت گرما از بین می رود. فلزات و آلیاژهایی که موتور خودروی شما از آنها ساخته شده است ، با گرما دوست خوبی ندارند. همیشه اطمینان حاصل کنید که خنک کننده کافی در مخزن وجود دارد زیرا برای اتلاف گرما بسیار مهم است. نسبت 1: 1 خنک کننده و آب مقطر ایده آل است. همچنین ، خوب است که در یک روز آفتابی و گرم به سنج موتور نگاه کنید و در صورت نزدیک بودن به گرم شدن ماشین خود را خاموش کنید.

شماره 3 بگذارید نفس بکشد

تنگی نفس؟ احساس خستگی؟ موتور ماشین شما به اندازه شما به اکسیژن نیاز دارد. جریان منقبض شده هوا می تواند باعث سوختن سوخت کامل نشود ، در نتیجه باعث افزایش انتشار و کاهش مسافت پیموده شده می شود. فیلتر هوا را بررسی کرده و هر زمان احساس کردید مقدار زیادی خاک و آوار به آن چسبیده است آن را تمیز و تعویض کنید. موتور شما برای عملکرد خوب و ادامه کار باید تنفس مناسب داشته باشد.

شماره 4 به دنبال نشت باشید

هنگامی که از بزرگراه خارج می شوید ، بایستید و به پارکینگ محل مایعات روی زمین نگاه کنید. اگر سوخت در حال نشت است ، باید به نزدیکترین مکانیک مراجعه کرده و آن را بررسی کنید. همچنین می توانید زیر کاپوت را چک کنید تا نشت یا نشتی را مشاهده یا حس کنید. روغن موتور و ضد یخ مایعاتی هستند که باید هنگام بررسی نشتی به آنها توجه کنید.

شماره 5 سوخت ذخیره را ادامه ندهید

بنزین حاوی رسوباتی است که در ته مخزن شما قرار می گیرد. سالها دویدن و قطعاً یک لایه چرند وجود دارد که نباید به موتور برسد. کار با سوخت کم این مواد ناخواسته را به درون پمپ بنزین می کشد که می تواند باعث فرسودگی زیادی شود. به جای اینکه فقط دعا کنید به موتور نمی رسد ، مخزن خود را بالا ببرید و در هزینه تعمیر / تعویض فیلتر سوخت و پمپ صرفه جویی کنید.

شماره 6 تسمه های خود را بررسی کنید

تسمه های لاستیکی پیوندهای اساسی برای هماهنگ نگه داشتن همه چیز هنگام کار موتور هستند. اگر صدای فریادی از زیر کاپوت شنیدید ، وقت آن است که آنها را تعویض کنید. باید کمربندهای خود را از نظر ترک و علائم ساییدگی بررسی کنید حتی اگر طولانی مدت باشند. اما اگر آنها در حین کار موتور خراب شوند ، می تواند به اجزای موتور ، “اجزای گران موتور” آسیب جدی برساند!

شماره 7 چراغ خطر موتور را نادیده نگیرید

این چراغ فریاد ظریف ماشین شما برای کمک است. این را هرگز نادیده نگیرید و سریعاً ماشین را توسط مکانیک محلی خود بازرسی کنید. ما قبلاً مقاله ای راجع به معنای احتمالی آن نوشتیم – بررسی اینکه چراغ موتور ظاهر می شود؟ این چیزی است که به معنای آن است. در واقع این یک خودآزمایی است که برای محافظت از موتور شما در نظر گرفته شده است. این لزوماً هر بار جدی نیست اما هرگز نمی دانید مگر اینکه آن را بررسی کنید.

شماره 8 فیلتر سوخت خود را تعویض کنید

این شبیه فیلتر روغن است اما مواد ناخواسته را از سوخت فیلتر می کند و ورود به محفظه احتراق را ممنوع می کند. فیلتر جدید به معنای جریان آزاد سوخت پاک به پمپ سوخت و موتور است. این اطمینان می دهد که در موتور کمتر تجمع یافته و عطش آن برای سوخت سیراب می شود.

شماره 9 شمع ها و سیم ها را تعویض کنید

شمع به عنوان شروع کننده آتش عمل می کند. این مخلوط سوخت و هوا را در سیلندرها مشتعل می کند و به دلیل ماندگاری طولانی به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد. تعمیر و نگهداری منظم باعث می شود موتور جرقه خود را حفظ کند. در بعضی مواقع ، آنها حتی نیازی به جایگزینی ندارند. برخی از تمیز کردن ها می توانند کمک زیادی کنند زیرا با گذشت زمان مقدار زیادی دوده در اطراف الکترود جمع می شود.

شماره 10 موتور شما دوست ندارد فقط برای متوقف شدن کامل چرخش کند

موتورها مهندسی شده اند تا با سرعت ثابت کار کنند. این زمانی است که آنها بهترین عملکرد را دارند. تنوع زیاد در دور موتور باعث خستگی آن می شود و این خود ضرر می کند. رانندگی در شهر ، جایی که شما به طور مداوم حرکت می کنید و متوقف می شوید ، موتور واقعا سخت است. سعی کنید خیلی سخت نگیرید. درعوض ، مطمئن باشید که پا بردارید و سرعت خود را بیش از حد انجام ندهید ، وقتی می دانید که باید دوباره متوقف شوید. سعی کنید هر زمان ممکن به بزرگراه بچسبید. این مسافت پیموده شده بهتری را برای شما فراهم می کند (اکنون می دانید چرا رانندگی در بزرگراه منجر به مصرف سوخت کمتری می شود) و موتور آن را برای مدت طولانی تری کار می کند.

این بررسی ها باید موتور شما را سالم نگه داشته و در تعمیرات / تعویض / نگهداری هزینه زیادی صرفه جویی کند. موتور گرانترین و پیچیده ترین قسمت ماشین شماست. این نیاز به مراقبت خوب دارد و هنگامی که قصد دارید اتومبیل خود را بفروشید با بدست آوردن ارزش فروش مجدد به نفع شما خواهد بود. صحبت از قیمت فروش مجدد خوب ، در CARS24 ما بهترین قیمت را برای ماشین قدیمی خود دریافت می کنیم.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
بهمن 28, 1399
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.