در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • نگهداری وسایل نقلیه در طول تابستان
نگهداری وسایل نقلیه در طول تابستان

نگهداری وسایل نقلیه در طول تابستان

با گرم شدن هوا ، تعمیر و نگهداری ماشین ممکن است آخرین چیزی باشد که ذهن همه را به خود مشغول کرده است. با این حال ، اگر در حال کار به عنوان یک مکانیک اتومبیل هستید ، مهم است که از عوارضی که درجه حرارت بالا می تواند برای یک وسیله نقلیه ایجاد کند ، آگاه باشید. ماه های گرم تابستان می تواند منجر به افزایش ساییدگی و پارگی اجزای خودرو شود ، از این رو نگهداری منظم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در طول کار خود در زمینه مکانیک اتومبیل ، دانستن اینکه چگونه به رانندگان کمک کنید تا وسایل نقلیه خود را به درستی کار کنند در طول تابستان در اطمینان از ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان مهم خواهد بود.

ادامه مطلب را بخوانید تا پنج نکته مهم را برای حفظ وضعیت یک وسیله نقلیه در طول تابستان کشف کنید.

نگهداری وسایل نقلیه در طول تابستان

  1. اگر می خواهید یک مکانیک معتبر شوید ، فشار تایر خودرو را در تابستان کنترل کنید

در دماهای بالا ، لاستیک های یک وسیله نقلیه می توانند در برابر انفجار و کاهش شدید فشار هوا آسیب پذیرتر شوند. این بدان دلیل است که گرمای انجام شده توسط آسفالت و روسازی در جاده ها اغلب توسط لاستیک ها جذب می شود و منجر به ترکیدن آنها در سرعت های بالا می شود. هنگامی که به یک مکانیک معتبر تبدیل می شوید ، اطمینان از اینکه فشار باد لاستیک کافی است ، مهم است. لاستیک هایی که به طور مناسب باد شوند می توانند خطر تصادف در تابستان را تا حد زیادی کاهش دهند ، بنابراین بررسی منظم فشار لاستیک در طول این فصل گرم برای ایمنی هر راننده بسیار مهم است.

فشار باد می تواند تحت تأثیر درجه حرارت گرم قرار گیرد

نگهداری وسایل نقلیه در طول تابستان00

3 .باتری را مرتباً بررسی کنید

باتری خودرو می تواند تحت تأثیر گرمای شدید قرار گیرد. در تابستان ، باتری های ماشین به دلیل تبخیر ، مایع باتری یا الکترولیت را از دست می دهند. با تبخیر ، سرعت خوردگی در ترمینال ها و اتصالات باتری افزایش می یابد. در طول تابستان ، باتری یک وسیله نقلیه را مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید که پایانه های باتری خورنده نیستند و باتری به طور ایمن وصل شده است. برای جلوگیری از آسیب دائمی ممکن است لازم باشد باتری را تمیز یا اتصالات را محکم کنید.

3 .سطح مایعات خنک کننده و سایر مایعات مهم را حفظ کنید

ماده خنک کننده نقش مهمی در خنک نگه داشتن خودرو در طول تابستان و به ویژه در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب طولانی مدت دارد. پس از فارغ التحصیلی از برنامه آموزش مکانیک اتومبیل ، یادآوری این نکته ضروری است که رانندگان علاوه بر نظارت بر مایعات دیگر ، مرتباً میزان مایع خنک کننده خود را نیز بررسی کنند. مایعات AC ، مایع شستشوی شیشه جلو اتومبیل ، روغن ترمز ، روغن فرمان ، مایع انتقال قدرت و روغن همه باید در طول تابستان در حد کافی نگه داشته شوند تا وسیله نقلیه خنک باشد و از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کند.

به ویژه مهم است که سطح مایعات خودرو را در هوای گرمتر حفظ کنید

4- اقداماتی را برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد انجام دهید

علاوه بر حفظ سطح مایعات ، اقدامات دیگری نیز می توان برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد وسیله نقلیه در ماه های گرم انجام داد. هنگام رانندگی در طول تابستان ، رانندگان همیشه باید از آفتابگیر داشبورد استفاده کنند. این دستگاه ها باعث خنک شدن کابین خودرو می شوند و از داشبورد در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت می کنند. در صورت امکان ، رانندگان همچنین ممکن است یک مکان سایه دار برای پارک پیدا کنند.

5- روغن موتور را فراموش نکنید

با وجود دمای بالاتر ، رانندگان تمایل دارند که بیشتر از اتومبیل های خود در تابستان برای سفرهای جاده ای و تعطیلات استفاده کنند. افزایش زمان صرف رانندگی ، مهمتر از همه این است که روغن موتور خودرو را در طول تابستان حفظ کنید. موتورها برای عملکرد صحیح خود به روغن کاری متکی هستند و برای جلوگیری از خرابی موتور باید روغن موتور مرتبا تعویض شود.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
خرداد 12, 1400