در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456
نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

نشتسیستم انتشار تبخیری : کد P0456

فهرست :

  1. کد P0456 به چه معناست؟
  2. دلایل احتمالی کد P0456 چیست؟

3- علائم رایج کد P0456 چیست؟

4- نحوه تشخیص کد P0456

  1. نحوه اصلاح کد P0456

کد P0456 به چه معناست؟

نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

برای شروع ، کد P0456 در همه سیستم عامل های خودرو وجود ندارد ، بنابراین ، بسته به وسیله نقلیه ای که رانندگی می کنید ، ممکن است هرگز این کد را به طور کامل مشاهده نکنید. برخی از وسایل نقلیه GM مدل اخیر این کد را در لیست خود ندارند.

نشت کوچک سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

کد عیب یابی (DTC) P0456 مخفف “” سیستم انتشار تبخیری (EVAP) نشتی کوچک شناسایی شده “است. رایانه اتومبیل شما هنگامی که مشخص کند در سیستم کنترل انتشار تبخیر (EVAP) جایی نشت جزئی دارد ، این کد را تنظیم می کند.

نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

یک موتور اتومبیل مدرن

رایانه اتومبیل شما وقتی تعیین کند که در جایی از سیستم کنترل انتشار گازهای تبخیری (EVAP) نشت جزئی وجود دارد ، کد P0456 را تنظیم می کند.

به طور معمول ، تست نشت EVAP اجرا نمی شود مگر اینکه سطح سوخت بین 15 تا 85 درصد باشد. به همین دلیل ، افرادی که مخزن های خود را بالای سر خود نگه می دارند یا همیشه آن را بسیار کم مصرف می کنند ، تقریباً هرگز ممکن است EVAP DTC نداشته باشند حتی اگر نشتی داشته باشد. و تا آنجا که رانندگی وسیله نقلیه با یک نشت کوچک است ، شما احتمالاً چیزی غیر از چراغ Check Engine (MIL) نخواهید دید.

اساساً ، سیستم کنترل انتشار تبخیر (EVAP) مجموعه ای از اجزای سازنده است که با هم کار می کنند تا از بخار سوخت به جو جلوگیری کند. این سیستم برای مطابقت با مقررات آلایندگی باید فاقد نشت باشد.

برای بررسی وجود نشتی ، رایانه اصلی اتومبیل شما که غالباً به آن ماژول کنترل قدرت انتقال قدرت (PCM) گفته می شود ، با رعایت برخی معیارها ، خودآزمایی سیستم را انجام می دهد.

در طی یک آزمایش معمول “نشت کوچک” ، PCM ابتدا دریچه تصفیه را باز می کند تا خلا در سیستم ایجاد شود. سپس دستگاه با بستن شیر تخلیه و دریچه هوا سیستم EVAP را آب بندی می کند. به همین دلیل ، یک سوپاپ تصفیه کنیستر یا دریچه تخلیه (که در داخل شیر قرار دارد می تواند منبع نشت باشد) که کمی نشت می کند.

نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

واحد کنترل موتور یک ماشین مدرن

برای بررسی وجود نشتی ، رایانه اصلی اتومبیل شما که غالباً به آن ماژول کنترل قدرت انتقال قدرت (PCM) گفته می شود ، با رعایت برخی معیارها ، خودآزمایی سیستم را انجام می دهد.

سرانجام ، برای بررسی وجود نشتی ، PCM از طریق حسگر فشار مخزن سوخت (FTP) ، پوسیدگی خلا را کنترل می کند. اگر یک نشت کوچک شناسایی شود ، P0456 یا کد نشت کوچک دیگری تنظیم می شود.

به طور معمول ، PCM تنها در صورت مشاهده دوبار عدم موفقیت در سیستم خودآزمایی ، کد را تنظیم می کند.

توضیحات بالا نحوه عملکرد اکثر سیستم ها است. به خاطر داشته باشید ، اما برخی از وسایل نقلیه از روش کمی متفاوت برای شناسایی نشتی استفاده می کنند. به عنوان مثال ، برخی از برنامه ها ممکن است از پمپ و سوئیچ تشخیص نشتی استفاده کنند.

به عنوان مثال کرایسلر و داجز قدیمی و برخی از Toyota ها دستگاهی به نام “پمپ تشخیص نشتی” دارند که برای بررسی نشتی EVAP در هنگام پارک بودن و روشن نبودن موتور طراحی شده است. خودروهای بعدی کرایسلر / دوج از آنچه که “مانیتور یکپارچگی سیستم تبخیری” (ESIM) می نامند استفاده می کنند که یک سوئیچ مخصوص است که از این واقعیت بهره می برد که در یک مخزن سوخت مهر و موم شده ، فشار با افزایش دما افزایش می یابد و کاهش می یابد.

نمای نزدیک یک کرایسلر 300 سفیدرنگ 2018

خودروهای بعدی کرایسلر / دوج از آنچه که “مانیتور یکپارچگی سیستم تبخیری” (ESIM) می نامند استفاده می کنند.

استراتژی اساسی مورد استفاده در مدل اواخر دوج / کرایسلر مجهز به ESIM این است که در یک سیستم مهر و موم شده ، فشار به طور طبیعی نسبت به دما افزایش یا کاهش می یابد. با افزایش دما ، فشار داخل سیستم نیز افزایش می یابد. برعکس ، با کاهش دما ، در صورت عدم وجود نشتی ، خلا ایجاد می شود. در هنگام خنک سازی ، وزنه های داخلی سیستم تبخیری را از جو آب بندی می کنند و اجازه می دهند سوئیچ بسته شود. اگر سوئیچ بسته شود ، نشان می دهد که سیستم نشت نمی کند.

همه وسایل نقلیه بخار سوخت ذخیره شده را از طریق شیر برقی تصفیه کننده از طریق کوره برقی تصفیه می کنند که به موتور اجازه می دهد تا خلا engine موتور هوای خارج را از طریق کپسول خارج کند. “شیر برقی Vent” که به طور معمول باز است ، اجازه عبور آزادانه هوا را می دهد مگر اینکه انرژی آن تأمین شود. در فورد ، شیر برقی دریچه ای تنها زمانی بسته می شود که سیستم در حال آزمایش نشتی EVAP باشد.

دلایل احتمالی کد P0456 چیست؟

چندین مسئله وجود دارد که می تواند باعث کد P0456 شود:

درپوش گاز آسیب دیده یا به درستی بسته نشده است

شیر کنترل حجم تخلیه معیوب یا شیر کنترل دریچه قوطی

خرطوم خراب EVAP

قوطی ذغالی نشتی

مخزن سوخت آسیب دیده

پمپ تشخیص نشتی معیوب

سنسور FTP معیوب است

تعمیر اتومبیل و تعویض مخزن سوخت

مخزن سوخت آسیب دیده دلیل احتمالی کد P0456 است.

علائم رایج کد P0456 چیست؟

یک وسیله نقلیه حتی با کد P0456 به کار خود ادامه خواهد داد زیرا سیستم EVAP le

نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

aks اغلب به سختی قابل توجه هستند. تنها علائمی که ممکن است مشاهده کنید و می تواند با این کد مشکل همراه باشد علائم زیر است:

نور موتور چک روشن

انتشار HC خودرو از نقطه نشت کمی افزایش یافته است

مشکل این است که اگر چراغ موتور چک را نادیده بگیرید و فقط به رانندگی با ماشین ادامه دهید ، ممکن است مشکلات دیگری پشت مشکل اول جمع شوند تا زمانی که با یک قبض تعمیر بسیار بزرگ روبرو شوید ، بنابراین به جای نادیده گرفتن نور ، اولین مشکل را برطرف کنید.

انتشار گازهای گلخانه ای افزایش یافته است

انتشار کمی HC خودرو از نقطه نشت ، یک علامت رایج کد P0456 است.

چگونه می توان کد P0456 را تشخیص داد

برای تشخیص کد P0456 ، ابتدا باید مطمئن شوید که درپوش گاز به طور محکم بسته شده است. درپوش گاز شل یا معیوب می تواند به راحتی کد مشکل را تحریک کند. اگر سفت کردن درپوش بنزین کار نمی کند ، ممکن است بخواهید یک درپوش جدید خریداری و نصب کنید.

نشت سیستم انتشار تبخیری : کد P0456

به خاطر داشته باشید: پس از محکم کردن یا تعویض درپوش بنزین ، باید کد را با کد خوان پاک کنید یا ابزار اسکن را انجام دهید. کد بلافاصله به خودی خود از بین نمی رود.

صادقانه بگویم ، ممکن است مجبور شوید یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا نشت بسیار کمی پیدا کند. حتی با کمک دستگاه دود و سایر تجهیزات ، یافتن نشت های کوچک بسیار دشوار است. شما می توانید از یک چراغ قوه روشن استفاده کنید و برای شلنگ های شکاف یا قطعات پلاستیکی ترک خورده بازرسی بصری انجام دهید. خود قوطی نیز می تواند نشت کند.

کلاهک گاز در دست از نزدیک

اگر سفت کردن درپوش بنزین کار نمی کند ، ممکن است بخواهید یک درپوش جدید خریداری و نصب کنید.

افراد حرفه ای برای استفاده از روش مانیتور تبخیری برای تعیین وجود نشتی چه قبل و چه بعد از تعمیرات ، از ابزارهای اسکن بسیار گران استفاده می کنند. اما دوباره ، یافتن یک نشت کوچک می تواند بسیار دشوار باشد.

اگر پمپ بنزین تعویض شده باشد (برداشتن مخزن گاز) ، ممکن است به دلیل بی محل بودن مهر و موم پمپ بنزین یا به دلیل برخی از قطعات آسیب دیده یا جدا از مخزن ، نشتی کوچک رخ دهد.

اگر درپوش بنزین مشکلی را حل نکرد ، باید بیشتر حفاری کنید. دلایل متعددی برای کد OBD-II P0456 وجود دارد. به همین ترتیب ، تشخیص می تواند دشوار باشد. برای داشتن ایده در مورد عیب یابی کد ، فیلم های زیر را ببینید:

نحوه اصلاح کد P0456

دلایل متعددی برای ذخیره شدن کد P0456 وجود دارد. بنابراین ، برای حل این مشکل “گلوله جادویی” وجود ندارد. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، باید کد را دقیقاً تشخیص دهید و سپس تعمیرات لازم را انجام دهید.

همچنین به خاطر داشته باشید که همه وسایل نقلیه متفاوت هستند. هنگام عیب یابی و تعمیر کدهای مشکل تشخیصی ، باید با اطلاعات مربوط به تعمیر کارخانه برای برنامه خود مشورت کنید.

کتابچه های راهنمای تعمیرات ، مانند کتابهای Chilton ، مفید هستند ، اما ممکن است اشتراک ALLDATA بهتر باشد. ALLDATA دارای اشتراک یک وسیله نقلیه برای DIYers است که اطلاعات دقیق تعمیر کارخانه را ارائه می دهد.

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
اردیبهشت 19, 1400