در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • نحوه بررسی فشار باد لاستیک
نحوه بررسی فشار باد لاستیک

نحوه بررسی فشار باد لاستیک

چگونه می توان فشار باد تایر را با اندازه گیری فشار تایر بررسی کرد

حفظ تورم مناسب تایر برای عملکرد کلی لاستیک وسیله نقلیه شما نسبتاً ساده و ضروری است. لاستیک باد شده مناسب عمر طولانی تر ، پاسخ سریعتر فرمان ، بازدهی سوخت بهتر و سواری نرم تری نسبت به لاستیک باد نامناسب دارد. تورم کم یا تورم بیش از حد می تواند باعث سردردهایی مانند از بین رفتن آج و خرابی احتمالی لاستیک شود. بهترین راه برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از لاستیک بگیرید ، بررسی فشار باد لاستیک به صورت ماهانه است.

نحوه بررسی فشار باد لاستیک

دانستن نحوه استفاده از فشار سنج تایر بسیار ساده است. در اینجا نحوه بررسی فشار باد تایر و دوباره پر کردن لاستیک شما آورده شده است.

موارد مورد نیاز برای بررسی فشار تایر

مواردی که هنگام بررسی فشار تایر به آنها نیاز دارید

  • فشار سنج تایر
  • کمپرسور هوا
  • قلم و کاغذ

فشار سنج تایر شما می تواند دیجیتال یا استاندارد باشد. فروشگاه های قطعات خودرو به طور معمول هر دو را حمل می کنند. بسیاری از فروشگاه های قطعات خودرو کمپرسورهای قابل حمل هوا را که از باتری ماشین شما یا پورت برق 12 ولت کار می کنند ، به فروش می رسانند

نحوه بررسی فشار باد لاستیک

مراحل بررسی فشار تایر

چطور می توان فشار تایر را بررسی کرد

1. در صورت امکان با تایرهای سرد شروع کنید

سازندگان وسایل نقلیه PSI – به معنای واقعی کلمه “پوند در هر اینچ مربع” فشار – با فرض سرد بودن لاستیک ها را مشخص می کنند. زمانی که وسیله نقلیه به مدت سه ساعت یا بیشتر در پارک ایستاده باشد ، یا اگر وسیله نقلیه با سرعت متوسط ​​کمتر از یک مایل (1.6 کیلومتر) رانده شود ، لاستیک ها سرد تلقی می شوند. PSI واحدی است که فشار سنج شما برای تهیه قرائت از آن استفاده می کند.

  1. PSI توصیه شده MANUFACTURER را بررسی کنید

برای یافتن PSI تایر سرد توصیه شده برای لاستیک های جلو و عقب ، به جعبه درب سمت راننده یا کتابچه راهنمای مالک خود نگاه کنید. اگر نمی توانید آن را پیدا کنید ، باید با فروشنده خودرو ، سازنده یا یک متخصص لاستیک واجد شرایط مشورت کنید.

  1. برای هر لاستیک PSI را بنویسید

اگر تایرهای جلو و عقب شما به فشارهای متفاوتی نیاز دارند ، PSI صحیح را برای هر کدام یادداشت کنید تا هنگام حرکت در اطراف وسیله نقلیه خود در حال بررسی فشار لاستیک ، گیج نشوید.

4- فشار باد تایر را با سنج خود بررسی کنید

درپوش شیر را از یکی از لاستیک های خود بردارید. سپس فشار سنج را روی ساقه سوپاپ قرار دهید و آنقدر محکم فشار دهید تا صدای خش خش از بین برود و سنج شما خواندن را فراهم کند. با یک سنج استاندارد ، فشار هوا یک میله کوچک را از پایین سنج خارج می کند. واحدهای اندازه گیری در میله حک شده اند. یک دیجیتال سنج ، میزان مطالعه روی صفحه را به شما نشان می دهد.

  1. به PSI توصیه شده پر کنید

از کمپرسور هوا برای پر کردن مجدد هر نوع لاستیک با فشار کم استفاده کنید. بسیاری از کمپرسورهای هوا متفاوت هستند ، بنابراین جهت اطمینان از استفاده صحیح از آن ، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

اگر از کمپرسور هوا در یک پمپ بنزین استفاده می کنید ، حتماً پارک کنید تا شلنگ به هر چهار لاستیک برسد. تعویض را در دستگاه قرار دهید تا زمانی که موتور را در حال کار شنیده اید. با قرار دادن انتهای شیلنگ روی ساقه سوپاپ و فشار دادن روی اهرم ، هر تایر را پر کنید.

اده از کمپرسور باد پمپ بنزین به معنای داغ بودن لاستیک های شما است. اگر لازم است فشار تورم هنگام گرم بودن لاستیک تنظیم شود ، فشار آنها را روی 4 psi (14 kPa) بالاتر از فشار تورم سرد توصیه کنید. فشار تورم را در هنگام سرد بودن لاستیک ها دوباره بررسی کنید.

پس از پر کردن لاستیک ها ، از فشار سنج برای بررسی فشار مجدد استفاده کنید. در این مرحله اگر لاستیک ها را بیش از حد پر کنید اشکالی ندارد زیرا همیشه می توانید هوا را خارج کنید. هرگز با لاستیک هایی که بیش از حد باد می شوند رانندگی نکنید. تورم بیش از حد می تواند منجر به کاهش کشش ، سایش زودرس و کاهش جذب ضربه شود.

  1. تکرار: ماهانه فشار تایر را چک کنید

روش فوق را به صورت یک مراسم ماهانه در آورید. بررسی منظم فشار باد لاستیک بهترین راه برای اطمینان از این است که لاستیک های شما هرگز خیلی کمتر از PSI مطلوب فرو نمی روند.

دقت اندازه گیری فشار تایر

دقت مهم است و هنگام انتخاب گیج باید این نکته را در ذهن داشته باشید. با صرف چند دلار می توانید یک فشار سنج تایر با کیفیت و دقیق پیدا کنید که قرائت دقیق داشته باشد. اگر مطمئن نیستید کدام یک را بخرید ، از یک تکنسین حرفه ای که ترجیح می دهد س askال کنید.

فشار سنج تایر دیجیتال قرائت دقیق را فراهم می کند ، اما فراموش نکنید که با باتری کار می کند. اگر فکر می کنید نیاز به تعویض باتری از استفاده از آن جلوگیری می کند ، بهتر است با یک سنج استاندارد استفاده کنید.

بهتر است از سنج تایر شخصی خود در مقابل آن استفاده کنید که در ایستگاه های خدمات متصل به شیلنگ هوا است. از بین تمام فشار سنجهای موجود ، به احتمال زیاد هواساز هستند و احتمالاً نادرست هستند.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
حدیث عباسی
خرداد 23, 1400