در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • نحوه افزایش کارایی کولر خودرو
نحوه افزایش کارایی کولر خودرو

درب ماشین را باز می کنید ، و یک هوای گرم در حال جوشیدن حس شما را قلقلک می دهد و احساس شما را احساس می کند مثل اینکه روی سیاره “آتش” هستید. در زیر آفتاب گرم تابستان پارک شده ، فضای داخلی ماشین می تواند در سطوح نگران کننده گرم شود. قدم بعدی که در این شرایط برمی دارید ، روشن کردن سیستم تهویه مطبوع (AC) در وسیله نقلیه خود است ، فقط متوجه می شوید که AC هوای خنک کافی را از دریچه های خود خارج نمی کند. ما در اینجا هستیم تا با گفتن اینکه چگونه ماشین را در تابستان خنک نگه داریم به شما کمک می کنیم.

در سایه پارک کنید

افزایش کارایی کولر خودرو

مطمئناً ، سریعترین راه برای خنک کردن کابین اتومبیل شما اطمینان از این است که در وهله اول هوت نیست. از این رو ، این دلیل کافی برای پارک در مکانی سرپوشیده و دور از نور مستقیم خورشید است. بنابراین ، تا آنجا که ممکن است پارک کردن در زیر درخت یا پارکینگ در زیر زمین را امتحان کنید. به این ترتیب برای خنک کننده کابین به طور م forثر برای aircon اتومبیل شما آسان خواهد شد. اگر چنین جای پارک پیدا نکردید ، می توانید پنجره ها را تا حدی باز بگذارید – فقط آنها را کمی باز بگذارید تا اطمینان حاصل شود که هوای تازه هنگام فرار هوای گرم وارد می شود. این امر منجر به کاهش اثر گلخانه ای می شود و بنابراین می توانید ماشین را در حین پارک کولر نگه دارید. اگر اتومبیل شما صندلی های چرمی یا چرمی دارد ، بهتر است آنها را با روتختی نخی بپوشانید. این ، در اینجا ، اولین و احتمالاً مهمترین نکته در مورد چگونگی خنک نگه داشتن فضای داخلی خودرو در طول تابستان است.

هوا را تهویه کنید

مطمئناً ، اگر همه موارد فوق خراب شود و فضای داخلی اتومبیل شما بیش از حد داغ شود ، مراجعه به نکته دوم در مورد چگونگی خنک نگه داشتن ماشین در تابستان مثمر ثمر خواهد بود. اصولاً ، بهتر است قبل از روشن کردن صفحه هوا ، کابین را تهویه کنید. برای این منظور ، باید پنجره ها و درها را باز کنید و بگذارید ماشین برای مدتی در حالت خاموش و روشن باشد. به این ترتیب ، هوای گرم فرار می کند و در هنگام شروع رانندگی کار را برای شما آسان می کند.

افزایش کارایی کولر خودرو

هر روز از تهویه مطبوع اتومبیل خود استفاده کنید

افزایش کارایی کولر خودرو

توصیه بعدی در لیست نکات ما در مورد چگونگی خنک نگه داشتن اتومبیل در تابستان کاملاً واضح به نظر می رسد اما مهم این است که در اینجا درک کنیم که دریچه های هوا و سایر مکانیسم های موجود در سیستم تهویه مطبوع دست نخورده باقی می مانند بدون توجه به وضعیت هوا به طور منظم مورد استفاده قرار می گیرند. حداقل یک بار در هفته مطمئن شوید که جریان متناوب را برای حدود 10-15 دقیقه روشن نگه دارید.

سطح مبرد را بررسی کنید

افزایش کارایی کولر خودرو

هوایی که از دریچه های متناوب اتومبیل شما خارج می شود با کمک مبرد درجه حرارت سرد می شود. برای داشتن عملکرد خوب AC و حفظ دمای خنک داخل کابین ، بررسی سطح مبرد در سیستم تهویه مطبوع اتومبیل اجباری است. اطمینان حاصل کنید که این مورد را به اطلاع مکانیک خود برسانید تا میزان مبرد AC خودروی شما را بررسی کند زیرا این مرحله معمولاً در برنامه سرویس منظم اتومبیل شما قرار ندارد.

به طور مرتب کولر خودروی خود را سرویس کنید

افزایش کارایی کولر خودرو

در اینجا یک نکته آشکار اما واقعاً مهم دیگر در مورد چگونگی خنک نگه داشتن فضای داخلی ماشین در تابستان وجود دارد. ماشین آلات به گونه ای طراحی شده اند که هنگام نگهداری در فواصل منظم بهترین عملکرد را داشته باشند. همین امر برای سیستم تهویه مطبوع اتومبیل شما نیز قابل استفاده است. قبل از شروع ماه های تابستان حتماً اتومبیل خود را برای سرویس AC ببرید تا از انتظار طولانی در ایستگاه خدمات جلوگیری کرده و هزینه تعمیر و نگهداری را نیز کاهش دهید. من مطمئن هستم که شما از معضلی به نام “بیشتر تقاضا ، قیمت بالاتر” آگاه هستید.

مراحل معمول درگیر در برنامه سرویس سیستم تهویه مطبوع اتومبیل:

دمای هوا را بررسی کنید
پس دادن ، بازیافت یا جایگزینی گاز عامل (مبرد)
خشک کن / فیلتر گیرنده را تعویض یا بررسی کنید
تسمه ها و قرقره های محرک را تنظیم کنید
عملکرد شیرها و ترموستات ها را بررسی کنید
خطوط و اجزای سیستم را برای نشت و خسارت آزمایش کنید
شیلنگ ها و اجزای مختلف را بررسی کنید
باله های کندانسور را تمیز کنید.
از سیستم تهویه مطبوع خوشبو شده و ضد عفونی شوید

فیلتر هوا را به طور مرتب تعویض کنید

فیلتر هوا

هوا به داخل کابین اتومبیل شما کشیده می شود و از فیلتر هوا عبور می کند. با به دام انداختن گرد و غبار ، گرده ها و ریزه های هوای بیرون از فضای داخلی ماشین شما محافظت می کند. وقتی فیلتر کابین شما کثیف و دوشاخه می شود ، می تواند رطوبت لایه های آن را نیز به دام بیندازد. این که رطوبت و خاک موجود در فیلتر محل تولید باکتری ها است. هر چه مدت زمان نشستن بیشتر شود ، باکتری ها بیشتر پخش شده و در فیلتر شکوفا می شوند. توصیه می شود هر ساله فیلتر هوای کولر خود را عوض کنید تا از بیماری ها و عفونت های منتقله از باکتری در امان باشد.

مراحل صحیح استفاده از سیستم تهویه مطبوع اتومبیل خود را بیاموزید

افزایش کارایی کولر خودرو

تعمیر و نگهداری یکی از راه های اطمینان از جریان مداوم هوای خنک از طریق دریچه های متناوب اتومبیل است اما درک روش صحیح استفاده از سیستم تهویه مطبوع اتومبیل برای حداکثر کارایی و خنک سازی مناسب در داخل کابین نیز بسیار مهم است.

مراحل استفاده صحیح از AC برای خنک نگه داشتن ماشین در تابستان:

لحظه ورود به داخل اتومبیل ، اولین مرحله باید باز کردن پنجره ها تا نیمه پایین و قرار دادن دمنده فن در قسمت بالا با تنظیم شماره گیری روی هوای تازه باشد. این کار باعث گرم شدن هوای گرم از داخل ماشین می شود و فضای داخلی را به سرعت خنک می کند.
بعد از چند دقیقه ، پنجره ها را ببندید و اجازه دهید سیستم هوا دمای داخلی را کاهش دهد. هنگامی که دمای داخل کابین به حد نرمال رسید ، سرعت فن را از زیاد به سرعت کمتری کاهش دهید. همچنین ، صفحه را از هوای تازه به هوای چرخشی تغییر دهید. هوای مجدد چرخیده هوا را می گیرد

هوا را از داخل کابین وارد کنید و آن را از طریق خشک کن گیرنده پردازش کنید. خشک کن گیرنده رطوبت بیشتری از هوا گرفته و هوای سردتر را به داخل کابین می راند. با این کار نه تنها سردترین هوای ممکن را بدست خواهید آورد ، بلکه همچنین خواهید دید که کمپرسور تهویه مطبوع نیازی به کارکرد معمول ندارد. این امر منجر به مصرف سوخت بهتر در اتومبیل شما خواهد شد.
به درستی خاموش شوید

گرچه این آخرین نکته در مورد چگونگی خنک نگه داشتن فضای داخلی خودرو در طول تابستان است ، اما به اندازه سایر نکاتی که در بالا می بینید مهم است. با رسیدن به مقصد ، قبل از خاموش کردن سیستم جرقه زنی ، aircon را خاموش کنید. برای اطمینان از خشک شدن اواپراتور همراه با محیط اطراف خود می توانید اجازه دهید فن در حال کار باشد. این بدان معناست که خزه و سایر باکتری ها در اینجا ساخته نمی شوند و شما مجبور به تحمل بوی بد و در بدترین حالت بیماری های سیستم تنفسی نخواهید بود.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
بهمن 29, 1399
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.