در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • نحوه افزایش عمر باتری خودرو
نحوه افزایش عمر باتری خودرو

آن روزها که ماشین ها بیشتر به اجزای مکانیکی متکی بودند ، گذشته است. اتومبیل های امروزی با اجزای الکترونیکی و الکتریکی پر از لبه هستند. چراغ های جلو ، شاخ ها ، AC ها ، سیستم های سرگرمی ، انژکتورهای سوخت ، ECU ، موتورهای استارتر و غیره همه با برق کار می کنند و نیاز به منبع تغذیه دارند. تنها منبع موجود در اتومبیل شما برای تأمین انرژی تمام این قطعات بی شمار ، باتری اتومبیل شماست. اگر از سلامتی مناسبی برخوردار نباشد ، 90٪ احتمال دارد ماشین شما حتی قادر به راه اندازی نباشد. بنابراین بیایید نگاهی به چند نکته ساده بیاندازیم که به شما کمک می کند تا عمر باتری خودرو را افزایش داده و ماشین را سالم و سالم نگه دارید.

6 نکته مفید برای افزایش دوام باتری اتومبیل

بازرسی منظم از پایانه ها

این باتری با کمک یک واکنش شیمیایی مداوم در درون خود ، برق تولید می کند. معمولاً در داخل مواد از سرب و اسید استفاده می شود. وجود اسید می تواند منجر به تجمع رسوبات مایل به سبز روی پایانه ها شود. این خوردگی است و در اتصال باتری و ترمینال ها اختلال ایجاد می کند. اگر خوردگی زیادی جمع شود ، ترمینال ها را از بین می برد و پس از آن کل باتری باید تعویض شود.

افزایش کارایی باتری خودرو

برای جلوگیری از تجمع این خوردگی ، هر هفته باید مرتباً آن را پاک کنید. اگر خوردگی جمع شده بیش از حد باشد ، فقط مخلوطی از جوش شیرین و آب را روی آن بریزید تا تمام خوردگی حل شود. سپس به راحتی مانده را با یک پارچه یا شاید اسفنج پاک کنید. بگذارید ترمینال ها برای مدتی خشک شوند ، مقداری ژله نفتی بزنید تا از آنها در برابر خوردگی محافظت کند. این موثرترین اقدامی است که به حفظ عمر باتری خودرو کمک می کند.

اطمینان حاصل کنید که باتری در مکان خود ایمن است


باتری باید همیشه در محل نصب خود محکم محکم شود. اگر این لرزش و لرزش در داخل موتور قرار گیرد ، می تواند منجر به اتصال کوتاه شود. این امر نه تنها می تواند باعث از بین رفتن باتری شود ، بلکه می تواند به برق خودرو نیز آسیب برساند. اگر در آن لحظه داخل ماشین باشید این امر می تواند به خصوص خطرناک باشد. همین منطق برای کابل های اتصال نیز اعمال می شود. اگر به درستی متصل نشوند ، همان مشکلات به دنبال خواهد آمد.

ایمن سازی باتری اتومبیل

بدون روشن کردن دستگاه جرقه زنی ، از کارکرد اجزای الکترونیکی خودداری کنید
اتومبیل شما دستگاهی به نام دینام دارد که از چرخش موتور برای شارژ باتری استفاده می کند. اما دینام فقط وقتی موتور در حال چرخش است کار می کند ، یعنی ماشین روشن است. وقتی اشتعال اتومبیل روشن نیست و سایر وسایل الکترونیکی مانند چراغ های جلو یا سیستم های موسیقی روشن هستند ، باتری تمام بار را تحمل می کند. این اثر منفی بر عمر باتری اتومبیل شما می گذارد زیرا بدون جبران دینامار نمی تواند این نوع بار طولانی را تحمل کند. کاربرد اصلی آن برای بارهای کوچکتر مانند شمع یا ECU است. بنابراین مطمئن شوید که فقط بعد از روشن شدن جرقه ، اجزایی مانند چراغ های جلو را کار می کنید.

چراغهای جلو را خاموش کنید

اگر ماشین باید مدت طولانی پارک شود ترمینال ها را جدا کنید
حتی اگر ماشین شما خاموش باشد ، از آنجا که ترمینال های آن متصل شده و مسیر مدار کامل است ، باتری همیشه به آرامی تخلیه می شود. اگر قصد دارید به خارج از شهر بروید و ماشین خود را برای مدت طولانی پارک کنید ، بهتر است اتصالات باتری را جدا کنید. این تخلیه کند و بدون استفاده از ماشین باعث ماندگاری باتری ماشین شما می شود. به غیر از این ، در هنگام بازگشت اتومبیل خود باعث می شوید تا اتومبیل خود را فشار دهید.

مراقب سطح آب باشید

باتری های ماشین به آب مقطر نیاز دارند تا اسید داخل آن را در سطح رقیق نگه دارد. پس از مداوم واکنش این آب پس از مدتی مصرف می شود. وقتی سطح آب خیلی کم است ، این باعث می شود اسید کنسانتره شود. این باعث ایجاد خوردگی از داخل می شود که واقعاً بر عمر باتری ماشین شما تأثیر می گذارد. بنابراین هر چند هفته یکبار سطح آب موجود در باتری را زیر نظر داشته و هر زمان لازم بود آن را شارژ کنید.

از چراغ های جلوی مناسب استفاده کنید

چراغهای جلوی قدرتمندتر اگر در شب مدام رانندگی کنید بسیار مفید هستند. با این حال ، آنها معمولاً دارای وات متفاوت از چراغ های جلوی خودروی شما هستند. این بار بیشتر از آنچه در واقع از پس آن برمی آید ، باتری را وارد می کند. اگر قصد تهیه چراغ های جلو را دارید ، از یکسان بودن میزان وات اطمینان حاصل کنید. اما در صورت انتخاب درجه وات بالاتر ، حتماً یک رله مناسب نیز نصب کنید تا بار اضافی را تعدیل کنید.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
بهمن 29, 1399
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.