در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟
ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

مطالب

  1. 1. ماژول کنترل احتراق چیست؟
  2. 2. ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

2.1 سیستم احتراق

  1. 3. علائم ماژول کنترل احتراق بد

3.1 چراغ موتور بررسی شده روشن است

3.2 موتور ناسازگار و / یا موتور خشن است

3.3 متوقف کردن

3.4 وسیله نقلیه شروع نمی شود

  1. 4. تست ماژول کنترل احتراق

4.1 تشخیص های اشتباه

5- هزینه تعویض ماژول کنترل احتراق چقدر است؟

  1. 6. نحوه تعمیر ماژول کنترل احتراق

ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

سیستم اشتعال برای عملکرد وسیله نقلیه شما بسیار مهم است. هر یک از اجزای آن در تولید ولتاژ مورد نیاز شمع برای احتراق نقش حیاتی دارد. در این مقاله ، ما در مورد یکی از م thatلفه هایی که بخش عمده ای از بسیاری از سیستم های احتراق است بحث خواهیم کرد – ماژول کنترل اشتعال (ICM).

ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

ماژول کنترل احتراق چیست؟

بسیاری از وسایل نقلیه قدیمی از ماژول کنترل اشتعال مستقل استفاده می کنند. وظیفه روشن و خاموش شدن سیم پیچ (جرقه) جرقه زنی برای روشن کردن شمع ها را بر عهده دارد. این بسیار مهم است ، زیرا موتور نمی تواند به درستی کار کند مگر اینکه هر شمع دقیقاً در زمان مناسب خاموش شود.

ماژول کنترل احتراق MSD

بسیاری از وسایل نقلیه قدیمی از ماژول کنترل اشتعال مستقل استفاده می کنند. وظیفه روشن و خاموش شدن سیم پیچ (جرقه) جرقه زنی برای روشن کردن شمع ها را بر عهده دارد.

ماژول کنترل اشتعال (ICM) اطلاعات را از یک دستگاه محرک (معمولاً سنسور موقعیت میل لنگ یا حسگر موقعیت میل بادامک) جمع می کند تا زمان احتراق پایه خودروی شما تعیین شود. زمان صحیح اشتعال بسیار مهم است زیرا نقش مهمی در عملکرد و سلامت موتور شما دارد.

ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

پیچیدگی های سیستم اشتعال شما ممکن است بسته به وسیله نقلیه خاصی که شما دارید ، متفاوت باشد. در بیشتر مدلهای مدرن ، ماژول کنترل قدرت از ورودی سنسورها دریافت می کند و عملکرد ICM شما را کنترل می کند. در بعضی از وسایل نقلیه ، ICM فقط زمان احتراق را در دور پایین تر کنترل می کند. برای درک بهتر ماژول کنترل اشتعال ، باید بدانید که سیستم اشتعال چگونه کار می کند.

سیستم احتراق

سیستم اشتعال از قطعات و سیمهایی تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا ولتاژ مورد نیاز شمع ها را ایجاد و توزیع کنند. این فرآیند جرقه ای ایجاد می کند که باعث افزایش دما در مخلوط سوخت و هوا می شود و امکان شروع احتراق را فراهم می کند.

مکانیک جایگزین سیم پیچ و شمع

سیستم اشتعال از قطعات و سیمهایی تشکیل شده است که با هم کار می کنند تا ولتاژ مورد نیاز شمع ها را ایجاد و توزیع کنند.

سیم پیچ احتراق قلب سیستم اشتعال وسیله نقلیه شما است. معمولاً شامل دو سیم پیچ مجزا از سیمهای مسی است. در یک سیستم اشتعال سنتی با یک سیم پیچ ، کلید جرقه زنی به ترمینال مثبت متصل می شود ، جایی که جریان از ترمینال باتری مثبت تأمین می شود. از طرف دیگر ، ترمینال منفی به ICM متصل است که مدار سوئیچ اولیه را باز و بسته می کند تا شمع ها را از طریق توزیع کننده روشن کند.

5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

علائم ماژول کنترل احتراق بد

از آنجا که ICM جزئی جدایی ناپذیر در بسیاری از سیستم های اشتعال است ، به محض شروع به خرابی باید جایگزین شود. در اینجا علائم رایج یک ICM معیوب وجود دارد:

چراغ موتور بررسی شده روشن است

چراغ موتور چک شما هنگامی که مشکلی در سیستم اشتعال شما ایجاد کرد روشن می شود. اگر ابزار اسکن OBD دارید ، می توانید آن را در پورت OBD سواری خود قرار دهید تا کد خطا را بازیابی کند. کدهای تشخیصی P0300 تا P0399 نمونه هایی از کدهای خطای مربوط به اشتعال هستند. اگر ابزار تشخیصی مناسبی ندارید ، همیشه می توانید وسیله نقلیه خود را برای بررسی به تعمیرگاه خودکار برسانید.

ماژول کنترل احتراق چه کاری انجام می دهد؟

چشمک زن نور موتور را از نزدیک بررسی کنید

چراغ موتور چک شما هنگامی که مشکلی در سیستم اشتعال شما ایجاد کرد روشن می شود.

موتور ناسازگار و / یا موتور خشن است

سوisf کارکرد موتور معمولاً علامت احتراق ناقص است. در مورد موتور ناهموار نیز همین طور است. همچنین در صورت عدم ایراد ICM ممکن است در تسریع مواردی پیش آمده باشد.

علائم میل بادامک بد چیست؟

متوقف کردن

نقص ICM ممکن است باعث توقف شود زیرا مانع از جرقه لازم برای موتور می شود. با این حال ، توجه داشته باشید که توقف ممکن است به دلیل سایر قطعات معیوب موتور نیز باشد. بنابراین بهتر است وسیله نقلیه خود را برای تشخیص صحیح به تعمیرگاه خودکار برسانید.

نقص ICM ممکن است باعث توقف شود زیرا مانع از جرقه لازم برای موتور می شود.

وسیله نقلیه شروع نمی شود

شرایط عدم شروع معمولاً زمانی اتفاق می افتد که ICM از کار افتاده باشد. برای اینکه وسیله نقلیه خود را در شکل عالی نگه دارید ، پس از مشاهده علائم ذکر شده در بالا ، فوراً از آن بازدید کنید.

در مورد رانندگی با ICM بد دوبار فکر کنید ، زیرا در نهایت به مبدل کاتالیزوری شما آسیب می رساند که می تواند مشکلات بیشتری را به وجود آورد.

تست ماژول کنترل احتراق

ماژول اشتعال خود را درست در خفاش تعویض نکنید. برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و هزینه خود برای جایگزینی که شاید نیازی به آن نداشته باشید ، آزمایش مناسب را انجام دهید.

مقالات زیادی در مورد چگونگی آزمایش ماژول کنترل اشتعال وجود دارد

اگر دوست دارید خودتان مشکل را تشخیص دهید می توانید از آنها استفاده کنید. برای شروع به تست کننده جرقه ، چراغ تست و تستر ماژول کنترل احتراق نیاز دارید. با این حال ، توجه داشته باشید که آزمایش ICM یک پروسه ساده نیست ، بنابراین بهتر است کار را به متخصصان بسپارید ، مخصوصاً اگر یک فرد باتجربه نیستید.

مکانیک کار تعویض ماژول اشتعال را انجام می دهد

مقالات زیادی در مورد نحوه آزمایش آنلاین ماژول کنترل اشتعال وجود دارد. اگر دوست دارید خودتان مشکل را تشخیص دهید می توانید از آنها استفاده کنید.

تشخیص های اشتباه

سایر اجزای مربوط به احتراق معیوب نیز ممکن است باعث خرابی موتور شوند. شمع ها ، سیم های شمع و سیم پیچ های احتراق از جمله قطعاتی هستند که معمولاً قبل از آزمایش ICM برای رفع اشکال اشتباه تعویض می شوند.

هزینه تعویض ماژول کنترل احتراق چقدر است؟

قیمت ماژول جایگزینی کنترل اشتعال در هر جایی بین 50 تا 250 دلار است. هزینه های کارگری می تواند بین 70 تا 90 دلار باشد. به یاد داشته باشید که این فقط تخمین تقریبی است و شما باید هزینه سایر تعمیرات مربوطه را نیز در نظر بگیرید.

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
اردیبهشت 18, 1400