در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
غیرفعال سازی سیلندر

نگاهی به فناوری غیرفعال سازی سیلندر برای کسانی که آموزش مکانیکی ترکیبی و الکتریکی دارند

امروزه تولیدکنندگان بر روی ارائه نسخه های ترکیبی از جدیدترین مدل های خود تمرکز کرده اند تا نظر مالکانی را که می خواهند در مصرف سوخت صرفه جویی کنند و اثرات زیست محیطی خود را کاهش دهند ، جلب کنند. با این حال ، فناوری دیگری گزینه دیگری را برای رانندگان آگاه از سوخت ارائه می دهد. فناوری غیرفعال سازی سیلندر – یا مدیریت سوخت فعال – با کنترل میزان مصرف سوخت ، مصرف سوخت خودروهای دارای بنزین را بهبود می بخشد. این فناوری مشابه فناوری مورد استفاده برای بهبود بازده سوخت خودروهای هیبریدی معتدل است.

غیرفعال سازی سیلندر

اگر در فکر تبدیل شدن به یک مکانیک ترکیبی و الکتریکی هستید ، در اینجا آنچه را باید درباره غیرفعال کردن سیلندر بدانید آورده شده است.

غیرفعال سازی سیلندر

هدف فناوری غیرفعال سازی سیلندر که برای کسانی که آموزش مکانیک برق و ترکیبی دارند توضیح داده شده است

فناوری غیرفعال سازی سیلندر ، بدون تأثیر منفی بر عملکرد موتور ، امکان افزایش مصرف سوخت را فراهم می کند. بسیاری از مصرف کنندگان خودروهای مجهز به موتورهای V-8 یا V-6 را انتخاب می کنند زیرا آنها خواهان افزایش قدرت ، عملکرد و قابلیت های یدک کشی هستند. با این حال ، در واقعیت ، این موتور بندرت با ظرفیت کامل کار می کند. هنگام رانندگی در سطح شهر ، موتورهای V-6 و V-8 بدون دلیل گاز را غرق می کنند ، زیرا هر یک از سیلندرهای آنها هنوز در حال سوختن هوا و سوخت هستند.

FWD در مقابل RWD

غیرفعال سازی سیلندر ، بهره وری سوخت خودرو را افزایش می دهد

غیرفعال سازی سیلندر بر این اساس عمل می کند که وقتی موتور به تمام سیلندرهای خود نیازی ندارد ، می توان برخی از آنها را خاموش کرد تا در مصرف سوخت صرفه جویی کند. این می تواند در شرایط رانندگی سبک اتفاق بیفتد ، زمانی که وسیله نقلیه شتاب نمی گیرد و به نیروی اضافی نیاز ندارد. اگر آموزش مکانیکی ترکیبی و الکتریکی دارید ، نحوه کار این روش جایگزین برای کاهش انتشار و مصرف سوخت در اینجا آمده است.

نحوه کارکرد فناوری غیرفعال سازی سیلندر

فناوری غیرفعال سازی سیلندر با غیرفعال کردن برخی از سیلندرهای موتور ، به طور معمول در موتور V-6 یا V-8 کار می کند. موتورها مجهز به سیلندرهایی هستند که دارای پیستون هستند. پیستون ها درون یک سیلندر بالا و پایین می شوند و نیرو را از مخلوط سوخت و هوا به میل لنگ مرکزی منتقل می کنند. این به نوبه خود به چرخش چرخ های یک وسیله نقلیه تبدیل می شود. وقتی برخی از این سیلندرها غیرفعال می شوند ، دریچه های ورودی و خروجی بسته می شوند ، که وظیفه مصرف هوا و دفع گازها را بر عهده دارند. علاوه بر این ، هیچ سوختی به سیلندر تزریق نمی شود.

غیرفعال سازی سیلندر

پیشرفت در قدرت محاسبات خودرو باعث شده است که محبوبیت فناوری غیرفعال سازی سیلندر افزایش یابد. نرم افزار با تشخیص بی نیاز بودن سیلندرها ، مانند هنگام حرکت در کنار دریا یا کروز با سرعت ثابت ، سیلندرها را خاموش می کند. این سیلندرها هنگامی که وسیله نقلیه به برق بیشتری احتیاج دارد به صورت روان و خودکار دوباره فعال می شوند. برای رانندگان ، این بدان معنی است که آنها در حالی که هنوز از مزایای عملکرد یک موتور قدرتمند بهره مند هستند ، از سوخت کمتری استفاده می کنند و بازده جریان هوا را بهینه می کنند.

فناوری غیرفعال سازی سیلندر نویدبخش رانندگانی است که به دنبال گزینه دیگری برای مدلهای هیبریدی هستند

ترفندهای جالب داخل خودرو که واقعاً باید بدانید!

غیرفعال سازی سیلندر در مقابل مدل های ترکیبی

در حالی که از غیرفعال سازی سیلندر برای موتورهای بنزینی دار استفاده می شود ، یک مکانیک خودروی هیبریدی و الکتریکی متوجه خواهد شد که قابلیت های افزایش مصرف سوخت آن با برخی از فناوری های مورد استفاده در خودروهای هیبریدی قابل رقابت است. در حقیقت ، غیرفعال سازی سیلندر در برخی از پیشرانه های ترکیبی خفیف استفاده می شود. به عنوان مثال ، پیشرانه هیبریدی Ford Fiesta Van Ecoboost’s به فناوری غیرفعال سازی سیلندر مجهز شده است تا صرفه جویی در مصرف سوخت خود را حتی بیشتر کند.

غیرفعال سازی سیلندر

در حالی که وسایل نقلیه هیبریدی از یک موتور الکتریکی کمک می گیرند و روش های صرفه جویی در مصرف سوخت مانند ترمز احیا کننده و توقف / استارت اتوماتیک را فراهم می کنند ، موتورهای بنزینی از روش های کم مصرف استفاده می کنند تا آنها را در رقابت با این وسایل نقلیه محبوب تر افزایش دهد. غیرفعال شدن سیلندر یکی از راه های کم مصرف شدن وسایل نقلیه بنزینی است و نویدبخش آینده کاهش مصرف سوخت است.

تویوتا جدید 2022

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
فروردین 8, 1400