در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
صدای کلیک کردن چیست

می روید ماشین خود را روشن کنید و به جای صدای آرام موتور ، تنها چیزی که می شنوید یک صدای کلیک سریع است. متأسفانه ، صدای کلیک معمولاً نشان دهنده مشکل در باتری است که رانندگان اغلب از این بابت وحشت دارند زیرا تعویض باتری بسیار گران است. با این حال ، همیشه صدای کلیک نشان نمی دهد که یک باتری نیاز به تعویض دارد. این سر و صدا می تواند علامت بسیاری از مسائل دیگر باشد ، مربوط به باتری است یا نه ، و اغلب راه حل نسبتاً ساده است.

صدای کلیک کردن چیست

صدای کلیک کردن چیست

اگر علاقه مند به مکانیک شدن هستید ، احتمالاً بسیاری از رانندگان برای تعیین منبع صدای کلیک از وسیله نقلیه خود به شما مراجعه می کنند. در اینجا پنج دلیل احتمالی ایجاد صدای کلیک وجود دارد که باید از آنها آگاه شوید.

1. کسانی که در دوره های تعمیر اتوماتیک شرکت می کنند باید بدانند که صدای کلیک ممکن است به معنی خالی شدن باتری باشد

باتری تخلیه شده یکی از مهمترین دلایل صدای کلیک هنگام روشن شدن وسیله نقلیه است و خوشبختانه یکی از ساده ترین تعمیرات نیز می باشد. اگر مدت زمان طولانی چراغ داخلی ، چراغ های جلو یا رادیو در یک وسیله نقلیه روشن باشد ، این می تواند باعث تخلیه باتری شود. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه مکانیک شوید ، احتمالاً از قبل با راه حل باتری تخلیه شده آشنا هستید. کافی است یک جفت کابل بلوز به دست آورید و از آنها برای اتصال وسیله نقلیه به ماشین با باتری در حال کار استفاده کنید و در کمترین زمان خودرو باید دوباره کار کند.

اگر باتری وسیله نقلیه خالی شود ، این می تواند دلیل صدای کلیک باشد

2. با کلیک بر روی Noises می توان ولتاژ کم باتری را نشان داد

یکی دیگر از دلایل مهم صدای کلیک ، ولتاژ کم باتری است. در حالی که این مشکل همچنین می تواند با شروع به کار وسیله نقلیه به طور موقت برطرف شود ، ولتاژ کم باتری مسئله جدی تری است ، این نشان می دهد که باتری به تدریج توانایی شارژدهی خود را از دست می دهد. این می تواند ناشی از هوای سرد باشد که در آن باتری ها برای روشن شدن موتور باید از مقدار زیادی انرژی استفاده کنند. افراد حرفه ای با آموزش مکانیک می توانند از دستگاه تستر باتری ماشین برای تعیین وضعیت باتری استفاده کنند. اگر ولتاژ باتری کم باشد ، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

ماشین الکتریکی کیا 2021 EV6

صدای کلیک کردن چیست

صدای کلیک می تواند نشان دهد که ولتاژ باتری باید بررسی شود

3. یک موتور شروع کننده معیوب ممکن است منبع مشکل باشد

اگر باتری وسیله نقلیه کاملاً شارژ شود ، فارغ التحصیلان دوره های تعمیر اتوماتیک باید بدانند که یک موتور استارت معیوب می تواند مقصر باشد. موتور استارتر با شیر برقی کار می کند – نوعی سوئیچ که هنگام روشن شدن احتراق خودرو موتور استارت را فعال می کند. سپس موتور استارتر چرخ دنده را چرخانده و موتور روشن می شود. اگر شیر برقی گیر کرده باشد ، این باعث می شود موتور استارت درگیر نشود و از روشن شدن موتور جلوگیری کند و در عوض صدای کلیک ایجاد کند.

صدای کلیک کردن چیست

4- به دنبال ترمینال های خورده یا شل باتری باشید

ترمینال های باتری سیستم الکتریکی خودرو را به باتری آن متصل می کنند. اگر این ترمینال ها شل باشند ، تماس بین ترمینال ها و اتصالات غیرقابل اطمینان می شود و در نتیجه باتری قادر به تأمین مقدار کافی انرژی به موتور نیست. ممکن است پس از تعمیر قبلی پایانه ها به درستی سفت نشده باشند ، یا ممکن است اجزای اتصال تحت تأثیر خوردگی قرار بگیرند. در هر صورت ، مهم است که در صورت شنیدن صدای کلیک ، پایانه های باتری و اجزای مربوط به آنها از نظر آسیب دیدن.

جدیدترین Cybertruck تسلا

5- کابل برق شکسته می تواند دلیل کلیک کردن روی صدا باشد

در داخل یک وسیله نقلیه ، یک کابل برق قفل احتراق را به موتور استارت متصل می کند. موتور برای دستیابی به توان لازم برای روشن شدن به کابل برق متکی است و اگر این کابل خراب یا خورده شود ، قدرت کافی به موتور استارت نمی رسد. نتیجه این است که موتور قادر به لنگ خوردن نیست ، در نتیجه صدای کلیک بدنام به جای غوغای موتور ایجاد می شود. پیچ و مهره های اتصال کابل برق ممکن است نیاز به سفت شدن داشته باشد ، یا در صورت خرابی یا خرابی کابل نیاز به تعویض کابل باشد.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
فروردین 17, 1400