در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • سیستم اگزوز چگونه کار می کند
سیستم اگزوز چگونه کار می کند

اگر تا به حال می خواستید احساس کنید که یک راننده NASCAR هستید ، به روزرسانی سیستم اگزوز خودرو برای ایجاد صدای بلندتر بهترین چیز بعدی برای حضور در مسیر مسابقه است. صدای بلندتر اگزوز می تواند هنگام شتاب دادن ، لذت بیشتری بیفزاید ، یا حتی فقط در چراغ جلو موتور شما را در چراغ جلو بازگرداند تا قدرت مطلوب دستگاه شما را نشان دهد. اگر در حال آموزش برای تبدیل شدن به یک مکانیک اتومبیل هستید ، ارتقا system سیستم اگزوز خودرو برای بلندتر کردن آن کاری است که انجام آن چندان دشوار نیست ، اما مهم است که بدانید چند روش مختلف برای انجام این روش وجود دارد.

سیستم اگزوز چگونه کار می کند

در اینجا ، ما اطلاعات زیر را در سیستم های اگزوز خودرو و همچنین برخی از گزینه های مکانیک برای بلندتر کردن آنها بررسی خواهیم کرد.

سیستم اگزوز چگونه کار می کند

کسانی که در شغل خودکار هستند باید بدانند که سیستم اگزوز چگونه کار می کند

در تمام وسایل نقلیه مجهز به گاز ، یک سیستم اگزوز وظیفه دفع اگزوز را دارد که در نتیجه فرآیند احتراق ایجاد می شود. در احتراق ، سوخت و هوا با هم مخلوط می شوند و سپس توسط یک شمع مشتعل می شوند و انرژی تولید شده بر روی موتور را تولید می کنند. سیستم اگزوز ذرات سوخت اضافی و سایر مواد مضر را از سیلندرهای یک وسیله نقلیه ، جایی که فرآیند احتراق در آن انجام می شود ، دفع می کند.

اگر در مدرسه اتومبیلرانی هستید ، توجه به این نکته ضروری است که سیستم های اگزوز بسته به وسیله نقلیه ممکن است متفاوت باشد. سیستم های اگزوز ممکن است شامل یک سر سیلندر یا یک منیفولد باشد که گاز خروجی موجود در سیلندرها را به صورت یک لوله منفرد در می آورد. اکثر وسایل نقلیه همچنین به مبدل کاتالیزوری مجهز هستند که با تبدیل آلاینده ها به دی اکسید کربن و آب ، باعث کاهش دفع انتشارات مضر به جو می شود. لوله اگزوز قسمتهای سیستم اگزوز را به یکدیگر متصل می کند و مانند قیفی عمل می کند که اگزوز از آن عبور کرده و فیلتر می شود ، در حالی که صدا خفه کن با هدایت امواج صوتی به دور از لوله انتهایی ، میزان صدا را کاهش می دهد. سیستم های اگزوز ممکن است شامل نوک اگزوز ، لوازم جانبی غیر ضروری باشد که به لوله انتهایی متصل می شود و در شکل ها و اندازه های مختلف برای ظاهری منحصر به فرد ارائه می شود.

نکات مربوط به اگزوز بخشی اختیاری در سیستم اگزوز است که به لوله انتهایی خودرو متصل می شود

زمان احتراق چیست؟

چه چیزی سطح نویز سیستم اگزوز را تعیین می کند؟

در حالی که صدا خفه کن ها میزان صدایی که سیستم اگزوز خودرو ایجاد می کند را کنترل می کنند ، موتور بیشترین نقش را در تعیین میزان سیستم اگزوز دارد. موتورهای بزرگتر صدای عمیق تری تولید می کنند ، در حالی که موتورهای کوچکتر آنقدر بلند نیستند. اگرچه تعویض موتور یک وسیله نقلیه می تواند در تغییر صدای اگزوز نقش داشته باشد ، اما این یک مسیر بعید برای دستیابی به صدای بلندتر اگزوز است. در عوض ، می توان با به روزرسانی یا جایگزینی برخی از اجزای موجود سیستم مانند نوع صدا خفه کن ، لوله اگزوز و نوک اگزوز ، حجم سیستم اگزوز را تغییر داد. در اینجا برخی از روش های انجام آن ذکر شده است.

سیستم اگزوز چگونه کار می کند

مزایای خودکار با انجام تغییرات مختلف می توانند سیستم اگزوز خودرو را بلندتر کنند

با استفاده از روش لوله مستقیم ، سیستم اگزوز خودرو را بلندتر کنید

این روش یکی از پیچیده ترین راه ها برای به روزرسانی سیستم اگزوز خودرو است ، اما برای متخصصان واجد شرایط در مشاغل اتومبیل ، قطعاً یک گزینه است. “روش لوله مستقیم” دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد – جایگزینی سیستم اگزوز خودرو با یک لوله منفرد و جوش داده شده از منیفولد (یا هدرها) تا انتهای اگزوز. این روش شامل حذف کامل صدا خفه کن ها و مبدل کاتالیزوری است که به شما اجازه می دهد صدای واقعی یک موتور شنیده شود ، زیرا از بین بردن موانع موجود در صدا. مزایای اضافی شامل عملکرد افزایش یافته است ، زیرا یک لوله مستقیم اجازه می دهد تا گازهای خروجی جریان یابد و موتور بدون هیچ گونه مانعی کار کند.

دلایل از بین رفتن باتری ها

یک اشکال در روش لوله مستقیم این است که ممکن است بسته به میزان بخارهای ساطع شده ، همیشه قانونی نباشد. مقررات دولتی بیش از حد معینی از اگزوز از وسایل نقلیه جلوگیری می کند و بدون مبدل کاتالیزوری ، ممکن است یک وسیله نقلیه در معرض غیرقانونی بودن کار خود باشد. علاوه بر این ، سیستم های اگزوز لوله مستقیم ، علاوه بر صدای بلند ، می توانند بوی اگزوز بسیار شدیدتر و ناخوشایندی را نیز ایجاد کنند ، که ممکن است برای کسانی که بینی حساس دارند ناراحتی ایجاد کند.

سیستم اگزوز

با جایگزینی صدا خفه کن ، میزان صدا را افزایش دهید

از آنجا که عملکرد صدا خفه کن جذب صدای تولید شده توسط اخراج اگزوز است ، تولید کنندگان اغلب صدا خفه کن خودرو را طراحی می کنند تا سطح صدا را تا حد ممکن ساکت نگه دارد. جایگزینی صدا خفه کن خودرو با دیگری که برای افزایش صدا و نه جذب آن طراحی شده است ، سیستم اگزوز خودرو را بلندتر می کند. صدا خفه کن های شیشه ای یکی از گزینه های نوع صدا خفه کن است که برای افزایش صدای خروجی خودرو شناخته می شود. در این صدا خفه کن ها ، گاز خروجی به جای هدایت مستقیم از مرکز صدا خفه کن عبور می کند.

ساده ترین گزینه؟ به صدا خفه کن خود چند سوراخ دهید

قرار دادن سوراخ در صدا خفه کن سیستم اگزوز می تواند باعث تقویت صدای اگزوز خودرو شود. با سوراخ کاری در صدا خفه کن ،

آست می تواند از مکان های دیگر فرار کند ، و باعث می شود دفع اگزوز صدای بسیار بلندتری داشته باشد. هنگام قرار دادن سوراخ در صدا خفه کن ، مهم است که سیستم اگزوز خودرو پس از هر سوراخ از نظر صدا آزمایش شود تا زمانی که به سطح نویز دلخواه برسد. مثل همیشه ، اطمینان حاصل کنید که با توجه به این عمل مقررات قانونی را دنبال کنید ، زیرا در مناطق خاص سوراخکاری در صدا خفه کن وسیله نقلیه مجاز نیست.

چه چیزی باعث رنگ پریدگی ماشین می شود؟

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
فروردین 2, 1400