در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • روشهای نگهداری از خودرو
روشهای نگهداری از خودرو

روشهای نگهداری از خودرو

روشهای مراقبت از خودرو

نکاتی درباره تعمیر و نگهداری اتومبیل برای کمک به نگه داشتن وسایل نقلیه در شکل مناسب

روشهای نگهداری از خودرو : نگهداری صحیح اتومبیل کلید اصلی نگه داشتن آن در بهترین شرایط است. همچنین می تواند به اطمینان از ایمنی ، امنیت مسافران و رانندگان دیگر کمک کند.

در اینجا چند روش برای کمک به عملکرد روان ماشین شما آورده شده است.

سطح روغن خود را چک کنید:

راننده ای که سطح روغن موتور خودروی خود را چک میکند در به واقع کیفیت عملکرد خودروی خود را تامین کرده است و پوشش خودکار کیفیت از اینجا شروع میشود

هنگامی که با پوشش با کیفیت رانندگی می کنید ، با آرامش خاطر رانندگی می کنید.

چک لیست نگهداری اتومبیل :

در نظر بگیرید این موارد را به لیست “برای انجام” تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه خود اضافه کنید:

لاستیک ها را بازرسی و نگهداری کنید :

دانستن اینکه چگونه فشار باد لاستیک خود را حفظ کنید می تواند به کاهش ساییدگی لاستیک کمک کند و به شما اطمینان دهد که از مسافت پیموده شده بنزین خوبی برخوردار هستید. بررسی فشار باد تایر شامل یافتن فشار توصیه شده ، بررسی PSI و متناسب با آن باد کردن یا باد کردن لاستیک است.

باد لاستیک خطری است که می تواند برای شما و اتومبیل شما خطرناک باشد. چندین اقدام پیشگیرانه وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از منفجر شدن از جمله چرخاندن لاستیک های خود در هر 5000 تا 10000 مایل و تماشای فراخوان تایرها انجام دهید.

روغن را تغییر دهید :

بررسی و تعویض روزمره روغن خودرو برای حفظ وضعیت موتور در آن ضروری است. روغن خود را هر ماه چک کنید و آن را طبق دستورالعمل کتابچه راهنمای خودرو عوض کنید. خودتان می توانید روغن خود را عوض کنید یا آن را به یک مرکز خدمات برسانید. اگر تصمیم دارید خودتان این کار را انجام دهید ، مراحل لازم برای تخلیه مایعات را یاد بگیرید ، سطح روغن را به درستی تنظیم کنید و روغن قدیمی را دور بریزید. همچنین باید بدانید که چه نوع روغن موتور برای اتومبیل شما مناسب است ، صرف نظر از این که خودتان روغن را تعویض کنید یا آن را به یک مرکز خدمات برسانید. این به طور کلی به معنای در نظر گرفتن سه چیز است – ویسکوزیته روغن ، استفاده از روغن مصنوعی در مقابل روغن غیر مصنوعی و مسافت پیموده شده اتومبیل شما.

مایعات را بررسی کنید:

مایعات مختلفی وجود دارد که باید در سطح مناسب نگه داشته شوند تا به عملکرد مناسب ماشین شما کمک کنند.

شما یا مکانیک خود باید موارد زیر را بررسی کنید:

  • روغن موتور
  • خنک کننده
  • مایعات فرمان برقی
  • روغن ترمز
  • مایع انتقال دهنده

نشتی با هر یک از این مایعات می تواند در نحوه رانندگی ماشین شما تأثیر بگذارد. در صورت مشاهده نشتی ، ممکن است بتوانید مایعات را از طریق رنگ آن تشخیص دهید. این می تواند به شما و مکانیک شما کمک کند تا مشخص کنید که این نشت از کجا ناشی می شود. همچنین می تواند به تسریع روند تعمیر کمک کند.

چراغ ها را تست کنید :

لامپ شکسته یا سوخته یک خطر ایمنی است و ممکن است بلیط برای شما ایجاد کند. بیاموزید که چگونه هر لامپ موجود در اتومبیل خود را کاملاً بررسی کنید. اگر لامپ خاموش است ، اتومبیل خود را نزد یک متخصص ببرید تا لامپ یا فیوز را تعویض کند.

چراغ های جلو چراغ های ایمنی اصلی خودرو شما هستند. چند مرحله اضافی را برای کمک به روشن نگه داشتن آنها در نظر بگیرید ، مانند تمیز کردن لنزها و تعویض لامپ ها در هنگام کم نور شدن.

برف پاک کنهای WINDSHIELD را جایگزین کنید:

اگر برف پاک کن های شما مانند گذشته کار نمی کنند ، اجازه ندهید که مشکل طولانی شود. تیغه های آسیب دیده یا فرسوده می توانند باعث کاهش دید در هنگام باران شدید یا طوفان برف شوند. دانستن اینکه چگونه می توانید تیغه های برف پاک کن خود را به طور مرتب بازرسی کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید ، یکی از راه های کمک به حفظ امنیت خودرو است.

فیلتر هوا موتور خود را تغییر دهید :

فیلتر هوای کثیف موتور می تواند باعث آلودگی و ذرات معلق در موتور اتومبیل شما شود و کارایی آن را کاهش دهد. سالی یک بار فیلتر هوای ماشین خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

چک های منظم :

برخی از کارهای معمول مراقبت از ماشین را می توان در خانه انجام داد ، اما برخی دیگر به تکنسین های آموزش دیده نیاز دارند. اگر چراغ موتور چک روشن شد اتومبیل خود را نزد تکنسین ببرید. تکنسین های آموزش دیده می توانند از طریق درگاه تشخیص اتومبیل (OBD-II) مشکل را تشخیص دهند.

یک تعمیرگاه واجد شرایط همچنین قادر به بررسی و تعویض سایر اجزای اصلی مانند دینام و یاطاقان چرخ خواهد بود. برنامه ریزی تنظیمات منظم به شما کمک می کند تا سایر محصولات تعمیر و نگهداری خودرو نیز تعمیر شوند.

ترمزهای خود را چک کنید :

یکی از بهترین روشهای نگهداری از خودرو این است که لنت ها را چک کنید ،لنت های ترمز اتومبیل شما نیز نیاز به بازرسی منظم دارند. هنگام رانندگی ، هر صدای ترمز را گوش دهید و به لرزیدن یا لرزش از پدال ترمز توجه کنید. در صورت بروز هرگونه نگرانی ، در اسرع وقت با یک مرکز خدمات مشورت کنید .

ماشین خود را بشویید :(روشهای نگهداری از خودرو)

ماشین شما تحت انواع عناصر قرار دارد ، از نمک جاده و ذوب یخ در زمستان گرفته تا شیره درخت و مدفوع پرندگان در تابستان. به گفته AccuWeather ، برخی از این خطرات نه تنها ناخوشایند هستند بلکه می توانند به رنگ و زیر خودرو آسیب برسانند. تمیز نگه داشتن اتومبیل ممکن است از آسیب دیدگی طولانی مدت جلوگیری کند. روش شستشوی اتومبیل را که برای شما مناسب است پیدا کنید و مرتباً ماشین خود را بشویید.

کمربندها و شیلنگ ها را بررسی کنید :

توصیه های نگهداری از خودرو :خوش فرم نگه داشتن کمربندها و شلنگ های خودرو می تواند به کارکردن ماشین کمک کند و به شما کمک می کند تا از خرابی جاده جلوگیری کنید. به عنوان مثال ، اگر هنگام رانندگی کمربند مارپیچ شما خراب شود ، ممکن است باعث خرابی بسیاری از سیستم های اتومبیل شما شود. داشتن تسمه و شلنگ های خود در هر بار تعویض روغن ، اطمینان حاصل می کند که در وضعیت خوبی قرار دارند و نیازی به تعویض ندارند.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
حدیث عباسی
دی 10, 1399