در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • دلایل از بین رفتن باتری ها
دلایل از بین رفتن باتری ها

اگر ابزار مناسبی داشته باشید ، شروع به کار ماشین یک کار آسان و سه دقیقه ای است که می تواند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شما داشته باشد. ما یک راهنمای گام به گام آماده کرده ایم که به شما کمک می کند – به معنای واقعی و مجاز.

دلایل از بین رفتن باتری ها

به ندرت پیش می آید که خودرویی که به طور منظم رانندگی می کند ، باتری خالی داشته باشد. وقتی ماشین ها برای مدت طولانی می نشینند بیشتر رایج است. اما باتری های قدیمی در نگهداری شارژ مشکل بیشتری دارند ، به این معنی که می توانند به طور غیرمنتظره ای از بین بروند. خاموش گذاشتن موتور با لوازم جانبی پر مصرف (مانند رادیو) نیز می تواند باتری را در زمان ضبط تخلیه کند.

دلایل از بین رفتن باتری ها

مرحله 1: مجموعه ای از کابل های جامپر را تهیه کنید

اطمینان حاصل کنید که مجموعه ای از کابل های جهنده را همیشه در اتومبیل خود حمل کنید ، فقط در صورت نیاز به آنها. هر مجموعه ای کار را انجام می دهد ، اما ما پیشنهاد می کنیم به دنبال کابل های اندازه 4 تا 6 ، طول 10 تا 20 فوت باشید. کابلهای آن اندازه باید به اندازه کافی بادوام باشند تا بتوانند به طور قابل اعتماد کار کنند و طول نسبتاً طولانی به شما امکان انعطاف پذیری بیشتری را می دهد در صورتی که نتوانید ماشین دیگری را درست در کنار اتومبیل پرش شده پارک کنید. شما کابل های خیلی طولانی نمی خواهید ، زیرا مسافت اضافی برای پیمودن برق ممکن است قدرت شارژ را کاهش دهد.

شروع کننده های قابل حمل پرش نیز کار می کنند ، اما باتری هایی که آنها را تغذیه می کنند باید شارژ شوند تا بتوانند کار کنند.

مرحله 2: منبع تغذیه را پیدا کنید

باتری اتومبیل

باید وسیله نقلیه در حال حرکت را به اندازه کافی پرتاب شده تا کابل ها از باتری به باتری برسد ، پارک کنید ، بنابراین مشخص کنید که باتری در هر وسیله نقلیه قرار دارد. باتری ها معمولاً در محفظه موتور ، به سمت جلو نصب می شوند ، اما همیشه اینطور نیست. ممکن است آنها در زیر روکش های پلاستیکی پنهان شده باشند ، که باید قبل از پریدن خارج شوند ، در صندوق عقب یا زیر صندلی عقب قرار دارند. از قبل آشنا شدن با همه اینها باعث صرفه جویی در وقت شما می شود که در واقع نیاز به پرش از ماشین دارید.

مرحله 3: کابل های  را وصل کنید

باتری ماشین نحوه جامپر از ماشین

هنگامی که وسیله نقلیه در حال حرکت در موقعیت قرار گرفت ، آن را خاموش کرده و هر دو کاپوت را باز کنید.

دلایل از بین رفتن باتری ها

هنگام دست زدن به کابل های جامپر ، اطمینان حاصل کنید که گیره های قرمز (مثبت) و سیاه (منفی) با یکدیگر تماس نداشته باشند. هنگامی که جریان برق از طریق کابل ها شروع به جریان می کند ، این جرقه ایجاد می کند و می تواند منجر به اتصال کوتاه در یک یا هر دو وسیله نقلیه شود. وجود یک نفر در هر انتهای کابل ها می تواند روند کار را آسان کند.

گیره ها به پایانه های باتری متصل می شوند ، گره های فلزی در معرض سیم هایی هستند که به آنها متصل هستند. قبل از اتصال کابل ها ، اطمینان حاصل کنید که هرگونه آلودگی یا آلودگی را دور بزنید تا از اتصال خوب اطمینان حاصل کنید. تأیید کنید که کدام ترمینال مثبت است (+) و کدام یک منفی (-). معمولاً هر علامت را روی باتری ، کنار ترمینال پیدا خواهید کرد. گاهی اوقات مثبت تحت پوشش قرمز است. در صورت تردید از شما کمک بخواهید. این به شما یک قبض تعمیر بالقوه پرهزینه می دهد.

FWD در مقابل RWD

آنها را پیدا کردید؟ خوب یکی از گیره های قرمز را به ترمینال مثبت باتری خاموش وصل کنید. سپس ، گیره قرمز دیگر را به ترمینال مثبت باتری فعال وصل کنید. بعد ، یک گیره سیاه را به ترمینال منفی باتری زنده وصل کنید. به جای اتصال رنگ مشکی دوم به ترمینال منفی باتری از بین رفته ، یک سطح فلز رنگ نشده روی خودرو پیدا کنید و در عوض آن را به آن متصل کنید. با این کار پرش ایمن تر خواهد بود.

مرحله 4: آن را آتش بزنید

2014 هوندا آکورد نحوه پرش از ماشین

پس از اتصال کابل ها ، بلافاصله سعی کنید ماشین را روشن کنید. اگر ماشین مرده روشن شود ، بلافاصله اوضاع را درک خواهید کرد. اگر اتومبیل مرده بلافاصله روشن نشود ممکن است باتری به شارژ اضافی نیاز داشته باشد ، بنابراین قبل از قطع امید ، اجازه دهید ماشین دیگر چند دقیقه کار کند. اگر بعد از این دوباره تلاش کنید و موتور هنوز مشتعل نشود ، ممکن است باتری معیوب باشد. عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند.

دلایل از بین رفتن باتری ها

همه اینها به استقامت ، صبر و عزم و اراده برمی گردد زمانی که شما نیاز به احیای اتومبیل مرده خود دارید. هنگامی که کابل های جامپر را به هر وسیله نقلیه متصل می کنید ، برای راه اندازی ماشین کار باید کلید را در احتراق بچرخانید. بیشتر اوقات ، این تنها کاری است که باید انجام دهید. با این حال ، شرایطی وجود دارد که وسیله نقلیه دیگر بلافاصله شروع به کار نمی کند. اجازه دهید ماشین کار برای چند دقیقه کار کند و سپس یک بار دیگر به آن ضربه بزنید. ماشین شما احتمالاً بعد از این دومین تلاش روشن می شود. اگر شروع نشد ، احتمالاً باید تصور کنید که باتری شما مشکلی دارد. از دست دادن امید در این مرحله آسان است اما نگران نباشید. اگر سرانجام اتومبیل شما روشن شد ، آن را فعال نگه دارید و کابل ها را جدا کنید. مراقب باشید که در صورت لمس هر قسمت از کابل باتری ، گیره ها به یکدیگر لمس نکنند. برای قطع گیره ها ، باید همان کاری را انجام دهید که برای اتصال آنها انجام داده اید اما به ترتیب معکوس. گیره مشکی متصل به اتومبیلی را که کار نمی کرد بردارید ، سپس گیره قرمز را بردارید.

بعد از جدا شدن کابلها ، ماشین خود را روشن نگه دارید. وسایل نقلیه خود را رانندگی کنید

5 نکته مهم در مورد برف پاک کن شیشه اتومبیل شما

حداقل 15 دقیقه دور بزنید ، زیرا به شما این امکان را می دهد تا شارژ باتری را بازیابی کند. در صورت نیاز به استفاده مجدد از کابلها ، حتماً کابلهای خود را در اتومبیل خود نگهداری کنید. اگر تقریباً هر روز نیاز دارید که از ماشین خود بپرید و می دانید که باتری شما در وضعیت خوبی قرار دارد ، می توانید با مشکل دینام روبرو شوید.

اگر شما می خواهید درباره اتومبیل خود بیشتر بدانید ، خصوصاً دلایل روشن بودن چراغ چک موتور ، ما یک راهنمای مفید ایجاد کردیم. بررسی کنید

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
اسفند 28, 1399