در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • تاریخچه کمربندهای ایمنی
تاریخچه کمربندهای ایمنی

کمربند ایمنی برای ایمن نگه داشتن رانندگان و مسافران در هر وسیله نقلیه ضروری است. نپوشیدن آنها – یا نداشتن آنها – یک فاجعه احتمالی است که منتظر اتفاق می افتد. گفته شد ، کمربند ایمنی همیشه جز a اجباری وسایل نقلیه نبوده است. علاوه بر این ، در یک نقطه مقاومت قابل توجهی از سوی مردم وجود داشت.

تاریخچه کمربندهای ایمنی

با وجود این سابقه ، کمربند ایمنی اکنون به عنوان یکی از اساسی ترین ویژگی های ایمنی یک وسیله نقلیه پذیرفته شده است. اما چگونه این جز car خودرو در وهله اول قرار گرفت؟ بیایید نگاهی اجمالی به داستان پس زمینه به این م componentلفه بسیار مهم ایمنی خودرو بیندازیم.

تاریخچه اولیه: شروع با هواپیما قبل از ورود به اتومبیل

اگرچه تصور زمانی که کمربند ایمنی به راحتی در دسترس نیست دشوار است ، اما اولین کمربند ایمنی جهان تا قرن 19 طول کشید تا به دنیای خودرو معرفی شود. اولین طراحی کمربند ایمنی به مهندس انگلیسی جورج کیلی نسبت داده می شود ، که در اواخر دهه 1800 با اختراع خود به کار رفت. با این حال ، او اولین حق ثبت اختراع کمربند ایمنی را ثبت نکرد. این کار توسط Edward J. Claghorn ، بومی نیویورک ، در سال 1885 انجام شد.

در حالی که کیلی کمربندهای ایمنی را برای ایمن نگه داشتن خلبانان هنگام سر خوردن طراحی کرده بود ، Claghorn حق ثبت اختراع خود را برای ایمنی گردشگران هنگام سوار شدن تاکسی در نیویورک ایجاد کرده بود. اگرچه نسخه Claghorn چیزی بیش از یک بند برای پوشیدن در دامان شما نبود ، اما مسافران و رانندگان را در حین حرکت وسیله نقلیه ثابت نگه داشت.

تاریخچه کمربند ایمنی

کمربندهای اولیه فقط یک بند داشتند ، به جای اینکه از سه نقطه طراحی بسیار برتر امروزی برخوردار باشند

ادامه تکامل کمربند ایمنی و چگونگی اجباری شدن آنها

در حالی که کمربند ایمنی هدف خود را در نگه داشتن افراد روی صندلی های خود هنگام رانندگی تأمین می کرد ، مدتی طول می کشید تا به یک ویژگی ایمنی استاندارد در وسایل نقلیه تبدیل شود. استفاده از کمربند ایمنی برای ایمنی فقط در دهه 1930 رایج شد. کمی بعد ، صنعت اتومبیلرانی در ایالات متحده اولین کسی است که هنگام رانندگی کمربند ایمنی را برای رانندگان خود اجباری می کند. در همین حال ، استفاده از کمربند ایمنی در اتومبیل های معمولی تا اواسط دهه 50 یکی از ویژگی های اختیاری است.

دلایل از بین رفتن باتری ها

کسانی که مشاغل اتومبیل دارند و کسانی که آنها را دنبال می کنند ، ممکن است تعجب کنند وقتی همه می دانند ایده کمربند ایمنی اجباری را قبول ندارند. در واقع ، این یک سفر کاملاً کامل بود تا از نظر قانونی برای همه خودروها مورد نیاز باشد. از طرف دیگر ، تعدادی از مصرف کنندگان آمریکای شمالی از احتمال الزام کمربند ایمنی توسط قانون طی دهه 1970 نارضایتی عمومی نشان داده بودند. در کانادا اجباری کمربند ایمنی در هر استانی طول کشید تا اولین بار انتاریو باشد.

کمربندهای ایمنی علی رغم اجباری بودن ، سالها پیش با مقاومت عمومی روبرو شده بودند

تاریخچه کمربند ایمنی

آنچه امروزه مشاغل خودرو باید در مورد کمربند ایمنی بدانند

همانطور که قبلاً ذکر شد ، اولین کمربند ایمنی یک بند ساده بود که از پشت کسانی که در صندلی قرار داشتند ، قرار داشت. کمربند ایمنی سه نقطه ای مدرن بسیار کارآمدتر تا اواخر دهه 1950 که توسط مهندس سوئدی نیلز بولین اختراع شد ، به وجود نخواهد آمد. در آن زمان که برای ولوو کار می کرد ، اختراع بولین منجر به این شد که این کمربند ایمنی سه نقطه ای را یک خودروساز تولید کند – اولین تولید کننده خودرو که این کار را انجام می دهد.

چراغ چک موتور چیست؟

امروزه ، کمربند ایمنی به طور گسترده ای توسط افراد دارای مشاغل اتومبیل به عنوان یک ویژگی مهم ایمنی نجات دهنده زندگی برای هرکسی که در یک وسیله نقلیه است ، دیده می شود ، به ویژه هنگام وقوع تصادف. به عنوان شاهدی بر اثربخشی آن ، طراحی کمربند ایمنی سه نقطه ای بولین از زمان اختراع به هیچ وجه به شدت تغییر نکرده است ، حتی اگر بعضی از اجزا certain به مرور به آن اضافه شده باشند.

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
فروردین 1, 1400