در حال بارگذاری ...
0
سبد خرید شما خالیست!
می تواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید :
  • خانه
  • آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین
آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین

آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین

اگرچه ممکن است تمایل به ورود به عنوان یک هایپرمیلر تمام عیار نداشته باشید ، اما می توانید برخی از هک های اقتصاد سوخت خرده فرهنگ را در خودرو و رفت و آمد روزانه خود اعمال کنید. حتی در صورت کمبود سوخت در کل کشور ، دستیابی به بهترین مسافت پیموده شده گاز همیشه هدف شایسته ای است.

1. نگهداری و تعمیرات را ادامه دهید

مکانیک تعمیرات و نگهداری معمول را انجام می دهد

اگر می خواهید صرفه جویی در مصرف سوخت خود را به حداکثر برسانید ، اولین قدم این است که قبل از بازگشت به رفت و آمد اطمینان حاصل کنید که اتومبیل شما به شکل برترین شکل است.

ادامه کار و نگهداری معمول و تعمیرات ممکن است دشوار باشد ، به ویژه هنگامی که به دلیل نگرانی های مربوط به COVID ، مانند واکسیناسیون و واقعیت (چه خوب یا بد) بازگشت به مطب ، حواس شما را پرت می کند.

آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین

اما اگر می خواهید صرفه جویی در مصرف سوخت خود را به حداکثر برسانید ، اولین قدم این است که قبل از بازگشت به رفت و آمد اطمینان حاصل کنید که اتومبیل شما در حد بالایی قرار دارد. مسائل زیادی وجود دارد – از کشیدن ترمز گرفته تا فیلتر هوای کثیف – که می تواند مسافت پیموده شده گاز را کاهش دهد.

برای تعیین زمان تحویل اتومبیل ، با برنامه خدمات سازنده خودرو که در دفترچه راهنمای کتاب یا خدمات تکمیلی مالک شما قرار دارد مشورت کنید. همچنین مهم است که به موقع هر گونه مشکلی را که هنگام رانندگی مشاهده می کنید برطرف کنید.

2. از اضافه وزن خلاص شوید

آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین

ماشین با بار سنگین

از آنجا که وزن بیشتر برابر با مایل های کمتر در هر گالن است ، شما می خواهید هرگونه وسایل غیر ضروری را قبل از برخورد به جاده جمع کنید.

آیا از زمان شیوع همه گیر ، گالن های آب آشامیدنی ، جعبه های کنسرو مواد غذایی و سایر بقایای دیگر را حمل می کنید؟ جلوی آن را بگیرید – تمام آن آشغالهایی که در صندوق عقب اتومبیل شما وجود دارد باعث از بین رفتن مصرف سوخت شما می شود. از آنجا که وزن بیشتر برابر با مایل های کمتر در هر گالن است ، شما می خواهید هرگونه وسایل غیر ضروری را قبل از برخورد به جاده جمع کنید.

3. با مسئولیت پذیری و هوشمندی رانندگی کنید

رانندگی ماشین در آزادراه

هنگام سفر در آزادراه ، می خواهید حداکثر سرعت خود را کاهش دهید تا مسافت پیموده شده سوخت را بهبود ببخشید.

یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود مصرف سوخت ، رانندگی مسئولانه است. این به معنای جلوگیری از پاسهای تهاجمی ، شتاب سخت ترک چراغ ها و ضربه زدن به ترمزها است. کارشناسان اتفاق نظر دارند که بهتر است سرعت خود را به سرعت حفظ کرده و متوقف کنند.

هنگام سفر در آزادراه ، همچنین باید سرعت حداکثر خود را کاهش دهید تا مسافت پیموده شده سوخت را بهبود ببخشید. طبق وب سایت فدرال برای مصرف سوخت: “هر 5 مایل در ساعت که بیش از 50 مایل در ساعت رانندگی کنید ، مانند پرداخت 0.21 دلار اضافی برای هر گالن برای بنزین است.”

البته ، در اکثر نقاط ، سرعت مجاز در بزرگراه بسیار بیشتر از 50 مایل در ساعت است. از آنجا که رانندگی با سرعتی که بطور قابل توجهی زیر سرعت مجاز است ایمن نیست ، بهترین راهکار این است که در حد مجاز یا کمی به زیر آن بروید و در صورت امکان از کروز کنترل استفاده کنید تا ثابت بماند.

آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین

4. بیکاری موتور را محدود کنید

راننده بازدید از یک راننده از طریق

وب سایت فدرال برای مصرف سوخت توصیه می کند هر زمان که وسیله نقلیه پارک شد موتور خود را خاموش کنید.

نکته دیگر محدود کردن زمان بیکاری موتور است. هر زمان موتور شما بدون حرکت خودرو در حال کار است ، شما در حال اتلاف سوخت هستید و صفر مایل در هر گالن دریافت می کنید.

وب سایت فدرال برای مصرف سوخت خاطرنشان کرده است که بیکار می تواند در هر ساعت از یک ربع تا نیم گالن بنزین استفاده کند. برای صرفه جویی در مصرف سوخت ، آژانس توصیه می کند هر زمان که وسیله نقلیه پارک شد موتور خود را خاموش کنید.

علاوه بر این ، شما می خواهید از سناریوهایی مانند بازدید از drive-thrus که منجر به افزایش زمان بیکاری می شود ، اجتناب کنید. گرم شدن وسیله نقلیه قبل از شروع سفر ، مسافت پیموده شده سوخت را نیز کاهش می دهد. در طول زمستان ، اکثر سازندگان وسایل نقلیه توصیه می کنند قبل از اینکه به آرامی رانندگی کنید ، برای مدت 30 ثانیه اجازه دهید وسیله نقلیه شما بیکار باشد.

5. لاستیک های خود را به طور مناسب باد کنید

مرد هوا را در لاستیک ماشین پر می کند

لاستیک های تحت باد باعث افزایش مقاومت در برابر غلتک می شوند که به نوبه خود باعث کاهش مصرف سوخت می شود.

فشار تایر تأثیر مستقیمی در مسافت پیموده شده گاز دارد. لاستیک های تحت باد باعث افزایش مقاومت در برابر غلتک می شوند که به نوبه خود باعث کاهش مصرف سوخت می شود. طبق وب سایت فدرال برای مصرف سوخت ، باد کردن لاستیک به درستی می تواند باعث بهبود مصرف سوخت شود ب y به اندازه 3٪ به همین دلیل ، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که لاستیک شما به درستی به مشخصات سازنده وسیله نقلیه شما باد شده است. این مشخصات تورم را می توانید در دو مکان پیدا کنید: دفترچه راهنمای مالک و پلاکاردی در داخل درب سمت راننده. اگرچه برخی از هایپر میلرها لاستیک خود را بیش از حد باد می کنند ، اما معمولاً این عمل توصیه نمی شود. لاستیک هایی که بیش از حد باد می شوند می توانند کیفیت سواری را به خطر بیندازند و خطر خرابی ناشی از آسیب دیدگی را افزایش دهند.

6. TOP TIER بنزین را خریداری کنید

Kirkland Signature Benzoline مارک TOP TIER بنزین

بنزین TOP TIER دارای مواد افزودنی شوینده است که به پاکسازی رسوبات کربن از قسمتهای مختلف موتور کمک می کند.

در سال 2004 ، بنزین TOP TIER به عنوان سوختی با کیفیت بالاتر که برای بهینه سازی عملکرد موتور طراحی شده بود ، تولید شد. این محصول دارای مواد افزودنی شوینده است که به پاکسازی رسوبات کربن از قسمتهای مختلف موتور کمک می کند. یک سیستم سوخت تمیزتر و یک موتور تمیزتر در نهایت می تواند به افزایش جزئی در مصرف سوخت منجر شود.

ایستگاه های سوخت گیری منتخبی وجود دارد که سوخت TOP TIER را ارائه می دهند. می توانید لیستی از ارائه دهندگان را در وب سایت ائتلاف TOP TIER پیدا کنید.

7. نظارت بر مصرف سوخت در زمان واقعی

خوشه متر اتومبیل با نمایشگر چند منظوره LCD

بسیاری از اتومبیل های مدل متأخر دارای یک کنتور صرفه جویی در مصرف سوخت هستند که دقیقاً درون خوشه ابزار تعبیه شده است.

داشتن توانایی نظارت بر صرفه جویی در مصرف سوخت در زمان واقعی می تواند به شما کمک کند تا ترفندهایی را که برای بهبود مسافت پیموده شده گاز خود نیاز دارید ، تشخیص دهید. به همین دلیل است که بسیاری از اتومبیل های مدل متأخر دارای یک کنتور صرفه جویی در مصرف سوخت هستند که دقیقاً درون خوشه ابزار قرار گرفته است.

اما اگر ماشین شما از چنین ویژگی کارخانه ای برخوردار نیست نگران نباشید. گزینه های پس از فروش زیادی برای وسایل نقلیه ساخته شده پس از 1996 وجود دارد – سالی که تجهیزات تشخیصی پردازنده (OBD) II به تجهیزات استاندارد تبدیل شد. اکثر کنتورهای مصرف سوخت پس از فروش به درگاه OBD واقع در زیر داشبورد اتومبیل شما متصل می شوند.

8. اتومبیل خود را بیشتر آیرودینامیکی کنید

مردی که در پشت یک وانت دوچرخه سوار می شود

شما می توانید کوهی را خریداری کنید که دوچرخه شما (یا هر چیز دیگری) را در عقب خودرو قرار دهد.

همانطور که ممکن است از کلاس فیزیک دبیرستان به یاد بیاورید ، کشیدن نیرویی است که با توانایی حرکت یک وسیله نقلیه در هوا مخالف است. با بهبود آیرودینامیک خودرو و محدود کردن کشش ، انرژی کمتری (و بنابراین سوخت کمتری) برای مبارزه با بادهای عقب صرف می شود.

یک جستجوی سریع در Google بسیاری از هایپرمایلرها را نشان می دهد که تمام تلاش خود را کرده اند تا اتومبیل های خود را برای کاهش کشیدن جلوه دهند. خبر خوب این است که شما نیازی ندارید تا جایی که باید از طریق آیرودینامیک اندکی در مصرف سوخت تقویت کنند ، پیش بروید.

در عوض ، می توانید قدم های کوچکی مانند برداشتن وسایل (به عنوان مثال قفسه ها ، محفظه ها و …) از سقف اتومبیل خود بردارید. در صورت تمایل ، می توانید کوهی را خریداری کنید که دوچرخه شما (یا هر چیز دیگری) را در عقب خودرو قرار دهد.

آموزش صرفه جویی در مصرف بنزین

9. برنامه پیش رو

راننده زن که تلفن را با برنامه نقشه پیمایش GPS در دست دارد

انتخاب زمان صحیح برای سفر می تواند مسافت پیموده شده بنزین را بهبود بخشد.

وقتی مشغول کار هستید ، به نظر می رسد که همیشه چیزی را فراموش می کنید و باید به فروشگاه برگردید.

بدیهی است که همه آن سفرهای غیرضروری تأثیر منفی در مسافت پیموده شده بنزین دارد. به همین دلیل هزینه دارد که یک برنامه ریزی قبلی انجام دهید و تمام توقف های خود را یکجا انجام دهید. همچنین می توانید مسیر خود را بهینه کنید تا مسافت کلی کمتر شود و از سوخت کمتری استفاده کنید.

علاوه بر این ، انتخاب زمان مناسب برای سفر می تواند مسافت پیموده شده بنزین را بهبود بخشد. سعی کنید از ترافیک در ساعات شلوغی که منجر به بیکاری زیاد و افزایش مصرف سوخت می شود خودداری کنید.

10. استفاده از تهویه مطبوع را محدود کنید

راننده در حال بررسی تهویه مطبوع است

با محدود کردن استفاده از سیستم تهویه مطبوع اتومبیل (A / C) ، در مصرف سوخت صرفه جویی کنید.

با محدود کردن استفاده از سیستم تهویه مطبوع اتومبیل (A / C) می توانید در مصرف سوخت صرفه جویی کنید ، حتی اگر انجام این کار ناراحت کننده باشد. اکثر وسایل نقلیه سنتی و با احتراق داخلی به کمپرسور A / C متصل هستند که از موتور خارج می شود. درگیر شدن آن کمپرسور باعث ایجاد بار اضافی می شود که باعث کاهش مصرف سوخت می شود.

جالب این است که غلتیدن به پایین شیشه های اتومبیل شما همچنین منجر به کاهش در مصرف سوخت به دلیل افزایش کشش آیرودینامیکی می شود. بنابراین اگر می خواهید آخرین قطره سوخت را از مخزن اتومبیل خود فشار دهید ، در هنگام رانندگی در طول تابستان قصد پوشیدن شلوارک و تاپ مخزن خود را داشته باشید.

11. در زمستان از بخاری بلوکی استفاده کنید

کابل بخاری بلوک شده به ماشین

از آنجا که وسیله نقلیه شما در هنگام سرد بودن موتور به سوخت بیشتری نیاز دارد ، استفاده از بخاری بلوکی می تواند اندکی در مصرف سوخت ایجاد کند.

وقتی بیرون واقعا سرد است ، موتور ماشین شما مدت زمان زیادی طول می کشد تا به دمای کار برسد. این دوره گرمایش طولانی مدت نه تنها برای شما ناراحت کننده نیست – زیرا مدت زمان لازم برای شروع کار بخاری طول می کشد – بلکه مصرف سوخت را نیز افزایش می دهد.

از آنجا که وسیله نقلیه شما در هنگام سرد بودن موتور به سوخت بیشتری نیاز دارد ، استفاده از بخاری بلوکی می تواند اندکی در مصرف سوخت ایجاد کند. بخاری بلوکی تا حدی موتور شما را گرم می کند تا رسیدن به دمای کار خودرو طولانی نشود.

12. کنترل شرایط سفر دریایی را در برخی شرایط روشن کنید

دکمه کروز کنترل بر روی فرمان

از آنجا که کروز

کنترل و کنترل وسیله نقلیه شما را با سرعت ثابت ادامه می دهد ، این فناوری همچنین می تواند باعث بهبود مصرف سوخت در مسیرهای مسطح بزرگراه شود.

هنگامی که در حال سفر جاده ای هستید ، راحت است که بتوانید کروز کنترل را روشن کنید ، آهنگ موردعلاقه خود را تنظیم کنید و از سواری لذت ببرید. از آنجا که کنترل کروز وسیله نقلیه شما را با سرعت ثابت حرکت می دهد ، این فناوری همچنین می تواند باعث بهبود مصرف سوخت در بخشهای مسطح بزرگراه شود.

اگر در حال عبور از زمین های تپه ای هستید ، اکثر کارشناسان توصیه می کنند کنترل کروز را خاموش کرده و به وسیله نقلیه خود اجازه دهید تا سرعت شما تقریباً 5 تا 10 مگاپیکسل باشد.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از اتومبیل های مدل دیررس نوع جدیدی از کروز کنترل به نام کروز کنترل تطبیقی ​​(ACC) دارند. این فناوری به طور خودکار سرعت اتومبیل را تنظیم می کند تا یک فاصله ایمن از وسیله نقلیه پیش رو حفظ کند.

طبق مطالعه سال 2019 ولوو و آزمایشگاه ملی سوخت های تجدیدپذیر ، ACC می تواند 5-7٪ در مقایسه با خودرویی که بدون کنترل کروز رانندگی می شود ، اقتصاد سوخت را بهبود بخشد.

13. در مورد به حداکثر رساندن صرفه جویی در مصرف انرژی اشتیاق داشته باشید

مرد در حال بررسی مایعات در استوانه اصلی است

اگر می خواهید در به حداکثر رساندن مسافت پیموده شده گاز جدی بگیرید ، کمک می کند تا موضوع به یک سرگرمی چالش برانگیز تبدیل شود.

اگر مثل اکثر رانندگان هستید ، هر از چند گاهی به کنتور مصرفی اتومبیل خود (در صورت مجهز بودن) توجه می کنید و این موضوع در این مورد است. اما اگر می خواهید در به حداکثر رساندن مسافت پیموده شده گاز جدی بگیرید ، به شما کمک می کند موضوع را به یک سرگرمی چالش برانگیز تبدیل کنید.

این تاکتیکی است که یکی از مشهورترین هایپرمیلرها ، وین گردس ، برای دریافت 84 مایل در هر گالن از وانت استوک فورد رنجر استفاده کرد. مسلماً ، گردس در مسافت پیموده شده سوخت وسواس دارد – و این تثبیت (همراه با سالها آزمایش) به او این امکان را داده تا نتایج باورنکردنی مصرف سوخت را برگرداند.

14. تعداد سفر کوتاه خود (و اثر کربن) را کاهش دهید

افرادی که از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند

در صورت امکان ، از وسایل حمل و نقل عمومی ، پیاده روی یا دوچرخه سواری به مقصد خود استفاده کنید.

این دانش عمومی است که با مسافت پیموده شده مسافت کمتری می توانید از سوخت کمتری استفاده کنید. هر ماه ، بیشتر رانندگان سفرهای کوتاه بی شماری انجام می دهند که لزوماً به ماشین احتیاج ندارند. در صورت امکان ، از وسایل حمل و نقل عمومی ، پیاده روی یا دوچرخه سواری به مقصد خود استفاده کنید.

6 نکته برای رانندگی ایمن در پاییز

یکی از راه هایی که می توانید برای جلوگیری از سفرهای کوتاه مدت بیش از حد انجام دهید این است که ردیابی کنید که چند بار (و مایل) ماهانه با اتومبیل به مقصد در فاصله پیاده روی یا دوچرخه سواری می روید (به عنوان مثال ، دو هفته نامه داغ Cheetos = = 0.9 مایل از خانه تا گوشه فروشگاه + 0.9 مایل برگشت] x 2 = 3.6 مایل در ماه). سپس ، برای پیاده روی یا استفاده از وسیله نقلیه جایگزین به جای اتومبیل خود ، ماهیانه هدفی را دنبال کنید (و به آن پایبند باشید!).

با تلاش آگاهانه برای کاهش تعداد سفر کوتاه خود ، نه تنها در پمپ صرفه جویی خواهید کرد ، بلکه به محیط زیست نیز کمک خواهید کرد. نکته مثبت دیگر این که شما در نهایت می توانید با انتخاب ورزش در رفت و آمد روزانه خود ، دوباره در “شلوار جین لاغر” خود جا بیفتید.

15. در نظر بگیرید که اتومبیل بعدی خود را ترکیبی یا EV بسازید

شارژ اتومبیل برقی هیبریدی

اگرچه رانندگی با خودروی هیبریدی یا EV مطمئناً بدون هزینه نیست ، اما انتخاب وسیله نقلیه با مقداری سطح برقی به طور کلی هزینه های کلی کار را کاهش می دهد.

دیسک و صفحه تیبا ارس

دیسک و صفحه تیبا عظام

دیسک و صفحه تیبا والئو اصلی

دیسک و صفحه پژو 206 تیپ 5 پایا کلاج

1
2
3
4
5
میانگین امتیازات 5 از 5
از مجموع 1 رای
AvyadAK
خرداد 18, 1400