7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

مطالب

  1. علائم رایج سر شکسته

1.1 دود سفید (بخار) از لوله اگزوز

1.2 سطح خنک کننده پایین

1.3 گرم شدن بیش از حد موتور

1.4. در حال دویدن و بد خلق کردن

1.5 گازهای احتراق در سیستم خنک کننده

1.6 چراغ های هشدار روشن

1.7 خنک کننده-روغن اینترمیکس

  1. چه عواملی باعث ترک خوردن سرسیلندر می شود؟
  2. هزینه تعمیر سرسیلندر ترک خورده
  3. محصولات ذکر شده در این راهنما

اغلب اوقات ، DIYers (و حتی برخی از افراد حرفه ای) به اشتباه یک سر سیلندر ترک خورده را به عنوان واشر سر دمیده تشخیص می دهند. انجام این اشتباه آسان است زیرا این دو مشکل دارای علائم بسیاری هستند.

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

سر سیلندر ترک خورده مشکلی است که می خواهید فوراً مرتفع کنید تا از آسیب بیشتر به وسیله نقلیه جلوگیری کنید. فکر می کنید ماشین شما ممکن است سرش ترک خورده باشد؟ اگر یک یا چند مورد از علائم زیر را مشاهده کردید ، ممکن است حق با شما باشد.

علائم رایج سرسیلندر شکسته

سر سیلندر موتور که روی زمینه سفید قرار دارد

سر سیلندر بالای سیلندرهای داخل بلوک موتور را آب بندی می کند.

همه موتورها دارای یک یا چند سر سیلندر هستند. موتورهای دارای پیکربندی V یا تخت دارای دو سر سیلندر هستند ، در حالی که موتورهای دارای پیکربندی مستقیم یا مستقیم دارای یک سر هستند.

سر سیلندر بالای سیلندرهای داخل بلوک موتور را آب بندی می کند. همچنین ، هد شامل دریچه ها (و گاهی اوقات میل بادامک) است که اجازه می دهد مخلوط هوا / سوخت وارد موتور شود و گازهای خروجی از آن خارج شود. واشر سر یک مهر و موم بین بلوک موتور و سرسیلندر ایجاد می کند.

یک سر سیلندر ترک خورده اغلب علائمی مانند واشر سر دمیده از خود نشان می دهد. بنابراین ، هر زمان که شما (یا مکانیک خود) در حال انجام کار واشر سر هستید ، باید قبل از نصب مجدد ، سر دستگاه ها از نظر ترک خوردگی بررسی شود. فروشگاه های ماشین آلات ابزار و تجهیزات ویژه ای دارند که می توانند ترک های سرسیلندر را که با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیستند ، تشخیص دهند.

اگر اتومبیل شما واقعاً از ترک خوردگی سر سیلندر رنج می برد ، به احتمال زیاد یک یا چند مورد از علائم زیر را مشاهده خواهید کرد:

دود سفید (بخار) از لوله اگزوز

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

مجاری خنک کننده وجود دارد که از طریق سر سیلندر عبور می کند. ترک خوردگی در سر باعث می شود که مایع خنک کننده آن قسمت ها به محفظه احتراق موتور نشت کند ، جایی که مایع خنک کننده در طی فرآیند احتراق سوزانده می شود.

دود احتراق از لوله اگزوز اتومبیل خارج می شود

ترک در سر باعث می شود که خنک کننده از مجاری خنک کننده به محفظه احتراق موتور نشت کند.

در نتیجه ، خواهید دید که دود سفید ، که در واقع بخار است ، از لوله انتهایی خودرو خارج می شود. همچنین ممکن است متوجه شوید که دود اگزوز بوی شیرینی می دهد.

سطح خنک کننده پایین

اگر ترک در سر سیلندر اجازه ورود مایع خنک کننده (و سوزاندن آن) به داخل محفظه احتراق را می دهد ، ممکن است متوجه شوید که سطح مایع خنک کننده شروع به کاهش می کند.

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

گرم شدن بیش از حد موتور

سر سیلندر ترک ممکن است اجازه دهد تا خنک کننده به جای گردش مناسب در موتور ، به محفظه احتراق وارد شود. در نتیجه موتور ممکن است بیش از حد گرم شود.

در حال دویدن و بد خلق کردن

یک موتور برای احتراق کامل به سه ماده تشکیل دهنده نیاز دارد: جرقه مناسب ، نسبت صحیح هوا / سوخت و فشرده سازی کافی. ترک خوردگی سر سیلندر می تواند منجر به از دست رفتن فشرده سازی شود که باعث خشن شدن موتور و عدم عملکرد مناسب آن می شود.

بررسی مکانیکی کاپوت اتومبیل

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

ترک خوردگی سر سیلندر می تواند منجر به از دست رفتن فشرده سازی شود که باعث خشن شدن موتور و عدم عملکرد مناسب آن می شود.

گازهای احتراق در سیستم خنک کننده

یک سر سیلندر ترک خورده می تواند گازهای احتراقی را وارد سیستم خنک کننده کند. در نتیجه ، ممکن است قبل از شروع به جوش آمدن ، مقدار زیادی حباب را در خنک کننده مشاهده کنید. همچنین ممکن است متوجه شوید که سیستم خنک کننده تحت فشار شدید است.

چراغ های هشدار روشن

یک سر سیلندر ترک خورده می تواند باعث روشن شدن چراغ موتور ، نور سطح خنک کننده کم و نور بیش از حد دمای موتور شود. اگر اتومبیل شما مجهز به دما سنج باشد ، ممکن است شاهد شروع صعود باشید.

موتور موتور را در داشبورد روشن کنید

یک سر سیلندر ترک خورده می تواند باعث روشن شدن چراغ موتور ، نور سطح خنک کننده کم و نور بیش از حد دمای موتور شود.

خنک کننده-روغن اینترمیکس

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

در برخی موارد ، ترک خوردگی سر سیلندر می تواند منجر به مخلوط شدن روغن خنک کننده و روغن شود. مدل های زحل را با موتور میل لنگ تک سر 1.9L انتخاب کنید که به دلیل پیچ در پیچ بودن سیلندرهای ترک خورده که باعث اختلاط روغن روغن خنک کننده می شود ، کاملاً مشهور هستند.

چه عواملی باعث ترک خوردن سرسیلندر می شود؟

برخی از سرسیلندرها ، مانند موتورهای زحل که در بالا ذکر شد ، به دلیل نقص در طراحی ممکن است دچار ترک شوند. اما این مشکل معمولاً از گرمای بیش از حد موتور ناشی می شود. وقتی موتور خیلی گرم می شود ، در اثر فشار گرمایی ، سر سیلندر ترک می خورد. اجازه دهید موتور شما حتی یکبار بیش از حد گرم شود ، می تواند منجر به ترک خوردگی سر سیلندر شود.

سر سیلندر موتور خودرو در زمینه سفید

وقتی موتور خیلی گرم می شود ، سر سیلندر c

قفسه ها در نتیجه تنش گرمایی.

هزینه تعمیر سرسیلندر ترک خورده

تعمیر سرسیلندرهای ترک خورده به طور کلی از گذشته است. امروزه ، از آنجا که بیشتر سرهای مدرن از آلومینیوم ساخته می شوند ، تقریباً همه مغازه ها به جای تلاش برای تعمیر ، یک سر ترک خورده را جایگزین می کنند.

اگر ترجیح می دهید سر سیلندر اتومبیل خود را جایگزین حرفه ای کنید ، معمولاً می توانید انتظار داشته باشید که هر سر آن چیزی در حدود 1000 تا 2500 دلار پرداخت کنید. مطمئناً قیمت دقیق به عوامل مختلفی از جمله سال ، ساخت و مدل وسیله نقلیه شما بستگی خواهد داشت.

همچنین لازم به ذکر است که ، گاهی اوقات ، یک سر سیلندر ترک باعث آسیب بیشتر به سایر قسمت های موتور می شود. در چنین سناریویی ، شما احتمالاً باید کل موتور را از نو بسازید یا جایگزین آن کنید.

محصولات ذکر شده در این راهنما

7 نشانه برتر سر سیلندر ترک خورده سر سیلندر

7 علامت برتر واشر سرسیلندر ترک خورده

 

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
اردیبهشت 4, 1400