علت داغ شدن موتور ماشین

علت داغ شدن موتور ماشین : شایع ترین دلیل داغ شدن بیش از حد ماشین شما با گرم شدن تابستان ، درجه حرارت افزایش می یابد – و خطر داغ شدن بیش از حد ماشین شما نیز روندی صعودی دارد. از این گذشته ، اگر ماشین شما در دمای 90 تا 100 درجه در معرض نور خورشید قرار می گیرد و حتی موتور آن روشن نشده است ، شما با ضرر قابل توجهی کار می کنید.

علت داغ شدن موتور ماشین

6 علت داغ شدن موتور ماشین

با این وجود ، عوامل زیادی خارج از دمای خارجی وجود دارد که می تواند در علت داغ شدن موتور ماشین شما نقش داشته باشد و اگر بدانید به دنبال چه چیزی باشید ، اکثر آنها قابل پیشگیری هستند.

چراغ موتور چک خود را زیر نظر داشته باشید و قبل از اینکه برای یک سفر جاده ای تابستانی به جاده بروید ، خودرو خود را چکاپ کامل کنید. شما نمی خواهید در کنار جاده با موتور بخار خود گیر کنید.

مشکلات پمپ آب خودرو

6 شایع ترین دلیل داغ شدن بیش از حد ماشین شما پانچ آب موتور شما به عنوان مهمترین قسمت سیستم خنک کننده خودرو در نظر گرفته می شود زیرا جریان مایع خنک کننده را در کل سیستم کنترل می کند.

وقتی پمپ آب شما ناپایدار است ، فرسایش داخلی وجود دارد ، یا اگر سیستم آلوده شود ، ممکن است پمپ به درستی کار نکند. اگر موتور بیش از حد گرم می شود ، همیشه ابتدا پمپ آب را بررسی کنید زیرا بدون عملکرد مناسب پمپ ، امیدی به کارکردن مجدد موتور شما وجود ندارد.

عملکرد پمپ خودرو

علت داغ شدن موتور ماشین : عملکرد مناسب تسمه با نحوه عملکرد پمپ آب شما ارتباط تنگاتنگی دارد. تسمه موتور پمپ آب را می چرخاند تا مایع خنک کننده را در سیستم جابجا کند. اگر تسمه موتور شل یا شکسته باشد ، پمپ نمی چرخد ​​و مایع خنک کننده را به حرکت در نمی آورد.

اطمینان حاصل کنید که تسمه های شکسته را محکم یا تعویض کنید تا همه چیز خنک نگه داشته شود و از مشکلات بزرگتر موتور جلوگیری کنید.

مشکلات ترموستات خودرو

6 علت داغ شدن موتور ماشین

یکی از رایج ترین دلایلی که ممکن است موتور شما بیش از حد داغ شود ، ناشی از خرابی ترموستات است – اما ترموستات داخل ماشین شما نسبت به خانه شما متفاوت است. در خانه ، ترموستات شما دما را ردیابی می کند و بسته به تنظیمات ، سیستم گرمایش یا تهویه مطبوع را روشن می کند.

اما اگر خانه شما بیش از حد گرم شود و اتفاقی نیفتد ، متوجه خواهید شد و برخی از پنجره ها را باز می کنید ، فن ها را روشن می کنید یا اقدامات دیگری را برای رفع مشکل انجام می دهید ، حتی اگر مجبور باشید منتظر تعمیرکار باشید.

علائم داغ شدن موتور خودرو

هنگامی که موتور شما بیش از حد داغ می شود ، نمی توانید کاری انجام دهید تا مشکل را برطرف کنید. این به این دلیل است که ترموستات موتور شما در واقع دریچه ای است که جریان خنک کننده را کنترل می کند.

هنگامی که موتور داغ می شود ، شیر باز می شود و مایع خنک کننده برای کاهش دمای موتور جریان می یابد ، در حالی که یک موتور خنک دارای یک شیر بسته است که جریان خنک کننده را مسدود کرده و به گرم شدن موتور سرد کمک می کند.

دلایل خرابی ترموستات خودرو

یک ترموستات خراب ممکن است در حالت بسته گیر کرده و باعث گرم شدن موتور شود – و سپس به کار خود ادامه دهید. مهم نیست موتور چقدر داغ شود ، مایع خنک کننده قادر به عبور از آن نیست. این یک مشکل واقعی است و می تواند باعث گرم شدن سریع موتور شما شود.

مایع خنک کننده بدون همکاری

اگر ترموستات شما به درستی کار می کند ، مشکلات مربوط به خنک کننده دیگر وجود دارد که می تواند باعث گرم شدن بیش از حد موتور شما شود. گذرگاه های خنک کننده شما ممکن است با زنگ زدگی یا سایر رسوبات موتور مسدود شده یا مایع خنک کننده کافی در موتور وجود نداشته باشد.

اغلب ، سطح مایع خنک کننده به دلیل نشت کاهش می یابد. مراقب هر گونه گودال در نزدیکی وسیله نقلیه خود باشید که می تواند نشتی را نشان دهد و در همان زمان که به دنبال کمک حرفه ای هستید ، آن را عوض کنید.

بیشتر بدانید : کاپوت تیبا سفید شرکتی

علت داغ شدن موتور ماشین : نشتی ها می توانند در قسمت های مختلف موتور رخ دهند و یافتن آنها بسیار دشوار است. سعی نکنید نشتی سیستم خنک کننده را در خانه خود تعمیر کنید. عملکرد مناسب سیستم خنک کننده شما حیاتی است و به راحتی نمی توان علت اصلی نشتی را از دست داد.

علت داغ شدن موتور ماشین

علاوه بر این ، اگر مایع خنک کننده شما به غلظت مناسب رقیق نشده باشد ، این می تواند موتور شما را نیز در معرض داغ شدن بیش از حد قرار دهد. همچنین ممکن است از نوع خنک کننده اشتباه برای موتور خود استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید که از چه نوع مایع خنک کننده ای استفاده کنید ، برای راهنمایی از دفترچه راهنمای خودرو یا مکانیک خود مشورت کنید.

خرابی رادیاتور باعث چه چیزی میشود

رادیاتور شما وظیفه خنک کننده خنک کننده موتور را در حین عبور از خود بر عهده دارد. این بدان معناست که عملکرد مناسب رادیاتور برای حفظ دمای موتور حیاتی است.

هنگامی که مشکل رادیاتور باعث گرم شدن بیش از حد موتور شما می شود ، یکی از اولین مواردی که باید بررسی کنید فن رادیاتور و تمام قطعات فن است. اگر فن شما به دلیل خرابی تیغه فن یا اتصال ناپایدار به درستی کار نمی کند ، این می تواند مانع کاهش مناسب رادیاتور در دمای خنک کننده شود.

فن همچنین می تواند هنگام خاموش شدن موتور بچرخد ، و در مورد خنک نگه داشتن چیزها کمک چندانی نخواهد کرد.

پاسخ به موتور داغ شده خودرو

علت داغ شدن موتور ماشین : اگر موتور شما در حین شروع به گرم شدن بیش از حد کرد ، مهم است که سعی نکنید خودرو را به ایستگاه خدمات بعدی هدایت کنید. در عوض ، ماشین را متوقف کرده و ابتدا چند راه حل سریع را امتحان کنید.

همیشه باید اطمینان حاصل کنید که مایع خنک کننده و آب اضافی را در صندوق عقب خودرو نگه دارید و اگر موتور شما داغ شد شروع به افزودن آن کنید. ممکن است سطح خنک کننده شما کمی پایین باشد.

بیشتر بخوانید : چرا باد کولر ماشین گرم است ؟

اگر این کار نمی کند ، کولر را خاموش کرده و گرمای خود را روشن کنید. این ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد ، اما با روشن شدن او می تواند گرما را از موتور شما دور کند. پس از چند مایل ، می توانید آن را خاموش کرده و نحوه عملکرد موتور را بررسی کنید.

داغ شدن بیش از حد موتور خودرو

اگر موتور شما بیش از حد داغ شود ، ریختن آب سرد در رادیاتور داغ باید از انجام آن اجتناب کنید. تغییر ناگهانی دما ممکن است به رادیاتور آسیب برساند. بهتر است آب را به رادیاتور خنک اضافه کنید تا از ترک خوردگی یا سایر آسیب های ناشی از دما جلوگیری شود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
مهر 1, 1400
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.