مزدا 3 همیشه یکی از بهترین سدان های اسپرت بازار بوده است. اما حتی یک ماشین جمع و جور با توانایی این یکی می تواند با گذشت زمان مشکلاتی را ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت اطمینان Mazda 3 و دریافت ایده ای در مورد تعمیرات احتمالی در آینده ، به ادامه مطلب بروید.

مشکلات مشترک مزدا 3

فهرست :

مزدا 3 چقدر قابل اطمینان است؟

برترین مشکلات مزدا 3

مسائل مربوط به سیستم روشنایی

سو Inf عملکرد سیستم سرگرمی و سرگرمی

مشکلات ترمز

پیوندهای نوار نوسان سست ، خم یا زنگ زده

ارتعاش بیش از حد

ترموستات معیوب

چراغ هشدار کیسه هوا روشن

مشکلات انتقال

خرابی کلاچ

لینک داشبورد ذوب و شکسته صندلی

شرایط Stick-Slip

مزدا 3 همیشه یکی از بهترین سدان های اسپرت بازار بوده است. اما حتی یک ماشین جمع و جور با توانایی این یکی می تواند با گذشت زمان مشکلاتی را ایجاد کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قابلیت اطمینان Mazda 3 و دریافت ایده ای در مورد تعمیرات احتمالی در آینده ، به ادامه مطلب بروید.

مزدا 3 چقدر قابل اطمینان است؟

مزدا 3 در تمام رتبه های اصلی قابلیت اطمینان امتیاز بالایی را کسب کرده است. از RepairPal به رتبه اطمینان 4.0 از 5.0 دست یافته و از بین 36 خودرو جمع و جور در رتبه نهم قرار دارد. هزینه تعمیر سالانه این مدل تقریباً 433 دلار است که تقریباً 220 دلار کمتر از سایر خودروهای جمع و جور است. همچنین تعمیرات اساسی کمتر از متوسط ​​است و فقط 10٪ احتمال دارد در مقایسه با متوسط ​​11٪ در بخش خودروهای جمع و جور.

مزدا 3 2020 مدل مزدا آمریکا

مزدا 3 در تمام رتبه های اصلی قابلیت اطمینان امتیاز بالایی را کسب کرده است. منبع تصویر: مزدا.

مزدا 3 همچنین از حفظ ارزش زیادی برخوردار است. در سال 2019 ، جایزه “بهترین ماشین دست دوم” CarGurus در رده سدان / هاچ بک جمع شده به نسل سوم آن (2014-2018) اهدا شد. عجیب نیست که این مدل به همراه مزدا 2 و مزدا MX5 یکی از قابل اطمینان ترین مدل های مزدا در بازار است.

 

طراحی مزدا به عنوان ظرافت از طریق گرما و دقت تعریف می شود. # مزدا 3 pic.twitter.com/ZTPxesOV9c

– مزدا ایالات متحده آمریکا (@ MazdaUSA) 29 نوامبر 2018

برترین مشکلات مزدا 3

علی رغم اینکه یکی از محبوب ترین ها در بخش خودروهای جمع و جور است ، مزدا 3 در سالهای مختلف مدل سهم مساعدی از مشکلات را داشته است. در زیر متداول ترین موارد ذکر شده است:

مسائل مربوط به سیستم روشنایی

عملکرد نادرست سیستم روشنایی اتوماتیک مسئله رایجی است که در طراحی مجدد 2019 وجود دارد. رانندگان این مدل سال گزارش داده اند که اخطار هشدار سوf عملکرد سیستم چراغ اتوماتیک در داغ داغ تحت گرمای شدید ظاهر می شود و باعث می شود چراغ های اتوماتیک از کار بیفتند.

سو Inf عملکرد سیستم سرگرمی و سرگرمی

نسل های جدید مزدا 3 برای ارتقا enhance کیفیت کلی خود به سیستم سرگرمی و سرگرمی با صفحه لمسی مجهز شده اند. متأسفانه ، چندین صاحب مدل با این ویژگی چندین مورد را تجربه کرده اند.

دارندگان مزدا 3 2015 از سیستم های سرگرمی و سرگرمی خود به دلیل تغییر تنظیمات ناوبری ، تلفن و رادیو به خودی خود شکایت کرده اند. این سیستم همچنین به طور تصادفی اعداد را از دفترچه آدرس شماره گیری می کند و از ورود آدرس به رانندگان جلوگیری می کند. برخی از دارندگان با جایگزینی CPU و صفحه نمایش این مشکل را حل کردند ، در حالی که دیگران سیستم را دوباره نصب کردند تا از تغییر تصادفی تنظیمات جلوگیری کند.

مشکلات ترمز

چندین مالک 2004 – 2011 ، 2013 و 2015 از مزدا 3 از شنیدن صداهای جیر جیر از ترمزهای عقب به دلیل برخورد لنت ترمز با روتور شکایت کرده اند. گزارش شده است که بیشتر لنت های ترمز موجود در وسایل نقلیه آسیب دیده بر روی صفحه پشتی خود دارای سوراخ هستند و این امر بر تراز بودن آنها بر روی براکت تأثیر می گذارد.

 

مدل 2013 مزدا 3 سدان از مزدا آمریکا

چندین مالک 2004 – 2011 ، 2013 و 2015 از مزدا 3 از شنیدن صداهای جیر جیر از ترمزهای عقب به دلیل برخورد لنت ترمز با روتور شکایت کرده اند. منبع تصویر: مزدا.

سایش زودرس ترمز نیز یکی از مشکلات رایج مزدا 3 در سال 2014 است. برخی از مالکان با وجود داشتن کمتر از 100000 مایل بر روی کیلومتر شمار ، شکایت دارند که مجبور به تعویض قطعات ترمز عقب مانند کولیس ، روتور و لنت هستند.

 

پیوندهای نوار نوسان سست ، خم یا زنگ زده

برخی از مالکان 2004-2012 و 2014-2015 مالدا 3 از شنیدن صدای جغجغه و انقباض صدا از قسمت عقب خودرو خود شکایت کرده اند. صداها معمولاً به دلیل پیوندهای شل ، خم یا زنگ زده نوار تاب ایجاد می شود. یک اتصال نوار نوسان جایگزین معمولاً بین 30 تا 100 دلار به علاوه هزینه های کارگری هزینه دارد.

 

Sway Bar Link برای مزدا 3

صدای زنگ و شکن از انتهای عقب مزدا 3 معمولاً به دلیل شل شدن ، خم شدن یا زنگ زدگی لینک های نوار تاب است.

ارتعاش بیش از حد

چندین گزارش از لرزش بیش از حد خودرو بر اثر شتاب در برخی از مزدا 3 های 2004-2011 ، 2013 و 2015 گزارش شده است. بسیاری از مالکان گزارش داده اند که لاستیک ، روتور ترمز و لنت ترمز تعویض شده اند تا مشکل حل شود. با این حال ، مشکل معمولاً بعداً به سوار شدن موتور سواری برمی گردد. یک پایه موتور جدید می تواند از 30 تا 100 دلار به علاوه هزینه های کارگری باشد.

ترموستات معیوب

صاحبان برخی از طراحی های مجدد 2004-2010 و 2013 مزدا 3 از وجود ترموستات گیر کرده که باعث افت دمای موتور آنها شده شکایت دارند. حل این مسئله معمولاً جایگزین ترموستات می شود که ممکن است بین 20 تا 120 دلار به اضافه هزینه کار باشد.

ترموستات برای مزدا 3

صاحبان برخی از طراحی های مجدد 2004-2010 و 2013 مزدا 3 از گیر افتادن ترموستات شکایت کرده اند که باعث شده دمای موتور آنها زیاد شود

طناب زدن

چراغ هشدار کیسه هوا روشن

همچنین چندین گزارش در مورد طراحی مجدد مزدا 3 در 2004-2009 ، 2011 و 2013 گزارش شده است که چراغ هشدار دهنده کیسه هوا روشن است. در حالی که این مسئله عمدتاً به دلیل خرابی سیم در سنسور پیش آویز کمربند ایمنی ایجاد شده است ، اما برخی از دارندگان نیز گزارش داده اند که یک لامپ دمیده شده در داشبورد و یک فنر نامناسب از سنسور باعث بروز این مشکل شده است.

مشکلات انتقال

شناخته شده است که مزدا 3 2012 دارای مشکلات زیادی در انتقال قدرت است. برخی از مالکان گزارش داده اند که هنگام تغییر از دنده سوم به چهارم به دلیل فرسوده بودن بلبرینگ ، چرخ دنده های خود را خرد می کنند. بعضی از رانندگان هنگام رانندگی تمام توان خود را از وسایل نقلیه از دست دادند و باعث روشن شدن چراغ موتور چک و کنترل پایداری الکترونیکی شدند. در نهایت اکثر آنها مجبور شدند کل سیستم انتقال قدرت خود را تعویض کنند.

خرابی کلاچ

خرابی کلاچ یکی از مشکلات رایج مزدا 3 در سال های 2010 و 2011 است که باعث شتاب گیری و توقف مشکلات می شود. بسیاری از دارندگان این سالهای مدل با وجود داشتن تنها 50،000-70،000 مایل روی کیلومتر شمار خود مجبور به تعویض کلاچ شدند.

لینک داشبورد ذوب و شکسته صندلی

بسیاری از رانندگان مزدا 3 2010 با مشکلات داخلی زیادی روبرو شده اند ، به خصوص در داشبورد و اتصالات بالابر صندلی.

 

مالکان شکایت کرده اند که داشبورد آنها ذوب شده و لجن مشکی تولید می کند که روی اجزای دیگر مانند فرمان لکه می زند. این ماده مانند تار همچنین با ایجاد خیرگی در شیشه جلو دید جاده را محدود می کند.

مسئله دیگر در مورد طراحی مجدد داخلی 2010 ، شکسته شدن اتصال بالابر صندلی است که باعث شل شدن صندلی راننده شده و باعث می شود هنگام شتاب گیری و ترمزگیری به جلو و عقب برود. این خطر ایمنی باعث شد که مزدا مدل های خاص 2010 و 2011 مزدا 3 را در سال 2017 به یاد بیاورد. این خودروساز با نصب براکت های تقویت کننده به اتصالات بالابر یا تعویض کل واحد تنظیم کننده صندلی ، این مسئله را برطرف کرد.

شرایط Stick-Slip

گزارش شده است که Mazda 3s 2004 ، 2005 و 2007 دارای شرایط لغزش چوب بین محور محور CV و توپی چرخ است که تولید چسبندگی متناوب و حرکات کشویی است. این شرایط می تواند هنگام تغییر جهت دنده ، صدای کلیک ایجاد کند. حل آن به طور معمول شامل نصب واشر بین دو قسمت است که ممکن است بین 10 تا 20 دلار به علاوه هزینه کار باشد.

بخاطر داشته باشید که مزدا 3 با گذشت زمان ممکن است دچار مشکلاتی شود. اما با دانستن رایج ترین مسائل ، هندلینگ مناسب و تعمیر و نگهداری منظم آن ، می توانید اتومبیل خود را در شرایط مطلوب نگه دارید و از عمر مفید آن نهایت استفاده را ببرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
خرداد 24, 1400