5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

کابلهای تقویت کننده و باتری تخلیه شده ، شارژ ماشین باتری با برق از طریق کابل های جهنده.

یک باتری وظیفه تأمین برق یک وسیله نقلیه ، ارسال انرژی از موتور استارت و ایجاد شمع برای روشن شدن سوخت را دارد. این باتری همچنین انرژی تهویه مطبوع ، چراغ ها ، رادیو و سایر عناصر ضروری را تأمین می کند. اگر یک راننده متوجه شود که باتری آنها به طور غیر طبیعی در حال تخلیه است ، چندین دلیل احتمالی برای این پدیده وجود دارد.

5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

اگر به حرفه مکانیک اتومبیل علاقه دارید ، به خواندن ادامه دهید تا پنج مورد از رایج ترین ها را کشف کنید.

1. دانش آموزانی که در مدرسه مکانیک تحصیل می کنند باید از تخلیه انگلی انگلی آگاه باشند

تخلیه انگلی شرایطی است که هنگامی اتفاق می افتد که یک جز a در وسیله نقلیه پس از خاموش شدن خودرو به کار خود ادامه دهد. در حالی که همیشه سطح مشخصی از باتری برای حفظ ایستگاه از پیش تنظیم رادیو یا ساعت خودرو استفاده می شود ، اما گاهی اوقات یک مشکل الکتریکی می تواند منجر به تخلیه بیش از حد انگلی شود و باعث نوبه خود باتری شود.

نیسان در مقابل تویوتا: کدام یک بهتر است؟

دلایل عمده تخلیه انگلی شامل فیوزهای بد یا سیم کشی معیوب در اجزایی مانند کلیدهای روشنایی یا سیستم های استریو است. اگر یک راننده متوجه شود که باتری آنها خیلی زود در حال تخلیه است تا خطای انسانی را سرزنش کند ، یک حرفه ای در یک حرفه ای مکانیک خودرو می خواهد قطعات الکتریکی خودرو را بررسی کند تا مطمئن شود همه چیز به درستی متصل است.

2. یک دینام معیوب می تواند باتری وسیله نقلیه را تخلیه کند

دینام قطعه ای است که وظیفه شارژ مجدد باتری هنگام کارکردن وسیله نقلیه را بر عهده دارد. وقتی دینام کار نمی کند ، حتی اگر وسیله نقلیه ای تازه رانده شده باشد ، باتری می تواند تخلیه شود. دیودها همان چیزی هستند که دینام را قادر به کار می کنند و اگر دینام دیود بدی داشته باشد ، این امر می تواند با وجود خاموش بودن موتور ، شارژدهی باتری را ادامه دهد و در نتیجه باتری تخلیه می شود.

در صورت تخلیه باتری خودرو ، افراد حرفه ای مکانیک اتومبیل ممکن است به یک دینام معیوب مشکوک شوند

در صورت تخلیه باتری خودرو ، افراد حرفه ای مکانیک اتومبیل ممکن است به یک دینام معیوب مشکوک شوند

3. رانندگی فاصله های کوتاه می تواند بر روی باتری ساییده شود

5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

همانطور که دانش آموزان دانشکده مکانیک احتمالاً می دانند ، باتری فقط هنگام کارکردن وسیله نقلیه می تواند شارژ شود. اگر راننده ای از ماشین خود برای رانندگی در مسافت های کوتاه خیلی زیاد استفاده می کند ، این امر می تواند منجر به خالی شدن مکرر باتری شود. هرچه زمان رانندگی کوتاه تر باشد ، دینار زمان کمتری برای شارژ باتری دارد ، به این معنی که باتری خودرو هرگز به طور کامل شارژ نمی شود. برای طولانی شدن عمر باتری خود ، رانندگان باید مطمئن باشند که ماشین خود را برای درایوهای طولانی تر هر چند وقت یک بار حمل می کنند تا به باتری فرصت شارژ کافی را بدهند.

باتری تخلیه شده می تواند رانندگان را سرگردان نگه دارد

5 علامت هشدار دهنده جهت تراز کردن خودرو

4. درجه حرارت شدید می تواند منجر به آسیب دیدگی باتری شود

چه مرده زمستان باشد و چه اوج تابستان ، دمای شدید می تواند فشار بیشتری را به باتری خودرو وارد کند. دمای گرم یا سرد می تواند منجر به تجمع کریستال های سولفات سرب شود که می تواند بر طول عمر باتری تأثیر منفی بگذارد. وجود کریستالهای سولفات سرب می تواند شارژ کامل باتری را هنگام کارکردن یک وسیله نقلیه دشوار کند و عملکرد عمومی جز component خودرو را ضعیف کند.

5. با گذشت زمان ، کابل های باتری می توانند سست یا خورده شوند

برای شارژ ، ترمینال های مثبت و منفی متصل به باتری باید توانایی انتقال نیرو را داشته باشند. اگر این اتصالات شل یا خورده باشد ، ممکن است رانندگان برای شروع کار وسیله نقلیه خود مشکل باشند زیرا باتری برق مورد نیاز خود را دریافت نمی کند. مکانیک خودرو با تمیزکاری کامل ترمینال های باتری و بررسی تنگی اتصالات کابل می تواند از سالم بودن اتصالات باتری خودرو اطمینان حاصل کند.

 

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
اردیبهشت 8, 1400