5 دلیل که نشان میدهد موتور ماشین شما خراب است

خوب ، شما می دانید که موتور ماشین شما با صدای بلند کار می کند. نادیده گرفتن سطح صدا غیرممکن است … همانطور که دوست دارید. با این حال ، یک نکته مهم وجود دارد که شاید از آن اطمینان نداشته باشید: دقیقاً علت آن چیست؟

عیب یابی صحیح دلیل وجود صدای بلند موتور اتومبیل اطلاعات اساسی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید در مورد چگونگی حل مشکل تصمیم گیری کنید. به این ترتیب ، از آسیب بیشتر جلوگیری می کنید ، وسیله نقلیه خود را ایمن نگه می دارید و مطمئن می شوید که می توانید از نظر بازرسی از سطح بالایی استفاده کنید. بنابراین ، برای پاسخ به سوال شما ، “چرا موتور ماشین من اینقدر بلند است؟” در اینجا 5 دلیل رایج آورده شده است.

صدا خفه کن

اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید مشکل صدا خفه کن است. صدا خفه کن فرسوده یا آسیب دیده قطعاً باعث بلندتر شدن ماشین شما می شود (اگرچه صدا به طور خاص از موتور خارج نمی شود).

5 دلیل که نشان میدهد موتور ماشین شما خراب است

علاوه بر میزان صدا ، سایر عوارض جانبی احتمالی مشکل صدا خفه کن می تواند مسافت پیموده شده گاز کمتر و افزایش دود باشد. این یک مسئله نسبتاً جزئی در مقایسه با سایر موارد ذکر شده در زیر است. مراقبت کنید ، اگرچه ماشین شما را در فرم خوبی حفظ کرده و مسافت پیموده شده را بهبود ببخشید.

5 دلیل که نشان میدهد موتور ماشین شما خراب است

نشت اگزوز

هنگامی که موتور شما شروع به پاشیدن یا سر و صدا می کند ، یک منیفولد اگزوز نشت کننده می تواند مقصر باشد ، به خصوص اگر متوجه شوید که سیگنال “Check Engine” روشن شده است. نشتی اگزوز هم به دلیل گرمای شدید آنها (که توانایی ذوب قطعات پلاستیکی را دارد) و هم گاز خطرناک مونوکسیدکربن موجود در آنها (که می تواند به داخل کابین مسافران نفوذ کرده و سرنشینان را مسموم کند – بسیار مرگبار) بسیار خطرناک است.

همچنین یک اگزوز نشتی می تواند با سیستم های کنترل موتور شما خراب شود و باعث از بین رفتن نیرو ، مسافت پیموده شده یا هر دو شود. ماشین خود را فوراً وارد تعمیرگاه کنید!

یاتاقان های فرسوده موتور

هنگامی که یاتاقان های موتور شروع به فرسودگی می کنند ، آنها را بلند و واضح و به صورت صدای کوبیدن مداوم در زیر کاپوتان به شما اطلاع می دهند. این یک مشکل نسبتاً فوری است زیرا اگر یاتاقانهای موتور کاملاً خارج شوند ، موتور احتمالاً تصرف می شود. اگرچه یک راه حل ارزان و آسان نیست ، اما قبل از اینکه با یک خرابی فاجعه بار موتور مواجه شوید ، یک مکانیک بخواهید این مسئله را تشخیص داده و یاطاقان های خود را تعویض کند.

5 دلیل که نشان میدهد موتور ماشین شما خراب است

موتور به روغن احتیاج دارد

صدایی که به نظر می رسد مانند مالش یا سنگ زنی باشد ، معمولاً نشان می دهد که روغن موتور شما کم است. اگر خودروی مدل جدیدتری دارید ، ممکن است برای هشدار دادن به مانیتور سطح روغن موتور متکی باشید. با این حال ، ممکن است سنسور به درستی کار نکرده باشد.

5 علائم سنسور موقعیت میل لنگ بد

و در مورد یک وسیله نقلیه قدیمی ، شما باید خود سطح روغن را پیگیری کنید. صرفاً بالا بردن تعویض روغن کار پیچیده ای نیست ، اما در صورت مشکوک به نشت روغن ، ماشین شما برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور خود نیاز به تنظیم دارد.

5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

مبدل گشتاور قدیمی

در اینجا مشکلی وجود دارد که فقط در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک می تواند رخ دهد. هنگامی که وسیله نقلیه شما در چرخ دنده است ، یک مبدل گشتاور صدا صدای سنگ زنی قابل توجهی ایجاد می کند. این مسئله ممکن است در نتیجه عدم وجود مایعات انتقال ناکافی یا در اثر سایش و آسیب رسیدن به بلبرینگ های سوزن باشد. در هر دو مورد ، شما به بازرسی و تعمیر انتقال حرفه ای نیاز خواهید داشت.

 

ماشین خود را درست کنید و آن را با جزئیات دریافت کنید!

آیا باید بفهمید که چرا موتور ماشین شما اینقدر بلند است؟ هرگونه صدای غیرمعمول از موتور شما باعث نگرانی می شود ، در حالی که برخی از آنها می توانند کاملا خطرناک باشند.

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

AvyadAK
اردیبهشت 25, 1400