کویل خودرو چیست و نشانه های خرابی آن کدامند

اگرچه وسایل نقلیه جدیدتر دیگر توزیع کننده ندارند (در عوض به کویل های احتراق فردی تکیه می کنند) ، هنوز بسیاری از مدل های قدیمی با سیستم های احتراق به سبک توزیع کننده در جاده ها وجود دارد. اگر این مقاله را می خوانید ، احتمالاً ماشین شما یکی از آنها است.

کویل خودرو چیست و نشانه های خرابی آن کدامند

مانند شمع و سیم های شمع ، کلاهک های توزیع کننده به عنوان یک وسیله تعمیر و نگهداری در نظر گرفته می شوند که با گذشت زمان از بین می روند. شما باید هر زمان که تنظیم را انجام می دهید ، کویل خودروخودرو خود را تعویض کنید. اگر از سرویس درپوش غافل شوید ، در نهایت خراب می شود ، در نتیجه در یک یا چند علامت قابل توجه

کویل خودرو چیست؟

قطعات کویل خودرو:کویل خودروفقط در خودروهایی یافت می شوند که دارای سیستم جرقه زنی به سبک توزیع کننده هستند. مهم است که بدانید نحوه عملکرد این نوع سیستم احتراق برای درک نقش کویل خودروچیست.

مانند هر سیستم احتراق ، سیستم توزیع کننده طوری طراحی شده است که شمع ها را آتش می زند تا مخلوط هوا و سوخت داخل موتور را مشتعل کند. همانطور که حدس می زنید ، قلب یک سیستم به سبک توزیع کننده توزیع کننده است-یک دستگاه موتور محرکه ولتاژ بالا از سیم پیچ احتراق تا شمع.

درپوش توزیع کننده ، که از پلاستیک ساخته شده است و دارای پایانه های فلزی است ، در بالای توزیع کننده قرار دارد. ولتاژ بالا از سیم پیچ احتراق هر زمان که موتور در حال کار است به پایانه میانی کلاهک توزیع کننده ارسال می شود. از آنجا ، ولتاژ به روتور در داخل توزیع کننده روتور با توزیع کننده می چرخد ​​و ولتاژ را یک به یک به پایانه های درپوش می رساند.

هر ترمینال به سیم شمع متصل می شود که مسیری را برای رسیدن ولتاژ به یکی از شمع های موتور و آتش زدن شمع فراهم می کند. شمع های آتش زا مجموعه ای از انفجارهای کوچک را ایجاد می کنند و انرژی مورد نیاز برای حرکت خودرو در جاده را ایجاد می کنند. ..

برای آشنایی با نحوه عملکرد سیستم احتراق سنتی به سبک توزیع کننده ، ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

علائم رایج کویل خودرو بد

آیا فکر می کنید ممکن است با یک کویل خودروبد برخورد کنید؟ اگر وسیله نقلیه شما یک یا چند مورد از علائم زیر را نشان می دهد ، ممکن است حق با شما باشد.

توجه: از آنجا که مشکلات دیگر می توانند علائم مشابهی را به عنوان کویل خودروبد نشان دهند ، قبل از انجام هرگونه تعمیر ، می خواهید تشخیص کاملی از خودرو انجام دهید.

کویل خودرو چیست

یخ زدگی و دویدن خشن

مشکلات مربوط به درپوش – از جمله پایانه های فرسوده ، خوردگی ، ترک ها و ردیابی کربن – می تواند مانع از رسیدن ولتاژ به شمع ها آنطور که باید شود. در نتیجه ، موتور دچار خرابی می شود ، ناهموار کار می کند و به طور کلی عدم عملکرد را نشان می دهد.

چراغ چک روشن موتور

در تمام خودروهایی که پس از 1996 ساخته شده اند (و برخی از آنها قبلاً ساخته شده اند) ، موتور موتور ، که اغلب به عنوان ماژول کنترل پیشرانه شناخته می شود ، موتور را برای خطاهای احتمالی نظارت می کند. اگر PCM به هر دلیلی ، از جمله خرابی درپوش توزیع کننده ، نقص را تشخیص دهد ، ماژول چراغ چک موتور را روشن کرده و یک کد مشکل تشخیصی را در حافظه خود ذخیره می کند.

همین مشکلات درپوش توزیع کننده که می تواند منجر به خرابی و عملکرد ناهموار شود ، همچنین می تواند منجر به پیچ خوردگی طولانی مدت و مشکل در شروع شود.

موتور خاموش می شود اما روشن نمی شود

مشکلات مربوط به درپوش توزیع کننده (به عنوان مثال ، ترک ، ترمینال مرکزی فرسوده یا ردیابی شدید کربن) همچنین می تواند منجر به موتور خاموش شده اما روشن نشود.

سوالات متداول کویل خودرو

چگونه می توان برای کویل خودروبد آزمایش کرد

یکی از بهترین روش ها برای بررسی درپوش توزیع کننده ، برداشتن آن و انجام بازرسی بصری است. شما می خواهید به دنبال مشکلاتی مانند ترک ، سوراخ های کوچک ، خوردگی پایانه ها و سایش بیش از حد ترمینال باشید.

شما همچنین می توانید با استفاده از مولتی متر دیجیتال. همین روش می تواند نشان دهد که آیا مسیر داخلی بین پایانه سیم پیچ احتراق درپوش و ترمینال مرکزی سالم است. نحوه انجام آن در اینجا آمده است:

آزمایش با یک کلاه خوب شناخته شده برای مرجع انجام شده است.

یک متر سرب را روی پایانه سیم پیچ سرپوش و سر دیگر متر را روی پایانه مرکزی قرار دهید.

باید پیوستگی بین دو پایانه وجود داشته باشد. در غیر این صورت ، کلاهک d است

آزمایش ردیابی کربن بین پایانه ها.

سرب یک متری را روی یکی از پایانه های بیرونی درپوش قرار دهید.

سر متر دیگر را روی هر یک از پایانه های خارجی باقی مانده یکی یکی قرار دهید.

نباید بین هر دو پایانه بیرونی پیوستگی وجود داشته باشد. در صورت وجود ، درپوش معیوب است و باید تعویض شود.

آزمایش اضافی برای ردیابی کربن بین پایانه ها

قرار دادن سرب یک متری روی پایانه مرکزی درپوش.

یک تراز یک متری را روی پایانه مرکزی درپوش قرار دهید.

سربار متر دیگر را روی هر یک از پایانه های شمع یکی یکی قرار دهید.

نباید بین پایانه مرکزی و هیچ یک از پایانه های شمع پیوستگی وجود داشته باشد. در صورت وجود ، درپوش معیوب است و باید تعویض شود.

چرا کویل خودروخراب می شوند؟

سرپوش های توزیع کننده تحت ولتاژ بالا در شرایط شدید کار می کنند. بنابراین ، آنها موارد نگهداری را در نظر می گیرند که باید به صورت دوره ای جایگزین شوند. ایده خوبی است که هر زمان که تنظیم را انجام می دهید ، کلاهک توزیع کننده و روتور را جایگزین کنید.

هزینه تعویض کویل خودروچقدر است

اگر تصمیم بگیرید که یک حرفه ای جایگزین کویل خودروخودرو خود کنید ، معمولاً می توانید بین 75 تا 200 دلار برای انجام کار بپردازید. البته ، هزینه دقیق بستگی به عوامل مختلف ، مانند سال ، ، و مدل وسیله نقلیه شما

کمک فنر چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
حدیث عباسی
مرداد 12, 1400
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.