کد P0480 به چه معناست؟

کد OBD-II P0480 زمانی ثبت می شود که ماژول کنترل قدرت پیشرانه خودرو (PCM) مشکل احتمالی فن خنک کننده برقی موتور یا مدار کنترل آن را تشخیص دهد. این راهنما به شما کمک می کند تا درباره این کد بیشتر بیاموزید و توضیح دهید که چرا باید فوراً به پایین موضوع بروید.

فهرست :

  1. کد P0480 به چه معناست؟
  2. دلایل احتمالی کد P0480 کدامند؟
  3. علائم رایج کد P0480 چیست؟
  4. چگونه می توان کد P0480 را تشخیص داد
  5. نحوه اصلاح کد P0480
  6. نگاه دقیق تر به نحوه کار کردن انواع مختلف فن های خنک کننده

6.1 تاریخچه سریع خنک کننده های فن

6.2 عملکرد فن و پیکربندی آن در وسایل نقلیه مختلف

  1. محصولات ذکر شده در این راهنما

کد P0480 به چه معناست؟

کد OBD-II P0480 زمانی ثبت می شود که ماژول کنترل قدرت پیشرانه خودرو (PCM) مشکل احتمالی فن خنک کننده برقی موتور یا مدار کنترل آن را تشخیص دهد. این راهنما به شما کمک می کند تا درباره این کد بیشتر بیاموزید و توضیح دهید که چرا باید فوراً به پایین موضوع بروید.

کد P0480 به چه معناست؟

فن خنک کننده یک ماشین

کد P0480 زمانی تنظیم می شود که PCM شما مشکلی را در فن خنک کننده برقی موتور یا مدار کنترل آن تشخیص دهد.

کد P0480 به چه معناست؟

Diagnostic Trouble Code (DTC) P0480 مخفف “Fan 1 Control Circuit” است.

سیستم فن خنک کننده موتور توسط رایانه وسیله نقلیه شما و حسگرهای مختلف کنترل و کنترل می شود. PCM افزایش دما را از طریق سنسور دمای خنک کننده تشخیص می دهد.

اگر دمای موتور به مقدار مشخصی برسد (ممکن است بسته به نوع ساخت و مدل خودرو متفاوت باشد) ، PCM فن را از طریق رله فن خنک کننده فعال می کند. DTC P0480 زمانی ثبت می شود که PCM ولتاژ مناسبی را از مدار کنترل فن خنک کننده دریافت نکند که باید نشان دهنده عملکرد صحیح فن باشد.

در صورت عدم رسیدگی ، این کد مشکل می تواند باعث گرم شدن بیش از حد موتور و آسیب بیشتر شود. اگر با این کد روبرو شدید ، توصیه می شود که رانندگی را متوقف کرده و سریعاً وسیله نقلیه خود را چک کنید.

برای یادگیری نحوه کار فن های خنک کننده در وسایل نقلیه مختلف ، بحث فنی و تفصیلی ما را در اینجا بخوانید.

کد P0480 به چه معناست؟

اگر می خواهید از محتمل ترین دلایل کد P0480 مطلع شوید ، ادامه بخش بعدی را بخوانید.

توجه: تعریف کد P0480 بسته به سازنده وسیله نقلیه ممکن است متفاوت باشد. برای تعریف دقیق کد با دفترچه راهنمای تعمیرات مناسب یا بانک اطلاعات تعمیرات مشورت کنید.

فن خنک کننده زیر کاپوت

مشکلات فن خنک کننده ، رله فن خنک کننده یا مدار فن می تواند باعث کد P0480 شود.

دلایل احتمالی کد P0480 چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که کد P0480 ممکن است در وسیله نقلیه شما ثبت شود. در زیر فقط برخی از دلایل احتمالی کد P0480 ذکر شده است:

رله فن خنک کننده معیوب

فن خنک کننده معیوب

مشکلات مدار فن مانند سیمهای خراب یا اتصالات ضعیف

سنسور ، سیم کشی یا اتصالات دما خنک کننده معیوب است

مشکلات مربوط به PCM ، مانند نرم افزاری که نیاز به به روزرسانی دارد

مشکلی در ماژول کاملاً یکپارچه قدرت (محصولات کرایسلر)

علائم رایج کد P0480 چیست؟

در زیر لیستی از نشانه های قابل ذکر است که شما ممکن است با کد P0480 سر و کار دارید. درصورتی که ترکیبی از علائم زیر را تجربه کردید ، بهتر است قبل از تشدید مشکل ، رانندگی را متوقف کرده و وسیله نقلیه خود را توسط یک مکانیک یا تکنسین بررسی کنید.

بررسی کن که چراغ های موتور روشن باشد

دمای بیش از حد موتور یا دما سنج بسیار زیاد خواهد شد

پینگ / انفجار در شتاب

خرابی تست آلایندگی

اقتصاد سوخت کاهش می یابد

مشکلات مربوط به عملکرد ، مانند احتراق موتور هنگام توقف و / یا علائمی شبیه به اشتباه

در بعضی موارد ، ممکن است هیچ شرایط نامطلوبی توسط راننده مشاهده نشده باشد

تست آلایندگی خودرو

خرابی تست آلایندگی می تواند علامت کد P0480 باشد.

چگونه می توان کد P0480 را تشخیص داد

اولین قدم برای تشخیص صحیح ، تعیین دقیق علت اصلی کد خطا است. همانند همه کدهای OBD-II ، تشخیص کد موتور P0480 ممکن است دشوار باشد زیرا دلایل متعددی وجود دارد.

نحوه نصب فیلتر هوای خودرو

منابع آنلاین زیادی برای کمک به شما در تشخیص صحیح کدهای OBD-II وجود دارد. در زیر برخی منابع ویدئویی آورده شده است که می توانید با استفاده از آنها ایده ای راجع به روند تشخیص کد P0480 شامل شوید:

نحوه اصلاح کد P0480

عمدتاً به دلایل زیادی که می تواند باعث ایجاد آن شود ، هیچ رفع یکسانی برای کد P0480 وجود ندارد. به همین دلیل ، برخی از افراد فقط کار را به مکانیک خود می سپارند. با این حال ، اگر به اندازه کافی در مهارت های DIY در خودرو خود اطمینان دارید ، می توانید این کار را خودتان انجام دهید.

برای راهنمایی در روند کار می توانید از راهنماهای آنلاین و کتابچه راهنمای تعمیر استفاده کنید. همچنین می توانید یک اشتراک ALLDATA با یک وسیله نقلیه دریافت کنید ، که باید برای این کار و سایر کارهای تعمیراتی آینده که ممکن است لازم باشد در اتومبیل خود انجام دهید مفید باشد.

فقط به یاد داشته باشید که همه اتومبیل ها یکسان نیستند و ممکن است تعمیراتی که ممکن است روی یک مدل یا مدل خاص کار کند ، روی وسیله نقلیه شما کار نکند.

نگاه دقیق تر به نحوه کار کردن انواع مختلف فن های خنک کننده

هر موتور نیاز به خنک سازی دارد ، خواه آن موتور در یک وسیله نقلیه در حال حرکت باشد یا نه. موتورهای ثابت نیز به فن نیاز دارند. مبدل های حرارتی (رادیاتورهای خودرو) دارای باله هایی هستند که گرما را حمل می کنند. موتورهای خنک هوا دارای باله هایی هستند که گرما را از سر سیلندر و خود سیلندرها منتقل می کنند.

اکثر وسایل نقلیه از سیستم خنک کننده مایع در جایی استفاده می کنند که مخلوط مایع خنک کننده گرما را از مکانهایی که موتور آن را تولید می کند به مکانی که بتواند آن را دفع کند ، منتقل می کند. حرکت وسیله نقلیه هنگام رانندگی هوا را از طریق رادیاتور و کندانسور A / C مجبور می کند (این امر نیز به خنک سازی نیاز دارد) ، اما هنگامی که خودرو بی حرکت است ، یک فن یا فن باید هوا را حرکت دهند.

فن رادیاتور خودرو و فن خنک کننده

حرکت وسیله نقلیه هنگام رانندگی هوا را از طریق رادیاتور و کندانسور A / C مجبور می کند ، اما هنگامی که خودرو بی حرکت است ، یک فن یا فن باید هوا را حرکت دهند.

تاریخچه سریع خنک کننده های فن

طرفداران کمربند رانندگی برای مدت زمان طولانی رایج بودند. اما در موتورهای نصب شده به پهلو (فکر کنید وسایل نقلیه چرخ جلو) یک فن کمربند دیگر گزینه ای نیست و فن های الکتریکی رایج می شوند.

در وسایل نقلیه محرک چرخ عقب ، پنکه های زود راننده کمربند دارای تیغه های انعطاف پذیری بودند که با حرکت فن باعث تغییر سرعت می شدند تا از موتور خیلی زیاد استفاده نکنند ، زیرا هوای متحرک انرژی می گیرد.

سپس این فن های فلکسیک تیغه ای آلومینیومی با فن های زاویه ثابت با کلاچ فن های ترموستاتیک جایگزین شدند. این کلاچ ها با یک مایع چسبناک (شربت فکر کنید) که دارای دریچه داخلی است پر می شوند به طوری که در هنگام باز بودن دریچه به فن اجازه می دهد تا روی شافت خود چرخ آزاد کند تا زمانی که دمای هوای عبوری از رادیاتور بر روی فنر یا نوار دو فلزی اثر بگذارد. ، تا حدی مکانیسم سوپاپ را در کلاچ فن بست تا مایع چسبناک سرعت بیشتری از شافت را به فن منتقل کند و در صورت لزوم برای خنک نگه داشتن رادیاتور ، سرعت آن را افزایش دهد. این یک فرایند مکانیکی است. اما برخی از وسایل نقلیه مدرن نسخه کنترل شده الکتریکی این نوع کلاچ چسبناک را دارند.

امروزه ، تقریباً هر وسیله نقلیه دارای نوعی فن خنک کننده موتور الکتریکی است. طی 25 سال گذشته یا بیشتر ، ECM / PCM در وسایل نقلیه دمای موتور را کنترل کرده است (به چند دلیل) و ماژول در صورت لزوم فن های خنک کننده (های) خنک کننده را درگیر می کند. بعضی از سیستم ها دارای دو فن هستند – برخی دیگر فقط دارای یک فن هستند – اما فن (ها) همیشه بسته به دمای موتور و / یا عملکرد تهویه هوا عملکرد کم و زیاد دارند.

فن خنک کننده اتومبیل

بعضی از سیستم ها دارای دو فن هستند – برخی دیگر فقط دارای یک فن هستند – اما فن (ها) همیشه بسته به دمای موتور و / یا عملکرد تهویه هوا عملکرد کم و زیاد دارند.

عملکرد فن و پیکربندی آن در وسایل نقلیه مختلف

ده ها روش مختلف برای تنظیم و سیم کشی فن های الکتریکی وجود دارد – و بعضی از آنها بسیار پیچیده تر از تصور اکثر مردم هستند. اگر شماتیک سیم کشی ندارید ، نمی دانید چرا فن کار نمی کند مگر اینکه موتور فن در حال سیگار کشیدن باشد یا اتصالات سوخته ، پایانه های رله سوخته یا سیم های خراب را ببینید.

فن در حالت روشن بودن کولر تقریباً دائماً کار می کند ، اگرچه بعضی از وسایل نقلیه هنگام حرکت سریعتر از یک سرعت مشخص ، فن را خاموش می کنند ، زیرا جریان هوا در حین حرکت خودرو کار را انجام می دهد.

بیشتر فن های خنک کننده برقی می توانند بدون داشتن ECM / PCM یا ماژول دیگری حتی از آن مطلع نشوند. آنها دما را اندازه گیری می کنند ، اما عملکرد فن را اندازه گیری نمی کنند. اما برخی از وسایل نقلیه وجود دارد که می دانند فن به دلیل ماژول های موجود در حال چرخش است یا خیر. و برخی از ماژول ها برای اندازه گیری جریان موتور فن از هوشمندی برخوردار هستند و یا ممکن است به مدار بین رله (های) و فن اتصال داشته باشند. برای اندازه گیری ولتاژ تحویل داده شده و زمین در آن مدار (برگشت از طریق سیم پیچ موتور فن) در صورت عدم استفاده از فن ، فن.

بنابراین ، در خودروهایی که می توانند عملکرد فن را تعیین کنند ، کد P0480 در لیست کد موجود است. بسیاری از وسایل نقلیه نمی توانند این کد را تنظیم کنند و نمی دانند فن در حال کار است یا خیر ، بنابراین ممکن است این کد را حتی در صورت از بین رفتن فن خود ذخیره نکنید. بنابراین ، فکر نکنید که طرفدار شما درست است فقط به این دلیل که P0480 دریافت نمی کنید ، گول نخورید.

AvyadAK
تیر 10, 1400