چگونه ماشین خود را برای زمستان آماده کنیم

چگونه ماشین خود را برای زمستان آماده کنیم

ماشین خود را برای زمستان آماده کنید

رانندگی در زمستان در کل دنیا چالش های بسیاری دارد ، بنابراین مطمئن شوید که اتومبیل شما برای رویارویی با آنها آماده است تا به نتیجه مطلوبی برسید

 لاستیک خود را چک کنید:

مهم نیست که شما از چه نوع لاستیکی استفاده می کنید ، عمق آج را بررسی کنید. عمق آج عمق شیارهای روی لاستیک شما را اندازه می گیرد. اگر لاستیک های شما تقریباً طاس هستند ، به خوبی شل نمی شوند – این بدان معنی است که چسبندگی در جاده کمتر است.

چگونه می توانم بفهمم که ماشین من به ضد یخ نیاز دارد؟

ضد یخ از طریق موتور و رادیاتور شما عبور می کند و از یخ زدگی خنک کننده در ماشین شما جلوگیری می کند – از این رو “ضد یخ” است. به دلیل دمای سرد زمستان ، یخ زدگی بیشتر دیده می شود ، بنابراین ضد یخ برای عملکرد صحیح ماشین شما ضروری است. اکثر انواع ضد یخ حاوی بازدارنده های زنگ زدگی و شوینده ها هستند و از موتور شما در برابر خوردگی و تجمع مواد زائد محافظت می کنند.

محافظت از خودرو در زمستان

traffic on the road at sunset

برای فهمیدن اینکه آیا خودروی شما به ضد یخ نیاز دارد ، کاپوت را باز کرده و به دنبال مخزن مایع خنک کننده بگردید – باید نشان داده شود تا سطوح کامل و خالی نشان داده شود. اگر مطمئن نیستید کجا را جستجو کنید – کتابچه راهنمای مالک خود را باز کنید. در مورد خواندن سطح مایع خنک کننده ، و همچنین نحوه افزودن ضد یخ / مایع خنک کننده به موتور خاص خود ، باید یک توضیح و روند واضح وجود داشته باشد.

 فشار باد لاستیک باید در هوای سرد چگونه باشد؟

آیا از دیدن خاموش شدن فشار باد لاستیک در وسیله نقلیه خود خسته شده اید؟ این به این دلیل آزار دهنده است. فشار کم هوا می تواند خطرناک باشد. ترمز کردن و هدایت آن دشوارتر خواهد بود ، ضمن اینکه موتور شما کار سخت تری می کند و در نتیجه گاز بیشتری می سوزاند.

 

کتابچه راهنمای مالک خود را بخوانید و فشار لاستیک پیشنهادی اتومبیل خود را بیابید. همچنین اکثر اتومبیل های مدرن دارای برچسبی هستند که داخل درب راننده یا روی آن قرار دارد ، که فشار هوای توصیه شده برای اتومبیل شما را به وضوح بیان می کند.

 

اگرچه متوسط ​​فشار باد تایر باید از PSI 30-35 باشد ، اما اغلب توصیه می شود در هوای سرد با فشارهای کمی بالاتر (PSI40-40) کار کنید. یک قانون خوب که باید بخاطر بسپارید این است که برای هر 10 درجه کاهش دما ، فشار لاستیک 1 PSI کاهش می یابد.

 برف پاک کن های شیشه ای زمستانی چیست؟

تنها تفاوت بین برف پاک کن های زمستانی و تابستانی این است که برف پاک کن های زمستانی با روکش محافظ تولید می شوند و از تجمع یخ و لجن در قسمت های عملکرد برف پاک کن جلوگیری می کنند.

 

اطمینان حاصل کنید که تیغه های برف پاک کن شما آماده هستند تا برف ، یخ و نمک را بدون ایجاد رگه و پچ پچ کنترل کنند. اگر آنها سخت ، ترک خورده یا پاره شده باشند و از دیدن واضح شما جلوگیری می کنند ، این یک خطر بزرگ ایمنی است. نور آفتاب ، باران و باران به مرور زمان لاستیک تیغه های برف پاک کن شما را سخت می کند و تغییر سالانه تیغه های برف پاک کن نیز دور از ذهن نیست.

 

چگونه می توانم از باتری خود را در هوای سرد محافظت کنم ؟

آب و هوای سرد به سرعت عمر باتری را تخلیه می کند! یک باتری کاملاً شارژ شده می تواند تا -50 درجه سانتیگراد دوام بیاورد در حالی که باتری کم شارژ می تواند در -1 درجه سانتیگراد منجمد شود. هوای سرد همچنین باعث کند شدن حرکت روغن درون موتور شده و کار با ماشین را سخت تر می کند (به قسمت 7 زیر مراجعه کنید).

 

برای اطمینان از اینکه باتری شما می تواند ماههای سرد زمستان اتاوا را تحمل کند ، از تکنسین خود استفاده کنید. ترمینال ها را از نظر خوردگی ، آلودگی و آوار بررسی کرده و از اتصال محکم کابل ها ، تسمه ها و شیلنگ اطمینان حاصل کنید.

 

روش دیگر برای جلوگیری از از بین رفتن باتری ، خرید یک شارژر باتری با کیفیت است. شما می توانید شارژهای نگهداری را انجام دهید ، همچنین به عنوان شارژ “قطره ای” شناخته می شود ، که برای حفظ عمر کامل باتری شارژ کمی به باتری شما می فرستد.

 

یک روش عملی برای شاد نگه داشتن باتری در دمای سرد ، پارک کردن وسیله نقلیه خود در گاراژ ، به دور از بادهای سرد است. همچنین ، بلافاصله چراغ اتومبیل خود را روشن نکنید و گرمایش را لمس نکنید. به دینام خود فرصت دهید تا باتری ماشین را به جای افزایش بیش از حد ، شارژ کند.

در کیت اتومبیل اضطراری زمستانی چه چیزهایی باید وجود داشته باشد؟

در صورت تصادف یا نقص در اتومبیل ، باید به یک کیت اضطراری مجهز باشید تا شما را برای موقعیت های مربوط به زمستان آماده کند.

 

کیت اورژانس زمستانی شما باید شامل موارد زیر باشد:

 

 • یخ خردکن ها
 • برس برفی
 • یک بیل
 • چراغ قوه
 • شن ، نمک یا شن
 • کابل های جامپر
 • پتوهای گرم و کت های اضافی
 • چکمه های کف تخت xtra
 • غذای انرژی زا مانند آجیل یا میله های پروتئینی

  از کجا می توان فهمید بخاری بلوکی من خراب است؟

در آن شبهای سرد زمستان که دما کاهش می یابد ، روغن موتور شروع به ضخیم شدن و چسبناک شدن می کند و باعث می شود موتور ماشین از صبح سخت تر شود. داشتن بخاری بلوکی که کار می کند ضروری است.

 

دوشاخه بخاری بلوکی را بررسی کنید و مطمئن شوید که خورده نشده است – اگر چنین باشد ، کابل از دوشاخه تا بخاری بلوک می تواند بیش از حد گرم شود ، ذوب شود یا حتی آتش بگیرد. در حالی که در آن کار می کنید ، سیم داخلی را که معمولاً برای این افزونه استفاده می کنید نیز بررسی کنید. نمک از دوشاخه ممکن است منجر به خوردن انتهای کابل شده باشد.

 

چگونه مایعات واشر خود را از یخ زدگی حفظ کنم؟

برای جلوگیری از یخ زدگی مایع واشر خود ، مایع واشر مقاوم در برابر یخ بخرید. اطمینان حاصل کنید که مایع لباسشویی تابستانی خود را با مایع زمستانی خود مخلوط نمی کنید ، در نتیجه یخ می زند. سیستم مایعات خود را تخلیه کرده و مایعات جدید مقاوم در برابر یخ به آن اضافه کنید.

 

همچنین ، پارک ماشین داخل گاراژ ساده ترین راه برای جلوگیری از یخ زدگی در اتومبیل است.

 چگونه می توانم از اتومبیل خود در برابر نمک جاده محافظت کنم؟

برای اینکه ماشین شما در زمستان زنگ نزند ، روش های ضد زنگ را برای زیر خودروی خود اعمال کنید. اگر در مورد محافظت از اتومبیل خود جدی هستید ، سالی دو بار این روش درمانی را انجام دهید. برای بیشتر رانندگان ، یک بار در سال نیز کار می کند.

 

AvyadAK
خرداد 1, 1400