چه چیزی باعث رنگ پریدگی ماشین می شود؟

متأسفانه ، رنگ اتومبیل شکست ناپذیر است – در معرض عناصر مختلفی است که می تواند به مرور زمان تراش ، پوست و محو شود. این که آیا شما یک تکنسین تعمیر تصادف هستید یا صرفاً یک مالک اتومبیل هستید که به دنبال مراقبت از وسیله نقلیه خود است ، مهم است که بدانید چه چیزی می تواند باعث محو شدن شود و چگونه از آن جلوگیری کنید.

 

خبر خوب این است که بسته به شدت آسیب دیدگی و وضعیت کلی وسیله نقلیه ، رنگ محو شده اغلب می تواند در یک نقطه خاص بازگردد. برای یادگیری نکات ارزشمند در جلوگیری از محو شدن و همچنین کارهایی که می توانید برای بازگرداندن رنگ خود انجام دهید و به نظر می رسد جدید به نظر می رسد ، به خواندن ادامه دهید.

چه چیزی باعث رنگ پریدگی ماشین می شود؟

فاکتورهای مختلفی وجود دارد که می تواند تأثیر منفی بر وضعیت رنگ خودرو داشته باشد. این شامل:

نور خورشید: علت اصلی کم رنگ شدن ماشین ، نور خورشید است. اشعه ماورا بنفش شدید خورشید بر روی رنگدانه موجود در رنگ اتومبیل تأثیر می گذارد و می تواند به آرامی آن را تجزیه کرده و باعث اکسید شدن آن شود. با گذشت زمان ، رنگ به وضوح کسل کننده ، خشن خواهد شد و حتی ممکن است در موارد شدیدتر در لکه های پوسته پوسته شود.

 

نمک جاده: نمک اغلب در جاده ها برای ذوب یخ و برف استفاده می شود. اما ، وقتی نمک جاده روی اتومبیل جمع می شود ، می تواند رنگ خودرو را کمرنگ کرده و باعث زنگ زدگی آن شود. اگر در آب و هوای سردتر زندگی می کنید ، برای جلوگیری از این امر ضروری است که در ماههای زمستان به طور منظم ماشین خود را بشویید.

فضولات پرندگان: باور کنید یا نکنید ، فضولات پرندگان بسیار اسیدی هستند و می توانند رنگ ماشین شما را از بین ببرند ، اگر مدت زیادی روی سطح باقی بمانند. اگر در وسیله نقلیه خود فضولات پرندگان مشاهده کردید ، بهتر است سریعاً اقدام کنید. با استفاده از یک حوله مرطوب و مواد شوینده محل را به آرامی تمیز کنید. از مالش دادن خودداری کنید ، زیرا باعث خراش رنگ شما می شود.

 

نوع رنگ: نوع رنگی که به وسیله نقلیه وارد می شود ، می تواند آن را مستعد کمرنگ شدن کند. یک رنگ تک مرحله ای که رنگ و کت شفاف را با هم مخلوط می کند ، در مقایسه با خودرویی که با کت پایه و کت شفاف جداگانه رنگ آمیزی شده است ، احتمال محو شدن بیشتری دارد. هنگامی که پوشش شفاف در بالای لایه پایه قرار می گیرد ، می تواند محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش را ایجاد کرده و به محو شدن رنگ کمک کند.

 

عدم مراقبت مناسب: نحوه مراقبت از وسیله نقلیه شما نیز به درخشش یا کم رنگ شدن پوشش کمک خواهد کرد. افرادی که به طور منظم وسایل نقلیه خود را می شستند و واکس می زنند ، شانس بیشتری برای ماندن در وضعیت مطلوب وسیله نقلیه خود دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، لیست 13 موردی را که می تواند به رنگ ماشین آسیب برساند بررسی کنید.

 

3 راه برای جلوگیری از رنگ آمیزی خودرو

وقتی نوبت به حفظ رنگ اتومبیل می رسد ، پیشگیری مهم است. برداشتن گام هایی برای مراقبت از پایان وسیله نقلیه خود می تواند شما را از تعمیرات پرهزینه در آینده نجات دهد. بعلاوه ، اگر هرگز قصد فروش اتومبیل خود یا تجارت آن را دارید ، می توانید ارزش و جذابیت بصری آن را حفظ کنید.

ضدیخ چه کاری انجام می دهد؟

در منطقه ای تحت پوشش پارک کنید

هر زمان ممکن باشد ، بهتر است در یک منطقه سرپوشیده پارک کنید. همانطور که گفته شد ، اشعه های خورشید به طرز باورنکردنی به رنگ ماشین آسیب می رسانند ، بنابراین یافتن پارکینگ سرپوشیده ، اعم از پارکینگ ، گاراژ یا حتی زیر درخت همیشه ایده خوبی است. اگر در زیر درخت پارک می کنید ، حتماً مراقب مدفوع پرندگان باشید ، زیرا باعث آسیب دیدن رنگ شما می شود.

 

ماشین خود را به طور منظم بشویید

رعایت یک برنامه منظم شستشو یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای محافظت از رنگ اتومبیل خود در برابر آفتاب و آسیب های محیطی انجام دهید. دارندگان اتومبیل هایی که به طور منظم وسیله نقلیه خود را نمی شستند نه تنها وسیله نقلیه کثیف دارند ، بلکه احتمالاً میکرو کثیفی جمع می شوند که در قسمت انتهایی ماشین تعبیه می شود.

 

هر چند هفته ، ماشین خود را از طریق کارواش عبور دهید یا خودتان آن را بشویید. اگر تصمیم دارید مسیر DIY را طی کنید ، حتماً از محصولات صحیح استفاده کنید – هرگز از آشپزخانه به راحتی پارچه ای از پارچه و ظرف نگیرید!

 

در عوض ، از یک پاک کننده ملایم که مخصوص رنگ خودرو و یا اسفنج نرم یا دستکش طراحی شده استفاده کنید. هنگام تمیز کردن چرخ ها و لاستیک ها ، از اسفنج جداگانه استفاده کنید تا از انتقال هرگونه گرد و غبار ترمز ، شن و ماسه و سایر مواد زائد به سطح اتومبیل خود ، که باعث خراش آن می شود ، جلوگیری کنید.

پس از شستن ماشین خود را واکس بزنید

اپیلاسیون راهی عالی برای افزودن لایه محافظ دیگری به رنگ وسیله نقلیه شما است. به علاوه ، باعث می شود وسیله نقلیه شما پس از شستشو ، زیبا و براق به نظر برسد

انواع مختلفی از واکس ها برای انتخاب وجود دارد ، مانند خمیر ، مایع ، اسپری و پاک کردن / پاک کردن. مهم نیست که فرمولی را انتخاب می کنید ، همیشه مطمئن شوید که دستورالعمل ها را برای استفاده دقیق دنبال کنید.

واکس زدن اتومبیل هر سه ماه یا تقریباً به افزایش طول عمر رنگ کمک می کند ، خصوصاً اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید. با این حال ، به یاد داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید ، زیرا این امر باعث تجمع در سطح اتومبیل شما می شود.

چگونه رنگ اتومبیل محو شده را برطرف کنیم

اگر رنگ اتومبیل شما از قبل کمرنگ شده و کاملاً دوست داشتنی به نظر نمی رسد ، ممکن است این سال برایتان پیش بیاید که: «چگونه آن را درست کنم؟» خوشبختانه رنگ ماشین کم رنگ همیشه به رنگ جدیدی نیاز ندارد. چندین کار وجود دارد که می توانید برای زنده کردن پایان موجود خود انجام دهید.

 

اگر رنگ آن کمرنگ شده اما کیفیت سطح آن خوب است ، ممکن است بتوانید درخشش را به عقب برگردانید

به رنگ در طول فرآیند چسباندن ، به خاطر داشته باشید که شما از یک ترکیب ساینده استفاده می کنید ، اگر به درستی استفاده نشود ، می تواند آسیب بیشتری به رنگ وارد کند.

واکس زدن خودرو

چگونه می توان به درستی خودرو را پولیش زد

برای شروع روند باف کردن ، سطح خوبی را بشویید. سپس ، برای از بین بردن ریز خاکهای جاسازی شده در سطح رنگ ، از یک محصول میله رس استفاده کنید. برای یادگیری نحوه استفاده از محصول خود ، به توصیه های سازنده میله سفالی عمل کنید. در صورت استفاده صحیح ، باید بتوانید سطح صاف تری را که در آن از میله سفالی استفاده شده است احساس کنید.

 

اکنون ، شما آماده فرآیند باف کردن هستید. برای شروع ، اطمینان از داشتن تجهیزات مناسب بسیار مهم است. شما به یک بافر با کیفیت نیاز خواهید داشت که می تواند برقی ، باتری یا هوا باشد. در برنامه تعمیر تصادف در UTI ، دانشجویان از بافرهای مجهز به هوا با استفاده از Snap-on استفاده می کنند.

 

در مرحله بعدی ، شما به پد های بافر و ترکیبات بافینگ نیاز خواهید داشت. دانشجویان در UTI از سیستم buffing “Perfect-It” 3M استفاده می کنند ، که شامل یک ترکیب بافینگ شماره 1 و یک صفحه بافر شماره 1 منطبق است. این ترکیب با شروع بازگرداندن درخشش ، خدمات سنگین را انجام می دهد. بدون استفاده و مراقبت مناسب ، این ترکیب همچنین می تواند به راحتی رنگ لبه ها و نواحی مربوط به بدن را که فقط با رنگ آمیزی ترمیم می شوند ، برش دهد ، بنابراین مراقب باشید.

چراغ چک موتور چیست؟

در حالی که همزمان کار می کنید و مساحت دو فوت مربع را مرتب می کنید ، ترکیب شماره 1 شروع به درخشش بهبود یافته می کند. پس از پاک کردن باقیمانده ترکیبی اضافی # 1 از سطح ، به لهستانی شماره 2 دستگاه “Perfect It” و پد بافر شماره 2 مطابق بروید و به منطقه ای بروید که قبلا با ترکیب شماره 1 ترشح شده بود ، به کار در دو در یک زمان مربع پا را پا کنید.

در این مرحله ، باید تفاوت محسوسی در درخشش مشاهده کنید. قبل از رفتن به مرحله بعدی ، باقیمانده باقیمانده ترکیب # 2 را پاک کرده و از لاک دستگاه Ultrafine شماره 3 “Perfect-It” استفاده کنید.

 

در طول فرآیند باف کردن ، بالشتک باف می تواند آنچه را که به عنوان “علائم چرخش” شناخته می شود در انتها باقی بگذارد. لهستانی شماره 3 Ultrafine به از بین بردن علائم چرخش و همچنین جلای براق و براق کمک می کند.

 

لازم به یادآوری است که این فرآیند منافذ میکروسکوپی سطح رنگ را باز می کند. به همین دلیل ، شما باید سطح پایان را با یک موم خوب خودرو یا یک پوشش سرامیکی به سبک خودرو مهر و موم کنید. مثل همیشه ، توصیه های سازنده در مورد نحوه درخواست و دفعات استفاده را دنبال کنید.

 

نکاتی برای پولیش زدن

هرگز پد بافینگ خود را رو به پایین روی زمین قرار ندهید. این پد می تواند کثیفی را که باعث خراش رنگ می شود ، جمع کند.

همیشه از پد بافینگ مناسب با ترکیب صحیح یا پولیش استفاده کنید.

توصیه تولید کننده محصول را برای سرعت RPM بافر دنبال کنید.

هنگام بوف زدن در نزدیکی لبه ها و خطوط بدن بسیار مراقب باشید.

پد های بافینگ خود را جداگانه در کیسه های پلاستیکی تمیز و مهر و موم کنید.

 

اگر رنگ اتومبیل خیلی آسیب ببیند چه می کنید؟

اگر رنگ شما بیش از حد کمرنگ یا آسیب دیده است تا فرآیند بوفینگ کار کند ، تنها راه دیگر برای بازگرداندن درخشش ، تازه سازی خودرو است. این می تواند شامل فقط رنگ آمیزی صفحات خورده شده یا کل وسیله نقلیه باشد.

اگر این مورد است ، به یک مرکز تعمیر تصادف در نزدیکی خود مراجعه کنید. یک تکنسین ماهر تعمیرات تصادف می تواند وضعیت ماشین شما را ارزیابی کند و به

شما بگوید که بهترین طرح برای خوب جلوه دادن رنگ خودروی شما چیست؟

 

درباره تبدیل شدن به یک تکنسین تعمیر تصادف اطلاعات کسب کنید

اگر شما عاشق کار در اتومبیل هستید و با جزئیات آنچه باعث رانندگی آنها می شود وسواس دارید ، ممکن است آموزش برای حرفه ای در صنعت تعمیر تصادف برای شما مناسب باشد. 1

 

در برنامه UTI’s Collision Repair & Refinish Technology (CRRT) ، دانشجویان با ابزار ، تجهیزات و فناوری مورد استفاده در مراکز تعمیر تصادف در سراسر کشور آموزش می بینند. کلاسها هر سه تا شش هفته شروع می شود ، بنابراین ممکن است بتوانید آموزش حرفه خود را زودتر از آنچه فکر می کنید شروع کنید.

AvyadAK
اسفند 17, 1399