چه وقتی باید لاستیک حودرو را تعویض کنیم ؟

چه وقتی باید لاستیک حودرو را تعویض کنیم ؟

همزمان با فرا رسیدن بهار ، “تعجیل” در تغییر یا تعویض لاستیک اتومبیل نیز افزایش می یابد. اگرچه بسیاری از رانندگان اهمیت لاستیک مناسب برای هر فصل را درک می کنند ، اما ممکن است زمان مناسب برای برداشتن لاستیک زمستانی – یا تمام گزینه هایی را که دارند نمی دانند.

چه وقتی باید لاستیک حودرو را تعویض کنیم ؟

امروز ، ما تفاوت بین تعویض و تعویض تایر را بررسی خواهیم کرد و اینکه چرا زمان استفاده از تایرهای تابستانی زمان بندی ضروری است.

چه زمانی لاستیک های خود را برای بهار عوض کنید؟

در حالی که اکثر کانادایی ها از لاستیک های زمستانی استفاده می کنند ، بیشتر لاستیک های تابستانی به عنوان لاستیک های تمام فصل شناخته می شوند. این نام گمراه کننده است زیرا این تایرها فقط در مکانهایی مناسب هستند که برف نمی بارند. برای زمستان های سخت کانادا ، تمام فصول سال توصیه نمی شود یا کافی نیست.

9 واقعیت جالب در مورد اتومبیل ها

بهتر است لاستیک های زمستانی خود را در ابتدای بهار بردارید – اما لزوماً قرار ملاقات نمی گذارید. هفته اول که درجه حرارت به طور مداوم بالای 7 درجه سانتیگراد باقی بماند ، امن است که لاستیک های زمستانی خود را برای نگهداری از آن خارج کنید. چرا دما اینقدر مهم است؟ الگوی آج و مواد روی لاستیک های زمستانی برای برف ، یخ و برای عملکرد در دمای سرد طراحی شده است. وقتی دما در طول بهار افزایش می یابد ، در اثر تماس با جاده ، آج و لاستیک آسیب می بینند.

تغییر تایر در مقابل تعویض؟

شاید شما اصطلاحات تغییر لاستیک و تعویض لاستیک را شنیده باشید و تصور کنید که اینها همان یک چیز هستند. آنها نیستند!

ابتدا باید تعیین کنید که یک سری لاستیک زمستانی روی چرخ های زمستانی دارید یا یک مجموعه لاستیک زمستانی روی چرخ های تمام فصل. یک روش آسان برای تشخیص این است که آیا دو دسته لاستیک و چرخ (رینگ) دارید ، یا دو مجموعه لاستیک و یک مجموعه چرخ. بله ، سرمایه گذاری در یک مجموعه جداگانه از چرخ های زمستانی در آغاز گران تر است اما هر زمان که بخواهید سالانه به لاستیک های تابستانی یا تمام فصلی بروید ، در هزینه های شما صرفه جویی می کنید.

از آنجا که لاستیک ها از قبل دارای مجموعه چرخ های خاص خود هستند ، تعویض تایر به معنای حذف و ذخیره آنها به صورت یک قطعه است. مجموعه ای از لاستیک ها و رینگ های تابستانی یا تمام فصلی در جای خود نصب شده اند و شما از این رینگ خارج می شوید!

اگر برای لاستیک های زمستانی خود چرخ جداگانه خریداری نکرده اید ، تغییر تایر لازم است. در طی تعویض لاستیک ، هر لاستیک زمستانی از چرخ موجود (لبه) خارج می شود و یک لاستیک تمام فصل جایگزین می شود. تغییر تایر معمولاً بیشتر از تعویض طول می کشد ، جایی که هر لاستیک و چرخ به صورت یک قطعه جدا می شود.

اکنون که تفاوت بین تغییر تایر و تعویض تایر را توضیح دادیم ، بیایید به چند نکته توجه کنیم.

لاستیک های خود را بررسی کنید

اگر لاستیک های تابستانی شما در خانه ذخیره شده است ، باید قبل از نصب آنها عمق آج را بررسی کنید تا مطمئن شوید برای فصل تابستان پیش رو آماده هستند.

اول و مهمترین ، طبق قانون در انتاریو ، لاستیک نباید از ده سال بالاتر باشد. لاستیک ها همچنین باید از تمام استانداردهای توصیف شده در قانون ایمنی وسایل نقلیه موتوری کانادا برخوردار باشند. لاستیک های قدیمی باعث کاهش چسبندگی شده و در هنگام رانندگی بیشتر مستعد ترک خوردن یا خرابی هستند.

چه زمانی لاستیک ها باید جایگزین شوند؟

وقتی عمق آج کمتر از 1.5 میلی متر یا وقتی نشانگرهای ساییدگی آج جاده را لمس می کنند ، می خواهید لاستیک های خود را تعویض کنید. برای وسایل نقلیه بزرگتر که بیش از 4500 کیلوگرم وزن دارند ، وقتی عمق آج لاستیک جلو کمتر از 3 میلی متر است ، لاستیک باید تعویض شود.

کد P0480 به چه معناست؟

همچنین باید همیشه لاستیک هایی را که دارای زیره آج / دیواره جانبی ، برآمدگی ، گره ، سیم در معرض یا هر چیزی است که ایمنی آنها را به خطر بیندازد ، تعویض کنید. ساده ترین راه برای اطمینان از اینکه تایرهای شما به شکل نوک بالا هستند .

تعادل لاستیک

به لاستیک های جدید ، تعویض یا تغییر حالت نیاز دارید ، لاستیک های شما باید از نظر تعادل مناسب و فشار هوا بررسی شوند. وسیله نقلیه ای که دارای قطعات فرسوده یا گشاد است نمی تواند تراز شود و مکانیک شما قبل از انجام یک تراز بندی ، تمام قطعات را بازرسی می کند.

وقتی دما شروع به بالا رفتن از 7 درجه سانتیگراد کرد ، وقت آن است که به لاستیک های خود فکر کنید. اگرچه باید فواید تایرهای جدید ، تعویض تایر یا تغییر لاستیک را به دقت بسنجید ، روشن نگه داشتن لاستیک های زمستانی گزینه مقرون به صرفه (یا ایمنی) نیست.

سوال دیگری درباره لاستیک خود دارید؟ با مکانیک محلی خود تماس بگیرید تا لاستیک های شما برای بهار بررسی ، نصب و متعادل شود.

میل لنگ چیست و چه عملکردی دارد؟

AvyadAK
تیر 26, 1400