چرا در مسکن فیلتر هوا و ورودی هوا روغن وجود دارد؟

خبر بد این است که روغن موجود در ورودی هوا و / یا محفظه فیلتر هوا تقریباً همیشه نشان می دهد که مشکلی در اتومبیل شما وجود دارد. گاهی اوقات ، رفع این مشکل نسبتاً ارزان و ساده است. در موارد دیگر ، موتور ممکن است برای رفع نگرانی نیاز به تعمیرات گسترده داشته باشد.

چرا در مسکن فیلتر هوا و ورودی هوا روغن وجود دارد؟

فهرست

  1. چهار دلیل عمده روغن در ورودی هوا و یا مسکن فیلتر هوا

1.1 سیستم PCV مسدود شده یا پلاگین

1.2. لباس دیواری حلقه و سیلندر پیستونی

1.3 تجمع لجن

1.4. مسائل توربوشارژر / سوپرشارژر

  1. از دلایل غیرمعمول غافل نشوید
  2. محصولات ذکر شده در این راهنما

یک روز ، در حال تغییر فیلتر هوای ماشین خود ، متوجه می شوید که روغن در ورودی هوا و محفظه فیلتر هوا وجود دارد. شما شروع به نگرانی و تعجب می کنید که آیا وسیله نقلیه شما به طور جدی مشکلی دارد؟

چرا در مسکن فیلتر هوا و ورودی هوا روغن وجود دارد؟

خبر بد این است که روغن موجود در ورودی هوا و / یا محفظه فیلتر هوا تقریباً همیشه نشان می دهد که مشکلی در اتومبیل شما وجود دارد. گاهی اوقات ، رفع این مشکل نسبتاً ارزان و ساده است. در موارد دیگر ، موتور ممکن است برای رفع نگرانی نیاز به تعمیرات گسترده داشته باشد.

نصب فیلتر هوای جدید ماشین

روغن موجود در ورودی هوا و / یا محفظه فیلتر هوا تقریباً همیشه نشان می دهد که مشکلی در اتومبیل شما وجود دارد.

چهار علت متداول روغن در ورودی هوا و یا مسکن فیلتر هوا

اگر اتومبیل شما روغن در ورودی هوا و / یا محفظه فیلتر هوا دارد ، می خواهید بلافاصله بفهمید که چه چیزی این مشکل را ایجاد کرده است. برخی از دلایل عمده نگرانی شامل موارد زیر است:

سیستم PCV مسدود شده یا پلاگین

در بسیاری از موارد ، روغن موجود در محفظه فیلتر هوا و / یا ورودی هوا با سیستم تهویه مثبت میل لنگ (PCV) ارتباط مستقیمی یا غیرمستقیم دارد.

سیستم PCV بخارهای میل لنگ – گازهایی که از رینگ های پیستون مخفی می شوند – را از میل لنگ تخلیه می کند تا از فشار بیش از حد و تجمع رطوبت جلوگیری کند. اکثر سیستم های PCV این کار را با استفاده از یک شیر انجام می دهند (البته برخی به جای آن از یک روزنه کالیبره شده استفاده می کنند) تا جریان هوا را از طریق میل لنگ تنظیم کند.

با باز شدن سوپاپ PCV ، هوای تازه از طریق یک شلنگ تنفس ، که به ورودی هوا متصل است ، به میل لنگ وارد می شود. سپس آن هوای تازه از طریق میل لنگ کشیده می شود و باعث ایجاد اثر مهار کننده ای می شود که بخارهای دمنده را از طریق شیر PCV و به داخل منیفولد ورودی می کشد. بخارها از آنجا وارد موتور می شوند و در آنجا سوزانده می شوند که بخشی از فرآیند احتراق طبیعی است.

وقتی سیستم PCV انسداد پیدا می کند ، بخارهای وزنده روغنی شروع به جمع شدن می کنند و در نهایت دوباره به داخل محفظه ورودی هوا و / یا فیلتر هوا رانده می شوند. در بسیاری از موارد ، دریچه PCV یا روزنه کالیبره شده دلیل اصلی بروز این مشکل است.

لباس دیواری حلقه و سیلندر پیستونی

سیستم PCV برای تخلیه بخارهای دمنده ای است که به راحتی از رینگ های پیستون عبور می کنند. اما هنگامی که ضربه بیش از حد می شود – به دلیل فرسودگی حلقه های پیستون یا خراب شدن دیواره های سیلندر – سیستم PCV غرق می شود. در نتیجه ، بخارهای منفجر شونده روغنی تا حدی جمع می شوند که مجبور به مجرای ورودی هوا و یا محفظه فیلتر هوا می شوند.

چرا در مسکن فیلتر هوا و ورودی هوا روغن وجود دارد؟

روغن محفظه فیلتر هوا

سرویس دهی غیرمجاز می تواند باعث شود روغن موتور به یک غار ژلاتینی تبدیل شود که لجن نامیده می شود.

7 علامت رایج سر سیلندر شکسته

تجمع لجن

سرویس دهی غیرمجاز می تواند باعث شود روغن موتور به یک غار ژلاتینی تبدیل شود که لجن نامیده می شود. سرانجام ، این لجن می تواند مجاری روغن موتور را که بخشی از سیستم PCV هستند مسدود کند و در نتیجه باعث دمیدن بیش از حد و باقی مانده روغن در ورودی هوا و یا محفظه فیلتر هوا شود.

مسائل توربوشارژر / سوپرشارژر

وقتی با یک موتور توربوشارژ یا سوپرشارژ روبرو هستید ، مقدار کمی روغن در ورودی هوا معمولاً طبیعی تلقی می شود. اما تجمع بیش از حد روغن نشان دهنده مشکلی است ، مانند مهر و موم توربوشارژر / سوپرشارژر معیوب یا خط برگشت شارژر توربوشارژ مسدود شده.

از دلایل غیرمعمول غافل نشوید

چرا در مسکن فیلتر هوا و ورودی هوا روغن وجود دارد؟

وقتی صحبت از دلایل احتمالی روغن در ورودی هوا می شود ، لیست فوق شامل همه موارد نیست. اتومبیل ها ممکن است روی حیله و تزویر باشد ، و منبع مسئله اغلب از وسیله ای به وسیله دیگر متفاوت است.

به عنوان مثال ، در بعضی از فوردها با موتورهای 3.5L و 3.7L V6 ، روغن به دلیل طراحی ضعیف پوشش دریچه ، می تواند وارد محفظه فیلتر هوا شود. رفع این مشکل جایگزینی درپوش شیر اصلی با نسخه به روز شده است.

همچنین ، اگر شما به طور قابل توجهی میل لنگ اتومبیل خود را با روغن پر کنید – تا حدی که چندین کوارت از آن پر باشد – روغن اضافی می تواند از طریق سیستم PCV به عقب رانده شود و وارد هوا شود.

از آنجا که احتمالات زیادی وجود دارد ، شما (یا مکانیک خود) باید همیشه یک تشخیص دقیق انجام دهید تا علت دقیق نگرانی را مشخص کنید.

مکانیک بازرسی لنگ خودرو

اگر به طور قابل توجهی میل لنگ اتومبیل خود را با روغن پر کنید – تا حدی که چندین کوارت پر باشد – روغن اضافی می تواند از طریق سیستم PCV به عقب رانده شود و وارد هوا شود.

کد P0010 به چه معناست؟

 

 

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

AvyadAK
اردیبهشت 21, 1400