چرا باد کولر ماشین گرم است ؟

چرا باد کولر ماشین گرم است ؟ هنگام کولر گرفتن و زدن باد گرم باعث کلافگی مخصوصا در تابستان میشود وزیدن باد گرم دلایل زیادی دارد

در اینجا 6 دلیل احتمالی گرم بودن باد کولر ماشین  به همراه راه حل هایی برای هرکدام که به خنک نگه داشتن ماشین شما کمک می کند ، ذکر شده است.

1. خرابی سیستم برق

AC خودروی شما برقی است و رایج ترین دلیل تهویه مطبوع خودرو که باعث گرم شدن هوا می شود ، نقص سیستم برقی است. اگر هریک از اجزای تشکیل دهنده فیوزها ، رله ها و کلیدها آنطور که باید کار نکند ، کل سیستم الکتریکی خاموش می شود.

راه حل: با توجه به پیچیدگی سیستم الکتریکی ، باید آن را توسط یک مکانیک معتبر بررسی کنید.

چرا باد کولر ماشین گرم است ؟

2. نشتی مبرد کولر خودرو

مبرد (همچنین به عنوان “مایع خنک کننده” شناخته می شود) مایعی است که کابین مسافر شما را خنک می کند ، زیرا متناوبا منبسط می شود و متراکم می شود و در سراسر سیستم تهویه مطبوع گردش می کند. سطح پایین مبرد به این معناست که شما در جایی نشتی داشته اید که قبل از پر شدن مایع خنک کننده باید تعمیر شود.عیب یابی و رفع نشت مبرد کار پیچیده ای است که بهتر است به تعمیرکاران حرفه ای واگذار شود.

3. کندانسور خراب

کندانسور یکی از اجزای حیاتی تهویه مطبوع خودرو شما است. هنگامی که مبرد از طریق کمپرسور حرکت می کند ، کار کندانسور این است که آن را تا دمای محیط پایین بیاورد.

موقعیت کمپرسور – در جلوی ماشین شما بین رادیاتور و جلوپنجره – اجازه می دهد تا هوا از طریق توری عبور کند تا به روند خنک کننده کمک کند. با این حال ، گاهی اوقات همچنین اجازه می دهد خاک و بقایای جاده در داخل کندانسور گیر کند. در نتیجه انسداد یا حتی شکستگی ایجاد می شود ، مانند سوراخ شدن یکی از لوله های کندانسور.

چرا باد کولر ماشین گرم است؟

راه حل: هر چوب ، سنگ کوچک و غیره را از مشبک جدا کنید. این اقدام ساده DIY ممکن است مشکل دمیدن هوای داغ AC را متوقف کند.

در غیر این صورت ، ماشین را به یک کارواش یا مکانیکی ببرید. ممکن است سیستم نیاز به شستشو یا تعمیر مکانیکی داشته باشد.

4. خرابی کمپرسور

چرا باد کولر ماشین گرم است؟کمپرسور AC اتومبیل شما وظیفه تحت فشار قرار دادن مایع مبرد و گردش آن در سراسر سیستم شیلنگ ها و لوله ها را برای خنک کردن کابین سرنشین اتومبیل شما دارد. کمپرسور به عنوان یک جزء سخت کوش ، در برابر خرابی به دلیل سایش و آسیب بسیار آسیب پذیر است. در برخی از مدلهای خودرو ، هنگامی که آن را بعد از مدت طولانی بی تحرکی روشن می کنید ، ممکن است خراب شود – مانند زمانی که سعی می کنید تهویه مطبوع را برای اولین بار در تابستان روشن کنید. خرابی کمپرسور ممکن است باعث گرم شدن بیش از حد موتور شما شود.

راه حل: با روشن کردن سیستم تهویه مطبوع که روی HIGH تنظیم شده است ، هر ماه یکبار حتی در زمستان های سرد کمپرسور خود را در حالت روشن تا چند دقیقه  نگه دارید. اگر کمپرسور قبلاً خراب شده است ، برای تعمیر با یک فروشگاه بدنه تماس بگیرید.

5. مشکل خرابی یا شکستگی فن ها

یک جفت فن خنک کننده بخش مهمی از سیستم AC خودرو شما را تشکیل می دهد. هدف آنها کمک به حذف گرما از مایع مبرد است. در صورت ترک خوردن یا آسیب دیدگی دیگر – معمولاً به دلیل ریزش آوار جاده ، مبرد به اندازه کافی سرد نمی شود و کولر گازی شما هوای گرم را دمیده است.

راه حل: یک فن خنک کننده شکسته قابل تعمیر نیست. آن را در مکانیکی معتبر خودرو تعویض کنید.

6. فیلتر هوای کثیف

برخی از مارک های خودرو و مدلها مجهز به فیلتر هوای کابین هستند. درست مانند فیلتر تهویه مطبوع شما در خانه ، فیلتر هوای ماشین شما به تدریج با گرد و غبار و آوار مسدود می شود ، بنابراین تعویض منظم ضروری است. علاوه بر دمیدن هوای گرم از دریچه های هوا ، علائم دیگری که می تواند فیلتر هوای کابین شما را مسدود کند شامل بوی تند یا صداهای زیاد هنگام کار با AC است.

راه حل: می توانید یک فیلتر جدید بخرید و خودتان آن را تغییر دهید. دفترچه راهنمای مالک شما به شما می گوید که چند وقت یکبار باید تعویض شود. یا اگر ترجیح می دهید ، فیلتر کابین را به عنوان بخشی از تنظیم خودکار حرفه ای برای شما تغییر دهید.

بیشتر بخوانید :نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

 

AvyadAK
شهریور 18, 1400
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.