نگاهی به تاریخچه شگفت آور خودروهای الکتریکی

نگاهی به تاریخچه شگفت آور خودروهای الکتریکی

از نظر بسیاری اتومبیل های برقی مفهومی نسبتاً اخیر به نظر می رسند. اگرچه درست است که تقاضا و علاقه عمومی به وسایل نقلیه الکتریکی (EV) در چند دهه گذشته افزایش یافته است ، اما تاریخچه ماشین الکتریکی در واقع بسیار قدیمی تر از آن است که شما فکر می کنید.

فداکاری مبتکران و مخترعین کمک کرد تا ایده یک وسیله نقلیه الکتریکی از رویا به واقعیت تبدیل شود. اگرچه نمونه های اولیه و نسخه های قبلی اتومبیل های الکتریکی با نمونه هایی که امروز در یک گاراژ می بینید بسیار متفاوت به نظر می رسند ، اما ایده ها و مفاهیم مشابه هنوز در زیر کاپوت وجود دارد.

با دانستن تاریخچه خودروهای الکتریکی متعجب خواهید شد

تاریخچه ماشین الکتریکی در واقع بیش از دو قرن پیش آغاز شده است. مجموعه ای از اختراعات در دهه 1800 ، مانند باتری و موتور الکتریکی ، فناوری را ایجاد کردند که امروزه خودروهای الکتریکی هنوز به آن اعتماد می کنند. در واقع در دهه 1800 بود که ماشین الکتریکی برای اولین بار به جاده برخورد کرد ، اگرچه مدل ها کاملاً متفاوت از آنچه امروز در آموزش تعمیر اتومبیل کار می کنید ، بودند.

مخترعین در آن زمان نسخه های مختلفی از کالسکه های بدون اسب ، واگن و حتی دوچرخه را آزمایش کردند که همگی از موتورهای الکتریکی تأمین می شدند. این خلاقیت ها باعث جلب علاقه عمومی به حمل و نقل الکتریکی شد و به قدری محبوب بودند که تا دهه 1900 اتومبیل های برقی حدود یک سوم کل وسایل نقلیه در آمریکا را تشکیل می دادند!

قرن بیستم یک غلتک متحرک تکاملی برای ماشین الکتریکی بود

علی رغم محبوبیت ، این ماشین الکتریکی با مخالفت خودروهای بخار و بنزین روبرو شد. اگرچه اتومبیل های الکتریکی اولیه ساکت تر و راحت تر از رقبای خود بودند ، اما معرفی مدل T مدل هنری فورد به سرعت به نسل اول خودروهای برقی پایان داد. علیرغم مزایای آنها ، این خودروهای الکتریکی نمی توانند با تولید ارزان قیمت و مقرون به صرفه بودن مدل جدید انبوه فورد رقابت کنند.

یک شروع متزلزل به این معنی بود که اتومبیل های برقی تا همین اواخر به طور گسترده مورد استفاده قرار نگرفته بودند

وسایل نقلیه برقی تا اواخر دهه 1960 در محبوبیت کمرنگ و خارج می شدند. در آن مرحله ، افزایش سرسام آور قیمت نفت همراه با کمبود بنزین منجر به افزایش تقاضا برای اتومبیل هایی که روغن کمتری مصرف می کنند ، می شود و این تحقیقات جدیدی را در مورد مدل های الکتریکی آغاز می کند. سازندگان خودرو نیز علاقه بیشتری به بررسی گزینه های جایگزین پیدا کردند. به عنوان مثال جنرال موتورز نمونه اولیه ای را برای یک ماشین الکتریکی شهری در سال 1973 تولید کرد.

علی رغم این پیشرفت امیدوار کننده ، وسایل نقلیه الکتریکی فاقد فن آوری مطابق با عملکرد اتومبیل های بنزینی بودند و خیلی زود تا ابتدای قرن بیست و یکم کنار جاده قرار گرفتند.

خودروهای الکترونیکی

نگرانی های زیست محیطی و مقررات سختگیرانه آلایندگی ، ماشین الکتریکی را در دهه 1990 دوباره به بحث عمومی در آورد. تولیدکنندگان خودرو بار دیگر شروع به آزمایش الکتریکی شدن کردند ، از جمله اصلاح وسایل نقلیه محبوب با فناوری جدید الکتریکی.

دانشجویان در CATI انتظار دارند بیشتر شاهد اتومبیل های برقی از جمله مدل های محبوب تسلا باشند

عرضه تویوتا پرویس در سال 1997 و سایر خودروهای الکتریکی در اوایل سال 2000 به مدل های هیبریدی و الکتریکی که امروزه معمولاً دیده می شوند کمک کرد و همچنین راه را برای شرکت هایی مانند تسلا هموار کرد. امروز ، ماشین الکتریکی همچنان به جلو می رود ، شرکت های بزرگی مانند نیسان ، مرسدس بنز و فولکس واگن همچنان به تولید مدل های جدید و کارآمد ادامه می دهند. اگرچه ماشین های الکتریکی ممکن است در هر گاراژ نباشند ، اما به احتمال زیاد بعد از آموزش مکانیک سهم خود را خواهید دید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
خرداد 27, 1400