آموزش خودرو, اخبار خودرو, بلاگ

نکات ایمنی رانندگی در برف

نکات ایمنی رانندگی در برف

نکات ایمنی رانندگی در برف چیست ؟ در فصل زمستان  و در اب و هوای برفی و یخبندان چگونه در جاده ها و خیابان ها رانندگی کنیم :

فصل زمستان با تمام زیبایی هایی که دارد و مردم دوست دارد که برف ببارد و از زیبایی هایی بارش برف و برف بازی تمام استفاده را ببرند ولی در عین حال رانندگی در برف برای هیچ یک از رانندگان زیبا و دلچسب نمی باشد.

نکات ایمنی رانندگی در برف

رانندگی در برف یک دغدغه بزرگ برای رانندگان در جاده می باشد مخصوصاً اگر راننده بی مهارت و یا کم تجربه در جاده باشد.

در صورت مسافرت و یا رفتن به جاده های برون شهری حتماً قبل از حرکت از آب و هوای چند روز آینده حتماً مطلع شوید و تمام وسایل مورد نیاز برای خود و خودرو را به همراه داشته باشید.

مطالب مرتبط و مهم: 

و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کافی داشته باشید این است که در صورتی که مهارت و تجربه کافی دارید در این فصل و در زمان بارش برف به جاده ها بروید در غیر این صورت رانندگی در برف ریسک بسیار بالایی دارد و می تواند باعث آسیب و صدمات جبران ناپذیری برای راننده، خودرو و حتی رانندگان دیگر هم شود.

به همین دلیل حتماً به نکات ایمنی توجه داشته باشید.

به چه نکات ایمنی باید در حین رانندگی در یخبندان توجه کرد؟

 • در فصل زمستان حتماً لاستیک های خودرو باید چک شود و در صورتی که لاستیک ها چسبندگی خوبی ندارند باید آن ها را تعویض کرد.
 • در هنگام خرید لاستیک برای خودرو باید بهترین لاستیک را انتخاب کرد و هم چنین نباید از خرید زنجیر چرخ غافل شد.
 • در فصل زمستان باید خودرو را از جوانب مختلف مانند باتری، بخاری، برف پاک کن و بسیاری از وسایل دیگر مورد بررسی قرار داد و سپس برای رانندگی در برف آماده شد.
 • شرایط در جاده های زمستانی کاملاً غیر قابل پیش بینی است و ممکن است شرایطی پیش بیاید که مجبور شوید برای مدتی در خودرو و یا در یک محل اسکان اقامت کنید.

نکات ایمنی رانندگی در یخبندان

نکات ایمنی

 • بنابراین در هنگام سفر در فصل زمستان لازم است که وسایل گرم، غذا، چراغ قوه، لباس گرم، لاستیک زاپاس و مقداری غذا و نوشیدنی و دیگر وسایل مورد نیاز را همیشه در خودروی خود داشته باشید.
 • یکی دیگر از مواردی که در فصل زمستان باید مورد توجه رانندگان قرار بگیرد تمیز کردن خودرو می باشد و برف هایی که روی خودرو قرار گرفته را حتماً تمیز کنید و برای رانندگی در برف حتماً چراغ های خودرو را چک کنید تا هیچ گونه آلودگی بر روی چراغ های آن نباشد تا راحت تر رانندگی کنید.
 • قبل از رانندگی در برف حتماً چراغ های خودرو را چک کنید که نور مناسبی داشته باشند تا دید خوبی را برای شما در جاده ایجاد کند.
 • از چک کردن چراغ های مه شکن، نور بالا و نور پایین غافل نشوید.
 • برای رانندگی در برف سرعت خودرو را کاهش دهید تا بتوانید به راحتی آن را کنترل کنید و زمانی که احساس کردید که خودرو لیز می خورد پای خود را از روی ترمز بردارید و تلاش کنید که خودرو را به آرامی تحت کنترل قرار دهید.
 • فصل سرما باعث کاهش قدرت باتری می شود قبل از رانندگی در برف حتماً قدرت باتری را چک کنید.
 • قبل از رانندگی در برف حتماً به میزان بنزین خودرو دقت کنید و با سوخت کافی وارد جاده شوید.

جهت خرید درب ال 90 ,درب 405 , درب پرشیا , درب دنا,درب دنا پلاس,درب شاهین کلیک کنید.

خرید قطعات گلگیر 207 sd ,گلگیر تارا, چراغ جلو تارا ,سپر سورن ,سپر 207 sd,سپر دنا , سپر دنا پلاس کلیک کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.