نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

اگر تا به حال اتومبیل خود را برای جزییات آن سوار کرده اید ، می دانید که یکی از بهترین احساسات این است که کاپوت را باز کنید و موتور را درخشان ببینید مانند آن که از زمین خارج شده است. ممکن است به این فکر کرده باشید که بخواهید موتور خود را به تنهایی تمیز کنید ، اما آیا این بی خطر است؟

ممکن است برای خریدهایی که از طریق پیوندهای موجود در این پست انجام می شود ، کمیسیون دریافت کنیم.

نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

تا زمانی که اقدامات احتیاطی را برای محافظت از موتور خود ، به ویژه قطعات الکتریکی انجام دهید ، می توانید با خیال راحت محل موتور خود را در خانه بشویید. با این حال ، اگر هنگام کار با اجزای موتور خود هنگام آماده سازی برای شستشو احساس ناراحتی می کنید ، در عوض آن را به مغازه ببرید و اجازه دهید متخصصان این کار را انجام دهند.

  • در اینجا مراحل شستشوی ایمن موتور آمده است –
  • بگذارید موتور خنک شود.
  • باتری خود را جدا کرده و درپوش ها و روکش ها را محکم کنید.
  • اجزای الکتریکی را با پلاستیک بپوشانید.
  • یک چربی گیر استفاده کنید.
  • در صورت لزوم ، بویژه مناطق تپنده را بمالید.
  • با آب کم فشار شستشو دهید.
  • محفظه موتور را خشک کنید.

باتری و روکش پلاستیکی را دوباره وصل کنید ، کیسه های پلاستیکی را بردارید.

به خواندن ادامه دهید زیرا ما نحوه و چگونگی تمیز کردن محفظه موتور خود و همچنین برخی از محصولاتی که می توانند کار را برای شما راحت تر کنند را بررسی خواهیم کرد. ابتدا ، اجازه دهید این مراحل را با جزئیات بیشتری تجزیه کنیم.

تمیز کردن موتور خودرو از سرویس مراقبت های بهداشتی تمیز ، نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

موتور ماشین را بشویید ؛ گام به گام

1. موتور را خنک کنید

اگر هنگامی که آب سرد روی آن می پاشید موتور شما هنوز داغ است ، نه تنها به احتمال زیاد بخار زیادی دریافت می کنید ، بلکه ممکن است به خود یا اتومبیل خود نیز آسیب برسانید.

انقباض سریع ناشی از تغییر ناگهانی دما می تواند منجر به پیچ خوردگی یا حتی ترک خوردگی قطعات شود.

به این دلایل ، توصیه می کنیم در صورت کارکردن موتور خود را حداقل 15 دقیقه استراحت دهید. از نظر روشن ، این زمان بسیار مناسبی برای نظم دادن به لوازم شما است.

با این اوصاف ، اگر خودروی شما اخیراً کار نکرده است ، اجازه دهید حدود پنج دقیقه قبل از تمیز کردن موتور آن کار کند ، می تواند گریس را آنقدر گرم کند که تمیز کردن آن کمی راحت تر شود.

فقط مطمئن شوید که کار را فراموش نکنید تا داغ شود.

2. قطع و بررسی کنید

حداقل باید ترمینال منفی را به باتری وصل کنید. در صورت تمایل می توانید باتری را نیز خارج کنید. قطع کردن باتری ایمن است ، اما ابتدا می توانید در مورد آنچه در هنگام قطع باتری در اتومبیل های دارای رایانه اتفاق می افتد را بخوانید.

در حال حاضر زمان بسیار خوبی برای بررسی روکش ها ، نوارهای چوبی و درپوش است. در صورت شل بودن آنها را محکم کنید.

3. پوشش سیستم های الکتریکی

نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

برای پوشاندن اجزای الکتریکی از پلاستیک با چیزی برای نگه داشتن آن مانند بست زیپ یا نوار برقی استفاده کنید. این موارد شامل جعبه فیوز ، دینام ، شمع و بسته های سیم پیچ است.

اگر ورودی هوای موتور شما در معرض دید است ، باید آن را نیز بپوشانید. پوشاندن به محافظت از همه چیز در زیر کاپوت ، آسیب پذیر در برابر آسیب آب کمک می کند.

4. از Degreaser استفاده کنید

انواع زیادی از چربی گیر موجود است که در ادامه به تفصیل بیشتر آنها را بررسی می کنیم. حتماً دستورالعمل ها را بررسی کنید ، زیرا برخی از چربی گیرها غلیظ هستند و قبل از استفاده نیاز به مخلوط شدن با آب دارند.

اکثر چربی گیرها برای حداکثر اثربخشی باید حداقل چند دقیقه بنشینند. همچنین ، توصیه می کنیم از دستکش و عینک محافظ استفاده کنید ، زیرا بسیاری از چربی ها می توانند به پوست و چشم شما آسیب برسانند.

5. اسکراب

اگر مدت زیادی از تمیز بودن محفظه موتور شما می گذرد ، ممکن است برخی از قطعات دارای گریس زیاد باشند. با استفاده از یک برس با موهای مصنوعی ، یک اسکراب جامد به آنها بدهید و در صورت لزوم چربی گیر بیشتری بزنید. لکه هایی مانند روکش دریچه به ویژه مستعد تجمع چربی هستند.

اگر هیچ گونه افزایش قابل توجهی وجود ندارد ، می توانید این مرحله را رد کنید.

6. شستشو دهید

اگر در خانه هستید از منبع آب کم فشار ، مانند شیلنگ باغچه ، همه روغن های چرب کننده را بشویید. از عقب شروع کرده و با حرکت رفت و برگشت به جلو حرکت کنید.

از سمپاشی مستقیم بر روی اجزای الکتریکی خودداری کنید و همچنین از مناطقی که احتمال جمع شدن آب در آنها وجود دارد خودداری کنید.

همچنین ، در صورت خارج شدن چربی روی رنگ خود ، قسمت بیرونی اطراف محفظه موتور را بشویید.

7. خشک کنید

اگر وقت دارید ، می توانید کاپوت را رها کرده و اجازه دهید تا موتور به مدت چند ساعت در هوای آزاد خشک شود. در غیر این صورت ، می توانید از هوای فشرده ، دمنده برگ یا پارچه های مغازه ای برای خشک کردن همه چیز استفاده کنید.

تمیز کننده سرویس ماشین موتور خودرو را پاک می کند

8. اتصال مجدد

هنگامی که همه چیز به طور کامل خشک شد ، می توانید باتری خود را وصل کرده و پلاستیک را از لوازم الکترونیکی خارج کنید. شما می توانید ماشین خود را برای چند دقیقه روشن کنید ، بنابراین به دمای کار رسیده و مایع باقی مانده را تبخیر می کند.

از چه چیزی می توان برای چربی زدایی موتور موتور استفاده کرد؟

چربی زدایی پاک کننده ای است که برای تجزیه ماده ای که معمولاً محلول در آب نیست مانند روغن ، خاکهای ارگانیک و البته گریس طراحی شده است.

بسیاری از پاک کننده های خانگی چربی گیر هستند ، مانند اسپری آشپزخانه و تمیز کننده اجاق گاز. حتی دستورالعمل های آنلاین برای نحوه تهیه چربی های اسپری با هو وجود دارد

کالاهای استفاده شده

در حالی که می توانید از این روغن های چرب کننده در قسمت موتور خود نیز استفاده کنید ، ممکن است زمان و تلاش بیشتری را برای تمیز کردن همه چیز صرف کنید. همچنین می توانید با استفاده از چربی گیرهایی که برای کار موتور طراحی شده اند ، در سبک های مختلف اما برای کار مناسب ترند ، از برخی دردسرها جلوگیری کنید.

آیا تمیز کننده ساده سبز سنگین برای موتورها مناسب است؟

سبز ساده بسیاری از محصولات با کیفیت بالا و غیر سمی را ایجاد می کند. پاک کننده سنگین آنها یک پاک کننده همه کاره است و به اندازه برخی دیگر که در اینجا توصیه می کنیم قدرتمند نیست.

گفته می شود ، مزایایی دارد. این ماده سمی نیست ، بنابراین لازم نیست نگران رواناب ناشی از تمیز کردن موتور خود باشید که به چمن شما آسیب می رساند.

همچنین ، از آنجا که ملایم تر است ، می توان آن را روی سطوح مختلف مانند پلاستیک و وینیل استفاده کرد.

آیا می توانید از WD-40 برای تمیز کردن موتور استفاده کنید؟

استاندارد WD-40 م cleanثرترین روش برای تمیز کردن یا مخصوصاً چربی زدایی قطعات داخل محفظه موتور شما نیست.

با این حال ، WD-40 یک چربی گیر در سری تخصصی خود تولید می کند که برای چربی زدایی موتور شما و همچنین سایر کارهایی که ممکن است داشته باشید ، عالی است. این دارو در دو محرک آئروسل و غیر آئروسل موجود است.

چگونه از تمیز کننده موتور Gunk Foamy استفاده می کنید؟

گانک هم چربی گیر موتور و هم محافظ تولید می کند تا به تمیز نگه داشتن موتور شما بعد از کار سخت کمک کند. فقط کافی است چربی گیر را بمالید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه قبل از آبکشی بماند و بعد از خشک شدن از محافظ استفاده کنید.

آیا روغن چربی گیر به رنگ آسیب می رساند؟

چربی گیرها در تجزیه آلودگی که روی موتور شما تجمع می کند بسیار عالی هستند. متأسفانه ، آنها همچنین می توانند چیزهای دیگر را از بین ببرند ، از جمله رنگ روی ماشین شما.

 

مقدار متمرکز چربی گیر می تواند صدمات جزئی به قسمت بیرونی رنگ یا موم شما وارد کند. اگر کنترل نشود ، می تواند صدمه بیشتری وارد کند ، از جمله تغییر رنگ ، باقی مانده یا ایجاد لایه برداری.

بیشتر بخوانید : انواع مدل های درب خودرو لوکس و لاکچری

هرگونه چربی گیر که روی رنگ ماشین شما می ریزد را بلافاصله بشویید. ما همچنین توصیه می کنیم که پس از اتمام تمیز کردن ، قسمت اطراف محفظه موتور خودرو را شستشو دهید ، فقط در صورت پاشیدن روغن چربی که متوجه آن نشده اید.

 

آیا پاور واش موتور خودرو بی خطر است؟

با دنبال کردن راهنمای ما ، می توانید با یک شیلنگ باغی ساده موتور خود را شستشو دهید. شستشوی فشار ممکن است لازم نباشد ، اما آیا بی خطر است؟ پاسخ یک “بله” واجد شرایط است با برخی نکات مهم.

استفاده از آب فشار قوی شانس شما را برای ورود آب به سیم کشی ، جعبه فیوزها و سایر مکانهایی که نمی خواهید افزایش می دهد ، حتی اگر آنها را به درستی پوشانده باشید.

 

برای استفاده ایمن از ماشین لباسشویی:

 

از نازل پاشش 40 درجه استفاده کنید.

نازل اسپری را در فاصله 3 فوت موتور قرار دهید.

آن را از همه اجزای الکتریکی (محافظت شده) دور کنید.

چند وقت یکبار باید موتور ماشینم را بشویم؟

تمیز کردن موتور خودرو از سرویس مراقبت های بهداشتی تمیز ، نحوه شستشوی ایمن موتور خودرو

اگر پست ما را در مورد چگونگی شستن ماشین خود دیده اید ، به خوبی می دانید که چه روال نظافتی برای نمای بیرونی خودرو شما مناسب است. اما قسمت موتور شما چطور؟

 

همان چیزهایی که قسمت بیرونی خودرو را کثیف می کند ، وارد محفظه موتور شما می شود. اگر در مکانی با برف ، گرده ، خاک یا سنگریزه زیاد زندگی می کنید ، باید هر سه ماه یکبار محل موتور خود را تمیز کنید تا از ایجاد انباشت جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید : ECU در خودرو چگونه کار می کند؟

اگر در مکانی با شرایط ایده آل تر زندگی می کنید ، باید بتوانید سالی دوبار با تمیز کردن محفظه موتور خود از این وضعیت جلوگیری کنید.

چرا خلیج موتور خود را تمیز می کنید؟

اکنون که می دانیم چگونه ، باید پرسید که چرا ابتدا موتور را تمیز می کنید. حتی دلایل زیبایی نیز جنبه عملی خود را دارد. مرتب نگه داشتن محفظه موتور به حفظ ارزش فروش مجدد شما در سطح بالا کمک می کند.

یک موتور تمیز با مزایای دیگر نیز همراه است. گریس مقداری گرما را در موتور شما به دام می اندازد و باعث گرم شدن آن می شود. همچنین ، اگر نشتی دارید ، پیدا کردن منبع در محفظه تمیز موتور بسیار آسان تر است.

شیلنگ های لاستیکی و قطعات پلاستیکی شما نیز از نظافت قدردانی می کنند و بیشتر دوام می آورند.

مهمتر از همه ، وقتی می بینید که قسمت موتور شما مانند زیر کاپوت می درخشد ، احساس بسیار خوبی خواهید داشت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
مرداد 26, 1400
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.