علائم میل بادامک بد چیست؟

علائم میل بادامک بد چیست؟

در صورت نادیده گرفته شدن ، میل بادامک ترک خورده ممکن است به برخی از قسمت های موتور مانند میل لنگ و سر سیلندر آسیب زیادی برساند.

 

مطالب

  1. 6 علائم میل بادامک بد

1.1 فعال کردن موتور چراغ

1.2. بلند کردن صدا یا ضربه زدن به صدا

1.3 بقایای فلز در روغن موتور

1.4. اشتباه سیلندر

1.5 افزایش تولید گازهای گلخانه ای در نتیجه عدم سوiring استفاده

1.6 علائم قابل مشاهده خسارت

  1. میل بادامک چیست؟
  2. هنگام شکستن میل بادامک چه اتفاقی می افتد؟

4- اگر یک میل بادامک بد دارید چه کاری باید انجام دهید

در هنگام خرابی میل بادامک به ندرت مقصر است. این معمولاً دنده زمان سایش ، خراب شدن پایه های میخ یا تداخل مکانیکی در قطار سوپاپ است که باعث سو to عملکرد آن می شود. با این حال ، مواردی وجود دارد که این قطعه به راحتی از خستگی فلزات جلوگیری می کند. برای کمک به شما در تعیین بد بودن این قسمت ، علائم رایج میل لنگ بد را ذکر کرده ایم.

علائم میل بادامک بد چیست؟

علائم میل بادامک بد چیست؟

6 نشانه از میل بادامک بد

در صورت نادیده گرفته شدن ، میل بادامک ترک خورده ممکن است به برخی از قسمت های موتور مانند میل لنگ و سر سیلندر آسیب زیادی برساند.

 

از نزدیک میل بادامک را در پس زمینه سفید مشاهده کنید

در هنگام خرابی میل بادامک به ندرت مقصر است. این معمولاً دنده زمان سایش ، خراب شدن پایه های میخ یا تداخل مکانیکی در قطار سوپاپ است که باعث سو to عملکرد آن می شود.

برای کمک به جلوگیری از همه این موارد ، در اینجا علائم رایج سایش میل بادامک وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

علائم میل بادامک بد چیست؟

فعال بودن چراغ موتور

هر زمان که رایانه وسیله نقلیه مشکلی احتمالی را تشخیص دهد که ممکن است منجر به افزایش انتشار شود ، چراغ موتور روشن می شود. این چراغ هشدار را می توان با چندین چیز فعال کرد ، بنابراین شما باید وسیله نقلیه خود را به یک ابزار اسکن OBD متصل کنید تا کدهای ذخیره شده را بررسی کنید. این اولین قدم در هر استراتژی تشخیص عملکرد موتور است.

5 نوع آسیب ناشی از گودال آورده شده است

چشمک زدن نور موتور فعال در حال چشمک زدن

هر زمان که رایانه وسیله نقلیه مشکلی احتمالی را تشخیص دهد که ممکن است منجر به افزایش انتشار شود ، چراغ موتور روشن می شود.

بلند کردن صدا یا ضربه زدن به صدا

اگر تعجب می کنید که یک میل بادامک بد به نظر می رسد ، معمولاً صدای بلند یا غلتکی را می زند. همانطور که شروع به خرابی می کند ، ممکن است صداهای عجیب و غریبی را که از دریچه سوار وسیله نقلیه شما بیرون می آیند ، مشاهده کنید. صداهای تیک زدن اغلب با لوب های بادامک فرسوده مرتبط هستند. با این حال ، شناسایی منبع این اصوات می تواند مشکل باشد زیرا اغلب متناوب هستند.

بقایای فلز در روغن موتور

لوب میل بادامک فرسوده می تواند منجر به گردش بقایای فلزی در موتور شود. اگرچه ممکن است شما فلز را روی چوب مایع نبینید ، اما پس از تخلیه روغن ممکن است آوار یا چرخش فلزی در آن وجود داشته باشد.

اشتباه سیلندر

یک وسیله نقلیه با میل بادامک آسیب دیده ممکن است به دلیل سوire کارکرد سیلندر از عملکرد موتور کم کند. ممکن است وسیله نقلیه شما تردید کرده و قدرت خود را از دست بدهد ، تکان بخورد یا به شدت تکان بخورد ، بیش از حد معمول سوخت مصرف کرده و میزان آلایندگی بیشتری تولید کند.

افزایش تولید گازهای گلخانه ای در نتیجه عدم سوiring استفاده

میل بادامک فرسوده می تواند منجر به سوire کارکرد موتور شود که به نوبه خود باعث افزایش میزان انتشار آلاینده ها می شود.

علائم قابل مشاهده خسارت

علائم میل بادامک بد چیست؟

اگر اتومبیل شما دارای OHC (موتور میل بادامک هوایی) باشد ، بلند کردن درپوش بادامک به شما نشان می دهد که آیا میل بادامک شما علائم آشکاری از آسیب دیدگی دارد یا خیر. به دنبال مواردی مانند لوب های فرسوده یا ژورنال های نمره دار باشید که می تواند نشان دهنده خرابی داخلی باشد که به میل بادامک آسیب زده است.

میل بادامک چیست؟

میل بادامک میله ای چدنی یا فولادی سخت شده با برجستگی های گرد نامیده می شود. این یک جزial مهم در موتور شما است ، که مستقیماً مسئول حجم هوا و سوختی است که به محفظه احتراق می رود و گازهای خروجی آن را به موقع برای چرخه بعدی یا شارژ خارج می کند.

میل بادامک و شیر در روغن موتور موتور

میل بادامک میله ای چدنی یا فولادی سخت شده با برجستگی های گرد نامیده می شود.

میل بادامک می چرخد ​​، در حالی که انتهای نوک تیز لوب ها با پیروان بادامک یا بالابرهای دریچه تماس می گیرند ، که سوپاپ ها را فشار می دهد تا در زمان دقیق در طول چرخه باز شوند. این دقیقاً این بالابرهای سوپاپ را فعال کرده و این حرکت شیرها را با حرکت پیستون ها در هر سیلندر و شلیک شمع ها هماهنگ می کند. بسته به نوع موتور وسیله نقلیه خود ، ممکن است یک ، دو یا چهار میل بادامک داشته باشید.

در هنگام شکستن میل بادامک چه اتفاقی می افتد؟

هنگام شکستن میل بادامک ، اجزای اطراف آن نیز در معرض آسیب قرار می گیرند. قطعاتی که بیشتر در معرض آسیب قرار دارند قطعاتی هستند که در داخل موتور وسیله نقلیه شما قرار دارند. اینها شامل سایر اجزای سوپاپ ، میل لنگ ، بلوک سیلندر ، سر سیلندر ، پیستون ها و میله های اتصال می شود.

چرا در مسکن فیلتر هوا و ورودی هوا روغن وجود دارد؟

یک میل بادامک آسیب دیده به دلیل ترک خوردگی یا شکستگی ناشی از برخورد ناهموار هنگام حمل و نقل و یا مدتی قبل از نصب ، می تواند به دو قسمت برسد. اگر میل بادامک معیوب باشد ، ممکن است خم شده به نظر برسد. همچنین بادامک می تواند پس از برخورد با هر قسمت چرخش موتور که شل شده است ، تراشه یا کاملاً خراب شود.

میل بادامک و فنر سوپاپ در یک سینی

هنگام شکستن میل بادامک ، اجزای اطراف آن نیز در معرض آسیب قرار می گیرند.

چه کاری باید انجام دهم

f شما یک میل بادامک بد دارید

اگر حرفه ای نیستید ، بهترین کار این است که تعمیرات میل بادامک را به یک مکانیک بسپارید. این به دلیل میزان تشخیص مورد نیاز قبل از تصمیم گیری در مورد بهترین راه برای رفع این مشکل است. آنچه ممکن است تصور کنید شما یک میل بادامک کاملاً آسیب دیده است ممکن است کاملاً چیز دیگری باشد.

بسته به میزان سایش ، دو گزینه برای رفع میل بادامک آسیب دیده وجود دارد:

میل بادامک خود را با یک راننده جدید جایگزین کنید

میل بادامک قدیمی خود را ماشینکاری کنید

از نظر هزینه ها ، خرید یک میل بادامک جدید گرانترین گزینه است. یک میل بادامک ساخته شده مجدد هزینه کمتری دارد ، در حالی که ماشین سازی میل بادامک شما (اگر هنوز قابل استفاده است) حتی ارزان تر است زیرا شما میل بادامک خود را تأمین می کنید تا به عنوان هسته اصلی آن استفاده شود.

5 موردی که می توانند باتری اتومبیل را تخلیه کنند

تعویض میل بادامک می تواند هزینه ای بین 50 تا 300 دلار به علاوه هزینه های کارگری داشته باشد. قیمت بسته به مارک و میل بادامک متفاوت است. بسته به شدت آسیب ، ممکن است به سایر تعمیرات مربوطه نیز نیاز باشد.

 

 

 

خرید کاپوت دنا پلاس

خرید کاپوت سراتو

خرید کاپوت جلو سمند

خرید کاپوت جلو رانا

خرید کاپوت ساینا

خرید کاپوت آریسان

خرید کاپوت دنا ایساکو

خرید کاپوت 405 مشکی همگام

خرید کاپوت پژو 405 خاکستری همگام

خرید کاپوت پزو 405 نقره ای همگام

خرید کاپوت پژو 405 همگام

خرید کاپوت پرادو

خرید کاپوت 207 نقره ای شرکتی

خرید کاپوت 207 خاکستری شرکتی

خرید کاپوت 207 مشکی شرکتی

خرید کاپوت 207 سفید شرکتی

خرید کاپوت 207 خام شرکتی

 

 

AvyadAK
اردیبهشت 11, 1400