شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

شمع خودرو چیست ؟

شمع  وسیله ای برای انتقال جریان الکتریکی از سیستم احتراق به محفظه احتراق موتور جرقه زنی برای احتراق سوخت فشرده است. / مخلوط هوا توسط جرقه الکتریکی ، در حالی که حاوی فشار احتراق در موتور است.

شمع دارای پوسته ای با نخ فلزی است که توسط یک مقره سرامیکی از الکترود مرکزی جدا شده است. الکترود مرکزی ، که ممکن است حاوی مقاومت باشد ، توسط یک سیم عایق شدید به ترمینال خروجی سیم پیچ یا مگنتو متصل می شود. پوسته فلزی شمع به داخل سر سیلندر موتور پیچ می شود و در نتیجه برق می شود.

الکترود مرکزی از طریق عایق چینی به داخل محفظه احتراق بیرون زده و یک یا چند شکاف جرقه ای بین انتهای داخلی الکترود مرکزی ایجاد می کند و معمولاً یک یا چند برجستگی یا ساختار متصل به انتهای داخلی پوسته رزوه شده و سمت ، زمین را مشخص می کند ، یا الکترود (های) زمینی.

شمع ها همچنین می توانند برای اهداف دیگر استفاده شوند. از شمع ها برای اندازه گیری یونیزاسیون در سیلندرها استفاده می شود – این اندازه گیری جریان یونی برای جایگزینی سنسور فاز بادامک معمولی ، سنسور ضربه و عملکرد اندازه گیری اشتباه استفاده می شود.

شمع ها همچنین می توانند در برنامه های دیگر مانند کوره هایی که باید مخلوط سوخت و هوا قابل احتراق باشد ، استفاده شوند. در این حالت ، گاهی اوقات به عنوان مشعل شعله نامیده می شوند

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

A man’s hand will check the spark plugs in the car close up, toned blue

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

چیزهای بزرگ می توانند در یک بسته کوچک قرار بگیرند. شمع های شمع ممکن است اندازه نسبتاً کوچکی داشته باشند ، اما آنها نقش اصلی در کمک به کارایی موثر اتومبیل و حرکت از نقطه A به B دارند. با ارسال سیگنال برای تولید جرقه در محفظه احتراق ، شمع می تواند به سوختن روان خودرو کمک کند و به طور کارآمد و همچنین بهبود مصرف سوخت خودرو.

تفاوتهای عمده بین وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

بدون شمع ، ماشین ها به درستی کار نمی کنند ، و دلایل زیادی وجود دارد که این مسئله را نشان می دهد. آنچه درمورد شمع ها باید بدانید در اینجا آورده شده است.

عملکرد شمع ها به طریقی باعث می شود که خودرو به طور مناسب حرکت کند

برای حرکت صحیح هر اتومبیل ، سوخت باید از طریق یک موتور احتراق داخلی به انرژی جنبشی تبدیل شود. شمع هایی که در بالای سیلندرها قرار دارند ، اجزایی هستند که از سیم پیچ های احتراق برای جمع شدن برق استفاده می کنند. در طی فرایند چرخه موتور ، شمع ها با ایجاد اشتعال مخلوط سوخت و هوا برای ایجاد نیرو برای موتور ، یک جرقه الکتریکی تولید می کنند که موتورها را فعال می کند و پیستون ها را فعال می کند. ولتاژ تولید شده در موارد خاص می تواند بیش از 100000 باشد. شمع ها برق تولید می کنند که باعث می شود اتومبیل ها بتوانند از طریق یک شکاف برای تولید احتراق حرکت کنند. این امر باعث می شود تا خودرو ضمن حفظ توان تولید شده ، مخلوط را بسوزاند و راه اندازی شود.

شمع ها در بالای سیلندرهای ماشین پیدا می شوند

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

کارشناسان تعمیر اتومبیل باید بسیاری از نشانه های شمع معیوب را تشخیص دهند

اگرچه شمع ها از موادی ساخته شده اند که برای ماندگاری ساخته شده اند (خصوصاً اگر از قطعات مخصوصاً مقاوم ساخته شده باشند) ، هر دانش آموز در یک دوره مکانیک اتومبیل باید به علائم احتمالی نیاز به تغییر ، فرسودگی یا عدم صحیح بودن توجه کند. عملکرد هر موردی از این موارد می تواند منجر به خوردگی ، سو m استفاده یا ایجاد جرقه های قوی کمتر از حد نرمال شود. مثالهای دیگر این مشکلات می تواند شامل شروع سخت و یا بیکار شدن ، افزایش فاصله به دلیل برخی عناصر و ایجاد مشکل در احتراق ، شتاب ضعیف ، صداهای غیرمعمول یا رسوبات و بقایای بتدریج بر روی شمع ها باشد. اگرچه توصیه می شود که شمع ها را در فواصل منظم تعویض کنید ، اما برخی از وسایل نقلیه مدرن دارای شمع های پیشرفته ای هستند که تقریباً اغلب به تعویض نیازی ندارند.

شمع ها می توانند در نتیجه رسوبات روی آنها سو  عملکرد داشته باشند

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

دلایلی که چرا تعویض شمع ها می توانند برای یک خودرو شگفتی ایجاد کنند

خوشبختانه برای دارندگان اتومبیل ، شمع ها به مدت طولانی و بدون نیاز به تعویض دوام دارند. با این حال ، آوردن آنها نزد متخصصان تعمیر اتومبیل برای جایگزینی می تواند بسیار سودمند باشد ، خصوصاً اگر در طول زمان فرسوده شده باشد. از آنجایی که شمع ها در نهایت در حالی که عناصر مختلفی را تحمل می کنند ، هزاران کیلومتر مسافت را افزایش می دهند ، در مقابل عواملی که باعث سایش یا کم اثر شدن آنها می شوند ، آسیب پذیرتر می شوند. با تعویض کامل شمع ها ، رانندگان می توانند مزایای بسیاری مانند بهبود بهره وری سوخت و انتشار پاک تر را تجربه کنند. نه تنها رانندگان می توانند زمان راحت تری برای شروع وسایل نقلیه خود داشته باشند ، بلکه می توانند عملکرد کلی موتور احتراق داخلی خود را نیز به طور قابل توجهی بهبود یافته ببینند.

تفاوتهای عمده بین وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

AvyadAK
فروردین 23, 1400