زمان احتراق چیست؟

پیشرفت جرقه زنی در مقابل عقب ماندگی جرقه زنی

قطعات متحرک زیادی در موتور اتومبیل وجود دارد. از میل لنگ و میل بادامک گرفته تا پیستون ها ، میله ها و قرقره ها ، همه این اجزا به سرعت و در زمان های مشخص حرکت می کنند ، بنابراین همه چیز به درستی کار می کند.

 

در طول این فرآیند ، موتور ماشین شما از چهار حرکت پیستونی مشخص استفاده می کند تا به طور موثر کار کند. چهار مرحله وجود دارد: مصرف ، فشرده سازی ، قدرت و اگزوز. زمان اشتعال اتومبیل در هنگام فشار فشرده سازی وارد عمل می شود. زمان روشن شدن جرقه در هنگام آتش گرفتن شمع کنترل می کند.

 

زمان احتراق فرایند مهمی است که نقش زیادی در عملکرد موتور دارد. با توجه به این ، منطقی است که روشهایی برای تأثیر بر روند زمان اشتعال برای افزایش عملکرد خودرو وجود داشته باشد. بهترین راه برای به حداکثر رساندن عملکرد موتور ، پیشرفت یا عقب انداختن زمان احتراق است.

 

اگر می خواهید درباره زمان اشتعال ، نحوه کارکرد آن و چگونگی تغییر آن برای تأثیر بر عملکرد یک وسیله نقلیه اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ادامه مطلب را بخوانید.

 

زمان احتراق چیست؟

زمان جرقه زنی فرآیند مهمی در هنگام کار با موتور است. اگر شمع در هنگام فشار فشرده سازی خیلی زود یا خیلی دیر روشن شود ، ممکن است به مرور زمان آسیب به موتور وارد شود.

زمان احتراق چیست؟

مراحل انجام :

 

شمع در هنگام فشار فشاری آتش می گیرد.

مخلوط هوا / سوخت در محفظه احتراق مشتعل می شود.

با گسترش گازهای سوزاننده فشار در سیلندر ایجاد می شود.

درست هنگامی که پیستون به مرکز مرده (TDC) می رسد ، فشار نیز به حداکثر می رسد.

فشار بر روی پیستون تا حد ممکن فشار می آورد.

پس از فرآیند زمان اشتعال ، ضربه اگزوز برای آزاد شدن گازهای قدیمی اتفاق می افتد تا روند دوباره اتفاق بیفتد. زمانبندی جرقه برای حفظ عملکرد بالای موتور بسیار مهم است.

 

طیف وسیعی از عوامل می توانند بر روی زمان احتراق در موتور تأثیر بگذارند ، از جمله وضعیت شمع ها ، دمای موتور و فشار ورودی. تغییر یا به روزرسانی موتور به تغییرات بعدی در تنظیمات زمان احتراق نیاز دارد.

 

پیشرفت جرقه زنی در مقابل عقب ماندگی جرقه زنی

زمان جرقه زنی در درجه چرخش میل لنگ قبل از مرکز مرده بالا (BDTC) اندازه گیری می شود. شمع ها باید در زمان مناسب آتش بزنند که با پیشرفت یا عقب افتادن زمان موتور می توان به این مهم دست یافت.

 

پیش بینی زمان جرقه زنی به این معنی است که شمع ها در سکته فشاری زودتر از TDC در حال شلیک هستند. مخلوط هوا و سوخت در محفظه احتراق بلافاصله نمی سوزد. برای ایجاد زمان برای روشن شدن همه چیز ممکن است نیاز به زمان بندی احتراق باشد.

مهمترین مزیت پیشرفت زمان احتراق خودرو افزایش اسب بخار موتور است. پیشبرد زمان جرقه زنی به کاهش قدرت بالا و در عین حال کاهش پایین بودن کمک می کند. همچنین کمک می کند تا جرقه از تأخیر احتراق عبور کرده و با حداکثر قدرت کار کند.

 

تاخیر در زمان احتراق باعث می شود که شمع بعداً در اثر فشار فشرده شود. اثرات عقب ماندگی زمان اشتعال شامل کاهش انفجار موتور است که در اثر سوزاندن درون سیلندرها پس از آتش گرفتن شمع است. این اصطلاحاً به کوبیدن موتور نیز معروف است.

 

وقتی صحبت از موتورهای توربوشارژ یا سوپرشارژ می شود که در فشارهای بالاتر کار می کنند ، تأخیر در زمان بندی موتور می تواند سود بیشتری داشته باشد. تأخیر در زمان کار در این نوع موتورها به جبران متراکم تر هوا و مخلوط های سوخت کمک می کند و به آنها امکان می دهد تا کارایی بیشتری داشته باشند.

چگونه موتور را تایم کنیم

قبل از تعیین اینکه با زمان اشتعال قابل تنظیم است ، برای جزئیات موتور خاص خود مشورت با کتابچه راهنمای مالک خود مهم است.

 

وقتی صحبت از موتورهای مدرن یا موتورهای بدون تغییر می شود ، زمان اشتعال معمولاً توسط رایانه موتور کنترل می شود. بسته به یک سری از عوامل باعث پیشرفت یا عقب ماندگی می شود تا موتور شما به راحتی کار کند.

 

برای موتورهای دارای توزیع کننده ، شما می توانید تنظیمات دستی را به راحتی انجام دهید اما می خواهید ابتدا دانش و تجهیزات مناسبی داشته باشید. همچنین می توانید با تعمیرگاه مشورت کنید تا مطمئن شوید که روش به درستی انجام شده است.

 

نشان می دهد که زمان احتراق شما خاموش است

اگر زمان سیستم اشتعال شما خاموش باشد ، چندین مورد از عملکرد ممکن است رخ دهد. توجه به این علائم مهم است تا بتوانید زودتر تنظیم کنید یا به ماشین خود نگاه کنید.

 

مشکلات می توانند بروز کنند حتی اگر زمان بندی در یک جهت یا جهت دیگر فقط کمی خاموش باشد. برخی از مواردی که باید به آنها توجه کنید:

 

ضربه موتور: وقتی موتور مخلوط سوخت و سوخت خیلی زود در سیلندر مشتعل می شود ، ضربه موتور می زند. سپس این مخلوط به سمت پیستون هایی فشار می آورد که هنوز در حال فشرده سازی مخلوط هستند. این امر باعث می شود که صدای پینگ بلند از موتور خارج شود.

کاهش مصرف سوخت: زمان شمع در طول فرآیند اشتعال بسیار مهم است. وقتی این اتفاق در زمان اشتباه شروع شود ، فرآیند احتراق خاموش است. این باعث می شود موتور شما از فو بیشتری استفاده کند

 

 

el برای جبران کاهش قدرت.

گرم شدن بیش از حد: اگر در فرآیند احتراق خیلی زود هوا و مخلوط سوخت مشتعل شود ، گرمای تولید شده افزایش می یابد. این می تواند به قسمت های مختلف موتور آسیب برساند.

کم مصرف: زمان جرقه زنی که خیلی عقب افتاده است می تواند باعث شود كه شمع خیلی دیر باعث مخلوط شود. این می تواند قدرت موتور شما را کاهش دهد.

اینها تنها مواردی است که می توانید هنگام زمان و عملکرد اشتعال به آنها توجه کنید که به شما امکان می دهد در نگهداری وسیله نقلیه خود پیش قدم باشید.

 

درباره زمان جرقه زنی در UTI بیشتر بیاموزید

اگر فهمیدید که همه چیز در زیر کاپوت اتومبیل چگونه کار می کند ، مورد علاقه شماست ، می توانید اشتیاق خود را به دست بیاورید و با تحصیلات در م Instituteسسه فنی جهانی (UTI) آن را به یک حرفه تبدیل کنید.

 

برنامه فناوری خودرو ما به شما تجربه عملی و آموزشی را می دهد که شما برای تشخیص ، نگهداری و تعمیر طیف وسیعی از سیستم ها – از جمله سیستم اشتعال نیاز دارید. 1 به طور خاص ، دوره Power & Performance II با توجه به دانش شما به زمان بندی و عملکرد موتور می رسد.

 

با تحصیلات لازم برای ورود به نیروی کار می توانید در کمتر از یک سال از برنامه فارغ التحصیل شوید. 7 با درخواست اطلاعات در اینجا درباره برنامه بیشتر بدانید.

 

نحوه افزایش عمر باتری خودرو

AvyadAK
اسفند 12, 1399