از بین بردن بوی بد سیگار در خودرو

رفع بوی بد خودرو

رفع بوی بد خودرو

رفع بوی بد خودرو ، از بین بردن بوی بد در ماشین ؟ در این مقاله از یدک اول با ما باشید با آموزش  از بین بردن بوی سیگار بوی کپک و بوی نم زدگی و ……. در  خودرو .

همه انسان ها تمیزی را دوست دارند و به آن اهمیت می دهند.

خودرو نیز مانند محیط کار و یا منزل باید همیشه تمیز و مرتب باشد تا سرنشینان و راننده از نشستن در خودرو لذت ببرند و سفر خوبی را داشته باشند.

ولی متاسفانه برخی از خودروها بوی بد می دهند و باعث آزرده خاطر شدن سرنشینان می شود.

در این صورت باید رانندگان به رفع بوی بد خودرو اقدام کنند و تلاش کنند که خودروی خود را همیشه تمیز نگه دارند.

مواردی مانند بوی سیگار، ریختن شیر داخل خودرو، نم زدگی، حمل حیوانات با خودرو، تعریق زیاد، ریختن آشغال داخل خودرو، ریختن آَشغال خوراکی ها در داخل خودرو و یا بوی تهویه و بخاری خودرو باعث بوی بد گرفتن خودرو می شود.

ما در  یدک اول می خواهیم به چند مورد از روش های رفع بوی بد خودرو اشاره کنیم.

از بین بردن بوی بد خودرو
از بین بردن بوی بد خودرو

بوی سیگار

بوی بد سیگار در داخل خودرو یکی از بوهای بسیار آزار دهنده می باشد که برای رفع آن اگر خود راننده سیگاری است باید در هنگام سیگار کشیدن پنجره های خودرو را باز بگذارد تا بوی سیگار به بیرون خودرو برود .

و اگر سرنشینان خودرو سیگاری هستند باید بدانند در صورتی که مسافر تاکسی هستند از کشیدن سیگار داخل خودرو خودداری کنند چون این عمل ممنوع می باشد.

 

فروشگاه یدک اول 

 

ولی اگر تحت شرایطی بوی سیگار در داخل خودرو باقی ماند می توانید صندلی ها و قسمت های پارچه ای خودرو را به صورت برابر از ترکیب آب و سرکه استفاده کنید و برای بهتر تمیز شدن مایع صابون را نیز به آن اضافه کنید.

اگر ظرف خاکستر سیگار خودرو پر است آن را به صورت مرتب خالی کنید و در داخل سیستم تهویه خودرو حتماً از اسپری خوش بو کننده هوا استفاده کنید. از خوش بو کننده های خودرو که به صورت آویز هستند استفاده کنید.

رفع بوی بد بخاری و تهویه ماشین

معمولاً در فصل زمستان از داخل بخاری خودرو و سیتم تهویه آن بوی بدی می آید که بسیار آزاردهنده می باشد.

و این نشان دهنده کثیفی سیستم تهویه و وجود باکتری ها در داخل فیلتر بخاری هستند که برای رفع بوی بد آن باید فیلتر هوای خودرو تمیز شود و کاور جلوی سیستم تهویه برداشته شود .

و فیلتر خارج و با یک برس پلاستیکی کثیفی و گرد و خاک هایی که دارد پاک شود و سپس با یک پارچه نخی رطوبت و گلی که در داخل آن وجود دارد را پاک کرد و نهایتاً خشک کرد و پس از آن که سیستم تهویه را تمیز کردید چند دقیقه کولر خودرو را روشن کنید تا بوی بد خودرو از بین برود.

و اگر با انجام این مراحل بوی بد از بین نرفت حتماً باید فیلتر هوای خودرو را تعویض کنید.

اگر با انجام این کارها همچنان بوی بد در داخل خودرو وجود داشت حتماً باید در اسرع وقت به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

رفع بوی بد کپک از خودرو

در صورتی که با کفش های خیس و گلی وارد خودرو شده باشید و یا باقی مانده های غذا را در داخل خودرو بریزید باعث ایجاد بوی بد کپک در داخل خودرو می شوید.

که برای رفع بوی بد آن یک توشویی ساده کافی است و در این شرایط باید در ابتدا منبع ایجاد بو را پیدا کنید .

و سپس داخل خودرو را جارو بزنید و سپس کفی های خودرو را بشویید .

و سپس تمام صندلی ها و پدهای خودرو را با ترکیب آب و سرکه بشویید و پنجره های خودرو را برای یک مدتی باز بگذارید تا بوی داخل خودرو به بیرون برود و هوای تازه وارد خودرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های ویژه

Subtitle

Name

X