درباره تویوتا

تویوتا

تویوتا از دیروز تا امروز ؟

تویوتا : غول خودروی دنیا ، جان گرفته از کشور ژاپن ، بله از 80 سال پیش تا کنون تویوتا در دنیا می تازد و با  صادرات این خودرو به 150 کشور دنیا مهر تاییدی است براین گفته و سخن تا بیننده را به تامل در مورد تاریخچه این کمپانی ژاپنی بیندازد. 

آیا تویوتا در ژاپن ساخته می شود؟

 رقبای تویوتا در جهان چه کسانی هستند؟ 

تویوتا بخرم یا هیوندا؟ 

آیا پولی که دارم می توانم یک خودروی لوکس تویوتا سوار شوم؟ 

بله همه اینها سوالاتی هستند که در ذهن هر مشتری خطور می کند. و بدنبال دلایل محکم و جوابهای صحیح می گردند. 

در این مقاله از وبلاگ یدک اول می خواهیم به همه سوالهای تویوتا یی شما پاسخ دهیم . 

در سال 2014 تویوتا بزرگ ترین خودرو ساز جهان بود و از هر 9 خودرویی که د جهان تولید میشد یکی از آنها محصول تویوتا بود. 

تعداد خودروهای تولید شده توسط این کمپانی در سال 2015 به 10 میلیون و 500 هزار خودرو می رسد.

در سال 2015 خودروی فولکس واگن برای اولین بار توانست جای تویوتا را در صدر اول بهترین خودروی جهان بگیرد. 

قیمت تویوتا
محصولات قیمت تویوتا راو فور

کشورهای ساخت تویوتا

کشورهایی که شرکت تولیدی تویوتا در آنها واقع است 52 شرکت می باشد که در 27 کشور قرار گرفته اند.

 • آمریکا : این کمپانی در ایالت هایی از امریکا شرکت تولیدارد این ایالتها کنتاکی ، تگزاس ، می سی سی پی ، می باشند اگر شماره سریال  خودروی خود را چک کنید و ببنید و یکی از اعداد 1 ، 2 و 5 را داشت بدانید ساخت آن در امریکا بوده است. 
 • ژاپن : مرکز اصلی ساخت  که در شماره سریال ان اگر حرف j   بود در ژاپن ساخته شده است . 
 • استالیا:  خودروهای ساخت این کشور با عدد6 شروع می شوند.
 • چین :
 • آرژانتین
 • برزیل
 • کانادا
 • کلمبیا
 • فرانسه 
 • اندونزی
 • مکزیک
 • فیلیپین
 • پولاند
 • روسیه
 • آفریقا (شمال)
 • تایلند
 • ترکیه
 • ونزوئلا

کشورهایی که ساخت مشترک دارند

 • جمهوری چک
 • فرانسه
 • چین
 • پاکستان
 • هند
 • تایوان
 • ایالات متحده 
 • ویتنام
 • کلمبیا
 • غنا
 • زیمبابوه

تویوتا از سال 2012 توانسته بود قوی ترین خودروساز جهان شود. تویوتا در سراسر ژاپن 12 کارخانه تولیدی دارد. بازار خارجی تویوتا 170 کشور و منطقه را دربر می گیرد.

شرکت های تولیدی خارجی سازنده تویوتا 52 شرکت و در 27 کشور جهان پراکنده هستند.

فروش لوازم یدکی و قطعات بدنه خودرو ایرانی و خارجی در فروشگاه تخصصی قطعات بدنه خودرو یدک اول

تویوتا چگونه تویوتا شد؟

پنجره را باز کن ، دنیای بزرگی در بیرون وجود دارد.

در قرن بیستم  در ژاپن کارخانه ای ریسندگی وجود داشت متعلق به خانواده تویودا ، ساکشی تویودا  در ابتدا ماشین ریسندگی را اختراع نمود و دو سال بعد نوع تمام اتوماتیک ماشین ریسندگی را اختراع کرد.

سپس  پسر ان خانواده بنام کیشیرو تویودا بعد از فارغ التحصیلی رشته  مهندسی مکانیک  در کارخانه پدر مشغول بکار شد. اما تمام توجه او صرف ساخت موتور بود .

کیشیرو تویودا بنیانگذار تویوتا در کارخانه ریسندگی پدرش در گوشه ای شروع به ساخت موتور گازوئیلی کرد و در سال 1953 موفق شد اولین مدل تویوتا ای 1 و  در یکسال بعد مدل ای ای را تولید کند. 

حال و روز و شهرت سال های اول ساخت تویوتا مانند خودروهای چینی در زمان حال بود . هنوز تویوتا جایگاه و شهرت خود را در جهان بدست نیاورده بود و تبدیل به یک غول خودرو نشده بود. 

تویوتا کم کم با بکاربردن شعارهای تبلیغاتی چون ک مشتری حرف اول را میزند ، خودت با تلاش خودت از حرمتت دفاع کن  و  شعارهای این چنینی سعی در بدست آوردن جایگاهی برای خود می کرد تا از یک شرکت کپی کار بودن به یک شرکت و غول جهانی با کیفیت تبدیل شود. 

تویوتا در ایبتدا خودروی خود را از یک اتئموبیل امریکایی کپی کرد..

ساکشی تویودا در سال 1926 کم کم اقدام به تاسیس شرکت صنایع تویوتا کرد. 

قیمت تویوتا
قیمت محصولات تویوتا

اولین توافق نامه Toyota

طی تغییرات و پیشرفتهایی که شرکت ریسندگی تویودا داشت در سال 1929 موافقتنامه ای را را با شرکت برادران پلات از انگلستان به امضا رساندند.  این موافتنامه در ماشین الات ریسندگی و با فندگی بود .

در پی این موافقتنامه کیشرو راهی آمریکا شد. 

در این موافقت نامه حق تولید و فروش دستگاهای اتوماتیک بافندگی به کشورهای غی از ژاپن  کشورهای چین و امریکا نیز داده میشدو 

هزینه این موافقتنامه 100 هزار چوند بود. 

کیشیرو در ان زمان مجذوب اوتومبیل های غربی شده بود و تصمیم او ورود به صنعت خودروسازی بود. 

واین ابتدای کار ساخت اتومبیل توسط میشیرو بود. 

بیشتر بدانید ….

در سال 1930 کیشیرو تحقیق بر روی موتورهای گازوئیلی را آغاز کرد. کیشیرو در مورد برنامه آینده خود با رئیس شرکت، ریسابورو مشورت کرد.

ریسابورو در ابتدا بسیار محتاط بود و فریادهای اعتراض از داخل و خارج کمپانی بلند شد، اما کیشیرو بر تصمیم خود پافشاری می کرد و عقیده داشت این تجارت برای کمپانی سودمند خواهد بود و از همه مهم تر دولت نیز آشکارا برای سیاستگذاری پیشبرد صنایع اتومبیل در تلاش بود.

طولی نکشید که ریسابورو موافقت کرد و کیشیرو دپارتمان اتومبیل را در سال 1933 در قسمت کوچکی از کارخانه ریسندگی پدر، راه اندازی کرد.

هدف او تولید اتومبیل های مناسب با شرایط ژاپن بود، در حالی که نکات مثبت اتومبیل های خارجی را نیز در نظر داشت.

آغاز بکار Toyota

در سال 1935 اولین کارخانه خودروسازی تویوتا، آغاز به کار کرد و سال بعد، لوگوی تویودا به تویوتا تغییر یافت. یک سال بعد، یعنی 1937 شرکت تویوتاموتور به طور رسمی افتتاح شد.

به این ترتیب یکی از موفق ترین کارخانجات ریسندگی ژاپن، در بین دو جنگ جهانی با تغییر گرایش، به کارخانه خودروسازی تبدیل شد.

تلاش و همت کیشیرو تویودا باعث شد، از دل کارخانه پدر، کارخانه ای جدید تاسیس شود.

در ابتدا خود کیشیرو به عنوان قائم مقام شرکت جدید عمل می کرد، که در سال 1941 به عنوان مدیرعامل، مشغول به کار شد. بلافاصله پس از راه افتادن شرکت جدید، اصول مدیریتی نوینی در روش مدیریت و اداره کارخانه به کار گرفته شد.

دو سال بعد، موسسه تحقیقاتی تویوتا افتتاح شد و در سال 1951 سیستم پیشنهاد ایده های خلاق در تویوتا بنیان گذاشته شد.

در سال 1973 مرکز طراحی و سال بعد نیز مرکز آموزش تویوتا، به وسیله کیشیرو راه اندازی شد.

اولین محصول تجاری شرکت تویوتا، کامیون 5 /1 تنی جی 1 بود. طی جنگ جهانی دوم تمام کارخانه در اختیار جنگ بود و برای ارتش ژاپن، کامیون تولید می کرد. تا چند سال بعد از اتمام جنگ نیز، اجازه تولید خودرو به تویوتا داده نشد.

مرک کیشیرو

در سال 1952 با مرگ کیشیرو، مسوولیت شرکت بر عهده ایجی تویوتا پسرعموی او قرار گرفت.

ایجی به همراه پسر کیشیرو، شوئی شیرو تویوتا و طی سال های بعد، تویوتا را به یکی از شرکت های بزرگ خودروسازی جهان تبدیل کردند.

در سال 1977 مرکز فنی Toyotaدر ایالات متحده آمریکا افتتاح شد و سال 1984 همکاری Toyota با جنرال موتورز در ایالات متحده صورت گرفت.

پس از ایجی، تایچی اونو مسوولیت شرکت را بر عهده داشت و در استقرار سیستم تولیدToyota، بسیار همت گماشت و اصول راهنمای تویوتا را، در سال 1992 منتشر کرد.

Toyota در سال 1998 با معرفی خودروهای هیبریدی تجاری، پیشگام بودن خود را به عنوان پرچمدار عرضه جدیدترین تکنولوژی ها به رخ حریفان کشید.

در سال 2014 هم این شرکت با معرفی اولین خودرو پیل سوختی تجاری جهان که با سوخت هیدروژن کار می کند و خروجی آب را در پی دارد یکی از بزرگ ترین قدم ها را به سمت خودروهای آینده برداشت.

البته گذشته از ابتکارات در تکنولوژی آنچه تویوتا را تویوتا کرد روش خاص این شرکت در تولید است.

Toyota یک شرکت معمولی تولید خودرو نیست.

از همان آغاز راه اندازی شرکت، اصول و مبانی بکر مدیریتی در شرکت به کار گرفته شد.

این همان وقتی بود، که کیشیرو تویودا جوان در کارخانه ریسندگی پدرش ساکیشی تویودا، با ایده گیری استفاده از نوار نقاله، خط مونتاژ تولید موتور گازوئیلی کوچکی را، با کمک مهندسان جوان دیگر به راه انداخت.

پدر کیشیرو معتقد بود، هیچ فرآیندی را نمی توان کامل نامید و همیشه جایی برای بهبود وجود دارد و همین اندیشه بهبود بود، که فرآیند «کایزن» (بهبود مستمر) را در تویوتا نهادینه کرد.

ماجرای تولد شرکت جدید تولید خودرو در گوشه کوچکی از کارخانه ریسندگی پدر، اندیشه ساده و جمع و جور کار کردن و بی ریخت و پاش بودن و آراستگی محیط کار را، در ذهن و دل کارکنان شرکت جدید، جای داد و به این ترتیب شرکت خودروسازی تویوتا، مدل سیستم تولیدی خاص خود را به دنیا عرضه کرد.

بنیان سیستم تولید تویوتا، فلسفه حذف کامل اتلاف هاست! کیشیرو معتقد بود، شرایط ایده آل برای تولید وقتی است که ماشین آلات و افراد با هم کار کنند، تا بدون هیچ گونه اتلافی ارزش افزوده ایجاد شود.

رشد و پیشرفت 

تایچی اونو، پیشتاز سیستم تولید تویوتا در دهه 1950، بر این باور بود که بزرگ ترین مشکل وقتی است، که هیچگونه مشکلی وجود نداشته باشد.

او به طور مستمر به کارکنان می گفت به هر موضوعی که برخورد می کنید، پنج بار بپرسید «چرا؟» مثالی که خود او می زد؛ یک روبات جوشکاری بود، که در وسط کار متوقف می شود و با این پنج پرسش، ریشه مشکل به دست می آید.

چرا روبات متوقف شد؟ زیرا مدار آن بیش از حد بار کشید و فیوز سوخت. چرا مدار بیش از حد بار کشید؟ زیرا یاتاقان ها به خوبی روانکاری نشده بودند.

چرا یاتاقان ها خوب روانکاری نشده بودند؟ زیرا گردش پمپ روغن ناقص صورت می گیرد.

چرا گردش روغن به خوبی صورت نمی گیرد؟ زیرا خروجی آن با آشغال های فلزی مسدود شده است.

چرا خروجی آن مسدود شده است؟ زیرا فیلتری روی پمپ وجود ندارد.

اونو معتقد بود، علت ریشه ای مشکلات را کشف کردن، خود عامل و کلید حل مشکلات بعدی است…

داده ها در تولید مهم است، اما واقعیت، مهم تر است. پس باید عمیق نگاه کرد و به ریشه رسید. در روش های تولید تویوتا سه اصل رعایت می شود که به ترتیب تولید بهنگام، «کانبان» و «جیدوکا» است.

تولید بهنگام روشی است که در آن هر قطعه، درست در هنگامی که به آن نیاز است، تولید می شود و بیشتر از آن در انبار وجود ندارد. به عبارت دیگر، سوال این است:چه چیز نیاز است؟

چه وقت نیاز است؟

چه مقدار نیاز است؟

به این ترتیب می توان اتلاف ها را حذف کرد و بهره وری را افزایش داد.

با صفر کردن موجودی انبار، هزینه های نگهداری کالا در انبار حذف می شود.

لازمه این کار ارتباط بسیار قوی با تامین کنندگان قطعات و مدیریت صحیح زنجیره تامین است.

ایده تولید بهنگام به وسیله تایچی اونو به خوبی توسعه داده شد.

شاید ایده اولیه طرح چنین رویکردی، کمبود فضا و امکانات تولید در بخشی از کارخانه تولید موتور خودرو بود، که کیشیرو تویودا در کارخانه ریسندگی پدر خویش راه انداخته بود.

«کانبان» یک سیستم متفاوت و متمایز کنترل است.

وقتی در ایستگاه کاری به قطعه ای نیاز است، این نیاز اطلاع داده می شود و سپس قطعه به سرعت تولید و حمل می شود، به گونه ای که وقفه ای در تولید پیش نیاید.

کانبان یک لغت ژاپنی است، به معنی کارت، بلیت و علامت. «کانبان» در سیستم تولید تویوتا ابزاری است، برای مدیریت جریان و تولید مواد.

به کانبان، روش سوپرمارکت نیز گفته می شود، زیرا ایده اولیه از فروشگاه های تجاری بزرگ گرفته شده که از کارت های کنترل استفاده می کنند و کلیه اطلاعات مربوط به محصول مثل اسم، کد، محل انبار و مانند آن، در کارت نوشته می شود.

«جیدو» به مفهوم اتوماسیون است و جیدوکا یعنی اتوماسیون با نگرش انسانی؛

یعنی ماشینی که به آسانی حرکت می کند و تحت پایش و نظارت یک اپراتور است.

جیدوکا بر دیدن مسائل تمرکز دارد و به ساخت محصولات بسیار کیفی منجر می شود.

در این دیدگاه کیفیت باید طی فرآیند تولید به دست آید.

با این روش های مختلف تولید است که در کنار نوآوری های فراوان محصولاتی از طیف های مختلفی پدید آمده اند که در میان این مدل ها چندین مدل سرآمد همه هستند.

 کرولا هم اکنون پرفروش ترین خودرو تاریخ تویوتا و جهان است.

از این مدل که در سال 1966 معرفی شده بود تاکنون بیش از 40 میلیون دستگاه ساخته شده است.

میزان تولید تنها این مدل بیش از دو برابر تولید کل تاریخ صنعت خودرو ایران است.

تویوتا کمری، تویوتا هایلوکس و تویوتا لندکروز از دیگر محصولات پرفروش تویوتا در سال های اخیر بوده اند.

کیفیت برخی از خودروهای تویوتا به قدری زیاد است که بسیاری از گروه های نظامی و شبه نظامی جهان از چنین محصولاتی استفاده می کنند.

سرآمد این محصولات، تویوتا هایلوکس است.

وانت مقاومی که بسیار مورد توجه گروه تروریستی داعش است و بیش از 18 هزار دستگاه از این محصول به وسیله این گروه به عنوان خودروهای جنگی مورد استفاده قرار می گیرد.

جرمی کلارکسون مجری سابق برنامه تاپ گیر بی بی سی برای آنکه نشان دهد این خودرو چقدر مقاوم است با چند آزمایش عجیب نشان داد تویوتا چه شاهکاری ساخته است، در یک آزمایش خودرو در دریا غرق می شود و بعد از بیرون کشیدن خودرو از آب پس از مدت کوتاهی دوباره خودرو روشن می شود.

در یکی از سخت ترین آزمایش ها خودرو را بر سقف یک آپارتمان 10طبقه قرار می دهند و آپارتمان را با دینامیت منفجر می کنند ولی با تعجب فروان خودرو پس از بیرون آورده شدن از زیر آوار باز هم روشن می شود.”

توسعه کمپانیToyota

تویوتا قصد دارد با هدف قرار دادن بازارهای نوظهور برای فروش خودروهای کامپکت ارزان قیمت، دایهاتسو را به یک برند جهانی تبدیل کند
کمپانی تویوتا که به تازگی به دنبال توسعه بخش‌های مربوط به خودروهای پاک است و همکاری تویوتا با سوزوکی نیز از جمله این اقدامات محسوب می‌شود.

هر چه پیش می‌رویم،تویوتا قدم جدیدی برای هرچه بیشتر کردن فعالیتش بر روی خودروهای الکتریکی برمی دارد.

تویوتا،لکسوس و دایهاتسو چه می‌کنند

سال تاسیس: 1937

به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از “ویچ‌کار”، تویوتا محبوب‌ترین برند خودرو در استرالیاو کشورهای این حوزه است. سال‌هاست که رتبه این خودروسازی در میان 3 جایگاه برتر خودروسازان جهان قرار گرفته و فولکس‌واگن و جنرال موتورز اصلی‌ترین رقبای تویوتا هستند. در ژانویه 2016 نیز به عنوان بزرگترین خودروساز جهان معرفی شد و هر ساله میزان فروشش افزایش می‌یابد. در سال 2015 به تنهایی 17 میلیون خودرو را در جهان فروخت و در بازارهیبریدی‌ها یک پیشرو محسوب می‌شود.

در اواخردهه 80 میلادی تاسیس شد و بنا را بر ساخت لوکس‌های تویوتا گذاشت. امروزه لکسوس به برندی بین‌المللی تبدیل شده، که به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده اتومبیل‌های سفارشی و خاص، در کشور ژاپن شناخته می‌شود. این شرکت در حال حاضر تولیدات خود را در ۷۰ کشور جهان عرضه می‌کند.

دایهاتسو:

سال تأسیس: 1907

نامی جدید زیر چتر بزرگToyota محسوب می‌شود. این شرکت به لحاظ تولید خودروهای سایز کوچک و نیز خودروهای آفرودی، مشهور شده است.

Toyota قصد دارد با هدف قرار دادن بازارهای نوظهور برای فروش خودروهای کامپکت ارزان قیمت، دایهاتسو را به یک برند جهانی تبدیل کند و به همین دلیل ساخت خودروهای کوچک در سال‌های اخیر در این خودروسازی رشد پیدا کرده است.

محصولات تویوتا

محصولات تویوتا همراه با تیپ و مدل و سال تولید محصول:

 •  CH-R تیپ لانچ ۲۰۱۷
 •  CH-R تیپ لانچ ۲۰۱۸
 •  CH-R تیپ ادونس
 •  CH-R تیپ آیکون
 •  پریوس ۲۰۱۷ تیپ C
 •  راو ۴ مدل ۲۰۱۷ – تیپ ۳
 • راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (عمان)
 •  راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (الفطیم)
 •  هایلوکس ۲۰۱۶ /
 •  هایلوکس ۲۰۱۶ / اتوماتیک
 •  پرادو 
 • ت اف جی کروز 
 •  کمری
 • کمری هیبریدی
 • لندکروز 
 • لندکروز وانت
 •  پریوس
 •  سولارا
 • ت فرچونر
 •  اریون
 •  کارینا
 •  کرونا
 • ا ون
 • ا هایس
 •  پاریس  صندوقدار
 •  پاریس هاچ بک
بررسی محصولات تویوتا
قیمت تویوتا

قیمت محصولات تویوتا

 •  CH-R تیپ لانچ ۲۰۱۷ 750000000 توقف فروش
 •  CH-R تیپ لانچ ۲۰۱۸ 770000000 توقف فروش
 •  CH-R تیپ ادونس 730000000 توقف فروش
 •  CH-R تیپ آیکون 760000000 توقف فروش
 •  پریوس ۲۰۱۷ تیپ C 490000000 توقف فروش
 •  راو ۴ مدل ۲۰۱۷ – تیپ ۳ 1000000000 توقف فروش
 •  راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (عمان) 1100000000 توقف فروش
 •  راو ۴ مدل ۲۰۱۸ (الفطیم) 1140000000 توقف فروش
 •  هایلوکس ۲۰۱۶ / دنده‌ای 810000000 توقف فروش
 •  هایلوکس ۲۰۱۶ / اتوماتیک…..

تویوتا جزو خودروهای وارداتی و خارجی در ایران محسوب می شود و بدلیل نوسان قیمت ها بازار این خودرو مدام در حال نوسان می باشد. 

 اطلاع از قیمت  روزخودروهای تویوتا

محصولات ؟

سال ۲۰۱۹ شاهد چه خودروهایی از کمپانی تویوتا خواهیم بود؟

به نقل از ویرلن:
“خودروسازی ژاپنی تویوتا در حال حاضر بزرگترین تولید کننده خودرو در جهان است و در لیست ارزشمند ترین برند های خودروسازی جهان نیز در صدر قرار می گیرد.

فروش بیش از ۱۰ میلیون دستگاه خودرو در سال آماری است که تویوتا در چند سال اخیر از آن عبور کرده است.

سال ۲۰۱۹ شاهد چه خودروهایی از کمپانی تویوتا خواهیم بود؟

بازار خرید و فروش تویوتا در سرتاسر جهان گسترده شده است و حالا ژاپنی ها هستند که بالاتر از فولکس واگن آلمانی ها بر بازار های جهانی سلطنت می کنند.

در این بین هر ساله مدل های جدیدی از تویوتا برای جلب توجه سلایق مختلف به بازار عرضه می شوند و به رقیبی سرسخت برای سایر خودرو ساز های جهان تبدیل می شوند.

راز موفقیت 

راز موفقیت فروش تویوتا در این سال‌ها قیمت‌گذاری مناسب، ساخت خودروهای باکیفیت، سیاست‌گذاری درست در بازارهای مختلف و معرفی خودروهای متنوع است.

حالا در سال جدید میلادی نیز مدل‌های مختلفی از تویوتا به بازار عرضه می‌شوند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت و شانس حضور آن‌ها در بازار خریدوفروش تویوتا در ایران را نیز بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا نگاهی به مدل‌های جدید تویوتا که با تغییر نسل روبه‌رو شده‌اند خواهیم انداخت.

تویوتا کرولا هیبرید

تویوتا کرولا یکی از مدل‌های کلاسیک و خوش‌نام تویوتا است که سال‌ها است در لیست محصولات تویوتا حضور دارد و حالا نسل جدید این خودرو با ظاهری جذاب‌تر و البته در مدل هیبرید به بازار عرضه‌شده است.

تویوتا برای مدل جدید خود از یک موتور 1.8 لیتری 4 سیلندر استفاده کرد است که توان تولید 139 اسب بخار را دارد و نیروی خروجی آن با استفاده از جعبه‌دنده ECVT اتوماتیک به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

این خودرو هیبریدی مصرف سوخت کمتر از 4.5 لیتر در 100 کیلومتر را ثبت کرده است و با مجموعه کاملی از امکانات رفاهی به بازار عرضه‌شده است.

احتمالا فروش کرولا هیبرید در سال جاری جایگاه خوبی کسب خواهد کرد و با توجه به موتور آن می توان منتظر ورود این خودرو به ایران نیز باشیم. قیمت کرولا هیبرید در نسخه پایه 23 هزار دلار است.

تویوتا آوالون

آوالون خودرو پرچمدار تویوتا در بسیاری از بازار های جهانی محسوب می‎شود.

این خودرو به دلیل سایز بزرگ و امکانات سطح بالای خود به نوعی بهترین سدان تولیدی تویوتا است که از لحاظ قیمتی نیز گرانترین سدان تویوتا بعد از خودروهای لوکس لکسوس تولیدی تویوتا است.

در حال حاضر نسل 5 این خودرو در دو نسخه هیبرید و معمولی با موتور های 2.5 لیتری و 3.5 لیتری به همراه جعبه دنده اتوماتیک 8 سرعته یا cvt با شمایل جدید به بازار عرضه شده اند.

حضور مدل آوالون در ایران کمی سخت به نظر می‎رسد و تا به حال نیز در نمونه‎های قبلی به ایران وارد نشده است اما با توجه به نوع موتور این خودرو توانایی حضور در ایران را دارد. قیمت  آوالون در نسخه پایه از 35 هزار دلار شروع می‎شود.

سایر خودرو های تویوتا که در سال 2019 به بازار عرضه می شوند.

به‌جز خانواده آوالون و کرولا سایر محصولات تویوتا در سال 2019 تغییرات قابل‌توجهی نخواهند داشت و در نمونه‌های مشابه سال 2018 بدون هیچ تغییر خاصی در سال جدید به بازار عرضه می‌شوند.

 کمری در مدل‌های هیبرید و معمولی به بازار عرضه خواهد شد.

فروش  کمری در سال گذشته به حدود 670 هزار دستگاه در سال رسید و در سال جدید نیز شرایط خوبی برای این خودرو پرچم‌دار و لوکس تویوتا در بسیاری از نقاط جهان و البته ایران پیش‌بینی می‌شود.

Toyota RAV4

Toyota rav4 نیز بدون تغییر نسل در سال جدید به بازار عرضه خواهد شد.

با توجه به امکانات و موتور قدرتمند، خرید  rav4 همچنان یکی از بهترین گزینه‎های موجود در بازار است.

قیمت rav4 در سال 2019 از 25 هزار دلار شروع خواهد شد.

البته طبق اخبار رسیده نسخه هیبرید این خودرو به زودی معرفی خواهد شد با این حال باید منتظر ورود این خودرو به بازار بمانیم.

تویوتا هایلوکس

 هایلوکس نیز به عنوان یکی از محبوب‎ترین تویوتا های ایران در سال جدید تولید خواهد شد.

این خودرو به عنوان پرفروش‌ترین پیک آپ جهان در سال جدید دچار تغییرات گسترده این نسبت به سال قبل نخواهد شد و همچنان با ظاهری جذاب، قوای فنی قدرتمند و امکانات لوکس به عنوان یک گزینه فوق‎العاده محسوب می‎شود.

قیمت  هایلوکس در سال 2019 در حدود 54 هزار دلار خواهد بود.

نتیجه کلی 

به جمع این مدل‎ها باید یاریس، لندکروز، پیروس، میرای و سایر مدل‎های تویوتا را نیز اضافه کنیم که همگی بدون تغییر در سال جدید نیز به بازار عرضه خواهند شد.

در این بین از بین تمام گزینه‎های موجود احتمال ورود یاریس، کمری، پیروس و کرولا به ایران بیشتر از سایر گزینه‎ها است

تعمیر تویوتا – دیاگ تخصصی تویوتا

2 thoughts on “تویوتا

 1. مطالب بسیار عااااااااالی
  تعمیر و دیاگ تخصصی خودروهای خارجی تویوتا پورشه بنز بی ام و هیوندا و ……. در تهران دیاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های ویژه

Subtitle

Name

X