تفاوت میان AWD و 4WD

سیستم چهار چرخ متحرک نوعی سیستم چهار چرخ متحرک یا حالت است که به طور خودکار بین چرخ های جلو و عقب برای حفظ چسبندگی نیرو جابجا می کند و معمولاً برای رانندگی در زمستان با وزن سبک و استفاده از پیاده رو سبک مناسب است. چهار چرخ متحرک به طور منطقی می تواند به عنوان یک چتر اصطلاح برای هر سیستمی که چهار چرخ را تغذیه می کند استفاده شود ، اما در متن این یا آن ، این اصطلاح اغلب برای توصیف چنین سیستم یا مدی استفاده می شود که از ویژگی های AWD مستثنی است. و وظیفه سنگین تری است ، که مخصوص آفرود است.

توضیحات فوق بهترین کاری است که می توانیم در این مقطع از تاریخ انجام دهیم ، زیرا تعریف AWD و هرگونه تمایز بین آن و 4WD با پیشرفت تکنولوژی کمتر شده و آهنرباها (و خودروسازان) از اصطلاحاتی که مناسب می دانند استفاده می کنند. AWD با آنچه از دهه ها پیش آغاز شده بسیار متفاوت است – و اکنون موارد استثنایی حتی در تعریف حسن نیت من در بالا وجود دارد – که من گمان می کنم یکی از این نام ها برای این جهان طولانی نیست ، هرچند که نخواهد رفت بدون هیچ درگیری ، مانند اصطلاح قدیمی “کراس اوور” که منسوخ شده است. بهترین روش برای مصرف کنندگان ، تمرکز بر کارهایی است که یک وسیله نقلیه و ویژگی های آن می توانند انجام دهند ، نه فقط آنچه که آنها نامیده می شوند.

به اینترنت بگردید (در صورت لزوم) ، توضیحاتی متفاوت با توضیحاتی که در اینجا می بینید پیدا خواهید کرد – برخی از افراد باهوش که اصرار دارند که اگر یک سیستم دارای یک سخت افزار خاص باشد ، 4WD است و اگر ندارد. تی ، AWD است. زمانی بسیار ساده بود ، زمانی که AWD و غیر AWD از بیشتر جهات متضاد بودند ، اما آن روزها گذشته است. برای درک بهتر همه اینها ، ممکن است به شما کمک کند درک کنید که “درایو تمام چرخ” در اصل به چه معناست و چگونه تغییر کرده است.

 

هیچ مداخله ای از طرف راننده انجام نمی شود؟

هنگامی که AWD اولیه به وجود آمد ، اکثر سیستم های 4WD باید در صورت لزوم روشن شوند و پس از بازگرداندن کشش مناسب دوباره خاموش شوند ، بنابراین یکی از بزرگترین معیارهای AWD این بود که کار را برای شما انجام داد – به طوری که هیچ کنترلی در آن وجود نداشت همه. این تغییر با دکمه قفل AWD که به طور فزاینده ای رایج است و گشتاور 50/50 را بین محورهای جلو و عقب تقسیم می کند ، ظاهرا برای سطوح لغزنده تغییر می کند. صبر کنید ، آیا سیستم AWD از قبل به طور خودکار قدرت را جبران و جابجا نمی کند؟ آره. اکثر سیستم های AWD فاقد این دکمه هستند و ضرورت آن واقعاً جای سوال دارد. در آنچه معمولاً یک سیستم AWD در نظر گرفته می شود (نوع سبک) ، این دکمه محورهای جلو و عقب را به خوبی مانند سیستم 4WD در مدرسه قدیمی قفل نمی کند. این فقط همان کلاچ ها را از قبل فعال می کند و در غیر اینصورت چرخ ها شروع به لغزش می کنند – اما چون این کار از قبل انجام شده است ، قفل قابل اطمینان تر است و می تواند از گرم شدن بیش از حد دیفرانسیل مرکزی جلوگیری کند که ممکن است در اثر گرفتگی و آزاد شدن کلاچ ها ایجاد شود به طور مکرر در حالی که تلاش برای رسیدن به اهداف یکسان است: پیشرفت مداوم به جلو.

 

بسیاری از سیستم های AWD اکنون حالت های مختلفی دارند ، مانند Snow ، Sand / Mud و غیره. از لحاظ فنی ، این حالت ها کنترل کشش هستند ، اما حتی وقتی این را تایپ می کنم ، متوجه می شوم که استدلال خود را مبنی بر استفاده از سخت افزار زیر برای تعریف AWD یا 4WD به جای ویژگی ها و توانایی های راننده مسخره است. شما AWD را برای کشش خریداری می کنید و سعی می کنم شما را متقاعد کنم که چیزی به نام “کنترل کشش” ارتباطی ندارد؟

 

 

بدون تردید ، اگر می خواستید در سالهای اولیه AWD یک آفرود واقعی انجام دهید ، آنچه شما نیاز داشتید 4WD بود ، زیرا فقط 4WD دارای یک جعبه انتقال با دنده کم برای بالا رفتن از تپه و خزیدن سنگ بود. ببینید: دوج Durango ، یکی از اقوام خارج از جاده جیپ گرند چروکی و یکی از استثناهای قابل توجه امروز از آن قانون قدیمی. این ممکن است فقط یک تصمیم بازاریابی باشد که این سیستم به جای چهار چرخ متحرک ، چهار چرخ محرک باشد ، اما یک بار که شروع می شود …. فراتر از آن ، جیپ های جمع و جور برای سالها از طریق جعبه دنده با اسپرد بسیار گسترده نسبت دنده – حالت خزیدن را ارائه می دهند – مانند به عنوان انتقال مداوم متغیر

 

یک سیستم ، یک حالت نیست؟

شاید این بخشی از اخلاق بدون دخالت بود ، اما در اوایل ، AWD به طور کلی یک سیستم انحصاری را نشان می داد ، نه یک محیط را که می توان از بین آنها انتخاب کرد ، مانند حالت دو چرخ محرک. این نیز تغییر کرده است. اگر راننده حالت رانندگی Touring را انتخاب کرده است ، کادیلاک XT4 نمونه ای از خودروهای اخیر AWD است که به عنوان چرخ جلو نیز عمل می کند (به این معنی که چرخ های عقب حتی در صورت لغزش چرخ های جلو نیز درگیر نمی شوند). سایر وسایل نقلیه صریح تر هستند: برای سالها ، برخی از نسخه های Ford Expedition SUV و F-150 وانت ترکیبی از چرخ دنده عقب (2H ، جایی که H به دنده بالا اشاره دارد) را با 4A (واقع بینانه ، AWD یا اتوماتیک) ترکیب کرده اند. 4WD) و یک 4L (که قرار نیست وسایل نقلیه AWD دنده کم داشته باشند). F-150 Raptor ، اوج آفرود سنگین ، شامل این حالت ها است و 4H (4WD بالا ، دیفرانسیل مرکزی را قفل می کند) به آن اضافه می کند.

 

 

بعضی افراد ممکن است اعتراض کنند که 4A AWD نیست بلکه ، 4WD تمام وقت است. من می توانم تمام تعاریف 4WD تمام وقت ، پاره وقت و دائمی را دریافت کنم ، اما این بی معنی است ، زیرا در نحوه رفتار یک سیستم AWD مدرن و 4WD تمام وقت از دید راننده تفاوتی وجود ندارد: هر دو می توانند بدون در نظر گرفتن سطح جاده روشن بمانید و به طور خودکار برای انتقال گشتاور در سناریوهای کم کشش کار کنید.

 

 

 

تنها سوالی که مهم است

بنابراین چه استدلال عملکردی برای تمایز فرض شده بین AWD و 4WD باقی مانده است؟ اینکه AWD فقط برای کاربردهای سبک است و Dodge باید برای Durango شرمنده شود؟ وارد BMW شوید ، سازنده محترم xDrive چهار چرخ متحرک ، که مدل فوق العاده سدان M5 فعلی آن یکی دیگر از مدل های اخیر است که به شما امکان انتخاب چرخ عقب یا چهار چرخ را می دهد – اگرچه خود خودرو آن را 4WD می نامد.

 

چه فایده ای دارد؟ در حال حاضر بسیاری از سردرگمی ها وجود دارد ، نمونه های بی شماری از دلیل وجود این سردرگمی و مطمئناً با تغییر فناوری ، سردرگمی بیشتری ایجاد خواهد شد. تمایزهای AWD و 4WD امروزه به سختی موثر است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
AvyadAK
بهمن 26, 1399
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.