تفاوتهای عمده بین وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

تفاوتهای عمده بین وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

با ادامه تکامل و شکوفایی وسیله نقلیه الکتریکی (EV) ، قیمت این وسایل نقلیه آگاه از محیط زیست در حال کاهش است و باعث جذابیت بیشتر خریداران می شود. البته ، هزینه های پیش رو تنها درنظر گرفتن یک خریدار در هنگام تأمل در مورد خرید یک وسیله نقلیه الکتریکی با یک مدل بنزینی نیست.

تفاوتهای عمده بین وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

هنگام گرفتن چنین تصمیم بزرگی ، دو نوع وسیله نقلیه باید دقیق تر بررسی شوند. گذشته از طراحی خارجی منحصر به فرد که اغلب در وسایل نقلیه الکتریکی دیده می شود ، بارزترین تفاوت بین این وسایل نقلیه منبع انرژی مورد استفاده برای سوخت آنها است – با استفاده از خودروهای الکتریکی متکی به برق و موتورهای احتراق داخلی که از بنزین استفاده می کنند.

برای درک بیشتر تفاوت این نوع خودروها و هزینه های مربوط به آنها ، بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم!

هزینه های سوخت گیری

اگرچه در دسترس بودن مارک های EV و انواع مدل ها به طور مداوم در حال گسترش است ، اما خرید این نوع وسایل نقلیه عموماً از قبل گران ترند. با این حال ، این هزینه ها معمولاً با گذشت زمان با کاهش قابل توجهی در هزینه های سوخت جبران می شوند. با توجه به قیمت برق در بسیاری از مناطق کانادا ، هزینه سالانه شارژ ماشین الکتریکی در این کشور به طور متوسط ​​حدود 277.19 دلار CAD در سال است این میانگین مصرف سالانه 1172 کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) را در نظر گرفته است.

هزینه یک بار الکتریکی به طور قابل توجهی کمتر از پر شدن با بنزین است

این تفاوت چشمگیری است در مقایسه با اتومبیل بنزینی ، که بسته به نوع خودرو ، اندازه مخزن بنزین ، هزینه بنزین آن زمان و محل پمپ اگر ماشین خود را بیش از یک بار در ماه سوخت می دهید ، همانطور که بسیاری از کانادایی ها این کار را انجام می دهند ، می توانید ببینید که چگونه هزینه مالکیت ماهانه می تواند به سرعت از هزینه سالانه سوخت EV عبور کند. GasBuddy.com با در نظر گرفتن مسافت رانندگی سالانه 15200 کیلومتر و مصرف سوخت 9.8 لیتر در 100 کیلومتر ، متوسط ​​هزینه سالانه گاز در انتاریو را حدود 2098 دلار در سال تخمین می زند.

شرایط نگهداری

همانطور که هرکسی که به کالج خودرویی می رود به زودی کشف خواهد کرد ، این ماشین بنزینی دارای صدها قسمت متحرک است که به انواع تعمیر و نگهداری معمول نیاز دارند. در فاصله تعویض روغن ، تنظیم وضعیت و سایر معاینات برنامه ریزی شده ، یک اتومبیل گازسوز هنوز در معرض خرابی یکی از قطعات متحرک خود قرار دارد. هرچه وسیله نقلیه قدیمی تر شود ، بیت های آن بیشتر خراب می شوند و هزینه های تعمیر و نگهداری کلی مالک را افزایش می دهند.

اتومبیل الکتریکی فقط یک قسمت متحرک دارد – شافت موتور خودرو. این قسمت به دلیل قابلیت اطمینان شناخته شده است ، به تعمیر و نگهداری بسیار کمی نیاز دارد و اغلب به هیچ وجه احتیاج ندارد. کنترل کننده ، شارژر و باتری مهر و موم شده اسید سرب نیز به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند. در حالی که در نهایت باتری در اکثر خودروهای برقی نیاز به تعویض دارد ، اما هزینه های نگهداری کلی این وسایل هنوز هم به طور قابل توجهی کمتر از وسایل نقلیه گازسوز است.

بسیاری از قطعات متحرک خودرویی که دارای موتور بنزینی است به نظارت و نگهداری بیشتری نیاز دارند

 

تفاوت های دیگر وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

EV در مورد هزینه های نگهداری و بهره برداری برنده فراری است ، اما تعدادی از چالش ها همچنان خریداران احتمالی را خسته کننده می کنند. بزرگترین مشکل EVS حداکثر برد در فناوری های باتری موجود است ، محدود کردن راننده به مسافت بین 80 کیلومتر و 240 کیلومتر بین شارژ.

 

مسئله دیگر در مورد خودروهای الکتریکی ، نبود زیرساخت های ایستگاه شارژ موجود است. ممکن است مالکان تمام برق موردنیاز خود را در خانه داشته باشند ، اما اگر آب در جاده کم شود ، رانندگان به ایستگاه های شارژ در مکان های استراتژیک دسترسی ندارند ، همانطور که با در دسترس بودن پمپ بنزین ها می بینیم.

 

 

AvyadAK
فروردین 22, 1400