اگر در هنگام رانندگی روغن شما تمام شود ، چه اتفاقی می افتد؟

بدون روغن ، یک موتور اتومبیل خیلی زود آسیب می بیند. چه در حال حاضر خود را در این مخمصه قرار دهید و چه اینکه می خواهید به راحتی آماده شوید ، مهم است که بدانید دقیقاً چه اتفاقی می افتد که روغن اتومبیل هنگام رانندگی تمام شود.

اگر در هنگام رانندگی روغن شما تمام شود ، چه اتفاقی می افتد؟

بسیار بعید است که اتومبیل شما هنگام رانندگی تمام روغن خود را کاملاً از دست بدهد. اما اگر این اتفاق افتاد ، باید بلافاصله خطرات خود را روشن کنید ، به حالت خنثی بروید و به کنار جاده بروید. کارکردن وسیله نقلیه با کمبود روغن به طور تصاعدی احتمال آسیب دیدگی جبران ناپذیر را هرچه بیشتر موتور کار کند افزایش می دهد. هنگامی که با خیال راحت در کنار جاده قرار گرفتید ، بلافاصله ماشین را خاموش کنید و برای کمک به جاده یا خدمات اضطراری بکسل اضطراری تماس بگیرید.

 

اگر روغن من در هنگام رانندگی تمام شود ، باید چه کار کنم؟

حفظ خونسردی شما ضروری است. اگر وحشت کنید احتمالاً اشتباه خواهید کرد و خود را در معرض خطر قرار خواهید داد. اولین کاری که باید انجام دهید تغییر جهت خودرو در حالت خنثی است. این باعث می شود از پدال گاز استفاده نشود که باعث آسیب بیشتر به موتور می شود.

وقتی خنثی شدید ، دیگر قادر به تسریع نیستید ، به این معنی که باید سایر رانندگان اطراف خود را مطلع کنید. این کار را با روشن کردن چراغ های خطر خود انجام دهید. با این کار همه اطرافیان شما مطلع می شوند که وسیله نقلیه شما با مشکلات مکانیکی روبرو است و باید در اطراف شما احتیاط کنند.

هنگامی که چراغ خطر شما روشن شد ، سایر رانندگان اطراف شما باید درک کنند که شما باید از جاده خارج شوید و از مسیر خود خارج شوید تا بتوانید به کنار جاده بروید. اگر نمی توانید با خیال راحت خود را جمع کنید ، تمام تلاش خود را بکنید تا موقعیت خود را به گونه ای تنظیم کنید که خود یا سایر رانندگان را در معرض خطر قرار ندهید.

چه مدت می تواند یک موتور بدون روغن کار کند قبل از اینکه آسیب ببیند؟

پاسخ ساده – نمی تواند. اگر موتور شما کم روغن است ، باید در اسرع وقت روغن را عوض کنید. اگر موتور بدون روغن کار کند ، در حال حاضر آسیب دیده است. قطعات فلزی موتور ، در صورت عدم روغن گیری از روغن ، روی هم خراشیده می شوند و باعث آسیب فوری می شوند که هرچه موتور بیشتر کار کند ، به سرعت بدتر می شود.

اگر در هنگام رانندگی روغن شما تمام شود ، چه اتفاقی می افتد؟
قبل از اینکه دود بکشد ، موتور تقریباً 15 دقیقه به کار خود ادامه خواهد داد که نشان دهنده خرابی کامل موتور است. ماشین خود را بدون روغن رانندگی نکنید مگر اینکه چاره دیگری داشته باشید. اگر مجبور به انجام این کار هستید ، هم برای ایمنی خود و هم برای سایر رانندگان ، آن را مختصر بیان کنید.

چگونه می توان فهمید موتور شما گیر افتاده است؟

رایج ترین راه برای تشخیص اینکه آیا موتور شما گیر افتاده است ، “ضرب مرده” است که مجموعه ای از صداهای کوبنده سریع است و به دنبال آن صدای برای هم زدن و آسیاب می شود تا در نهایت با گرفتن موتور سکوت کنید. به این صدا ضربات مرده گفته می شود زیرا اگر آن را بشنوید موتور شما از قبل قابل تعمیر است و آسیب دیده است.

اگر هنگام رانندگی موتور شما کاملاً از کار افتاد ، ممکن است موتور شما تصرف شده باشد. اگر ماشین خود را روشن نکنید ، پس از خارج شدن از جاده به یک مکان امن ، ممکن است یک موتور ضبط شده باشد.

اگر مشاهده کردید که موتور شما صداهای غیرمعمولی تولید می کند یا چراغ چک موتور در حال چشمک زدن است ، این می تواند آغاز یک مسئله مکانیکی باشد که در نهایت می تواند منجر به یک موتور خراب شده شود. باید فوراً آن را به نزدیکترین مکانیک ببرید و از نظر مشکلات بررسی شود.

صدای موتور توقیف شده چگونه است؟

ضرب dead مرده فوق الذکر صدای بسیار متمایزی است که نشانگر بسیار خوبی است که موتور شما هنگام استفاده از آن ضبط کرده است ، اما اگر بخواهید وسیله نقلیه ای را با موتور توقیف شده روشن کنید چه می کنید؟

اگر بعد از گرفتن موتور سعی کنید ماشین خود را روشن کنید ، ممکن است صدای بلند بلندی کاملاً شبیه به استارت بد همراه با صدای آسیاب و چیزی که فقط می تواند پارگی فلز باشد ، بشنوید. این اتفاق می افتد اگر کمی حرکت شود اما قطعات متحرک موتور توسط چیزی مسدود شده باشند.

همچنین ممکن است به غیر از کلیک شروع کننده در تلاش برای درگیر کردن ، چیزی نشنیده باشید. زیرا قطعات متحرک در موتور کاملاً متوقف شده اند و به هیچ وجه نمی توانند حرکت کنند. قفل واقعی موتور. با این اوصاف ، شما نباید سعی کنید اتومبیلی را که می دانید دارای موتور ضبط شده است راه اندازی کنید زیرا به سرعت استارت شما را می سوزاند.

وقتی موتور هنگام رانندگی قفل می شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر هنگام رانندگی موتور شما قفل شود ، احساس می شود بسیار شبیه خاموش کردن اتومبیل هنگام رانندگی است. سیستم فرمان پذیری و ترمز را از دست خواهید داد و ماشین تا زمانی که حرکت از دست نرود ، رانش می کند. این بدان معناست که شما در دستورالعمل قبلی به مرحله آخر بروید که کنار جاده قرار گرفته و کمک جاده ای را فراخوانی کنید.

هنگامی که با خیال راحت در کنار جاده قرار گرفتید ممکن است یک بار تلاش کنید تا ماشین را دوباره راه اندازی کنید. همیشه یک موتور توقیف شده دلیل خاموش شدن اتومبیل هنگام رانندگی نیست ، اما اگر صدای خاموش شدن بلندی می شنوید و موتور از چرخاندن خودداری می کند ، پس نباید سعی کنید دوباره وسیله نقلیه را روشن کنید. این علامت مطمئنی است که موتور شما را ضبط کرده و تلاش های بیشتر برای روشن کردن موتور آسیب بیشتری خواهد دید.

خرابی موتر خودرو

چراها دیگر برای قفل کردن موتور ؟

بسیاری از موارد می تواند باعث قفل شدن موتور شود ، نه فقط روغن ناکافی. اگر موتور شما به نوعی درون آن آب پیدا کند ، می تواند با روغن مخلوط شود و باعث خم شدن دریچه های سیلندر شود. این بدان دلیل است که آب نمی تواند به همان شکلی که روغن می تواند فشرده شود. حتی اگر آب با روغن مخلوط نشود ، باز هم مشکلاتی وجود دارد.

آب باعث زنگ زدگی فلز می شود که آن را شکننده می کند. اگر قطعات داخل موتور شما زنگ زده شود ، آنها شروع به از هم گسیختگی می کنند ، و آن قطعات فلزی دیگر فلزات داخل آن را خراشیده و خرد می کنند. این امر به سایر قطعات آسیب می رساند و باعث گرم شدن بیش از حد سیستم می شود.

قطعات می توانند در یک موتور کاملاً عملکردی دیگر خراب شوند. اگر یک پیستون یا سوپاپ از کار بیفتد ، داخل آن گیر کرده و باعث قفل شدن بقیه سیستم می شود. اگر این دلیل باشد ، توقیف موتور شما نگرانی اصلی در مورد علت خرابی قطعه است.

هزینه تعمیر موتور قفل شده چقدر است؟

بسته به نوع و مدل ماشین شما تعمیر موتور توقیف شده ممکن است از 5میلیون تومان تا 15 میلیون تومان هزینه داشته باشد. باید جدا شود و بازرسی شود و سپس سایر قطعاتی که در داخل آسیب دیده اند باید جایگزین شوند و به دنبال آن یک فرآیند دوباره مونتاژ دقیق انجام شود. در بسیاری از موارد ، هزینه آنقدر زیاد است که برای تعمیر موتور اصلاً ارزش ندارد. در این حالت بهتر است کل موتور را تعویض کنید.

ممکن است یک مکانیک آگاه ابتدا پیشنهاد کند که شمع ها را برداشته و مقداری روغن موتور درون سیلندرها بریزید تا حدود یک روز خیس بخورد. سپس آنها ممکن است سعی کنند موتور را دستی چرخانده و در صورت موفقیت ، موتور قابل نجات باشد. این کار باید به دست یک مکانیک حرفه ای سپرده شود ، بنابراین توصیه نمی کنیم خودتان این کار را انجام دهید.

 

AvyadAK
اسفند 3, 1399