اتومبیل خود را برای یک سفر جاده ای تابستانی آماده کنید زیرا محدودیت های COVID-19 برداشته می شوند

اتومبیل خود را برای یک سفر جاده ای تابستانی آماده کنید زیرا محدودیت های COVID-19 برداشته می شوند

آیا به خاطر دارید سال 2019 – قبل از شروع همه گیری – وقتی می توانستید بدون نگرانی در مورد محدودیت سفر ، یک سفر جاده ای تابستانی انجام دهید؟ خوب ، آن سفرهای جاده ای “عادی” تابستانی ممکن است به زودی بار دیگر به واقعیت تبدیل شوند.

میلیون ها دوز واکسن COVID-19 قبلاً تجویز شده است ، این بدان معناست که بسیاری از محدودیت های ایجاد شده در همه گیری ها احتمالاً در تابستان برداشته خواهد شد. به طور طبیعی ، وقتی این اتفاق می افتد ، بسیاری از رانندگان ممکن است یک سفر جاده ای تابستانی را انتخاب کنند.

اگر شما از آن دسته رانندگانی هستید که قصد ورود به جاده آزاد را دارند ، قبل از حرکت باید مطمئن شوید که ماشین شما در شکل بالایی قرار دارد. لیست چک قبل از سفر ما به شما ایده می دهد که قبل از شروع سفر چه چیزهایی را باید در نظر بگیرید.

توجه: با ادامه روند پیشرفت ، ما همچنان به شدت توصیه می کنیم که دستورالعمل های رسمی دولت محلی و محلی و همچنین وب سایت مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) را برای به روزرسانی ها و اعلامیه های رسمی بررسی کنید.

سفر جاده ای

چک کردن خودرو

اگر شما یکی از رانندگانی هستید که قصد دارید در این تابستان به جاده باز بروید ، قبل از حرکت باید مطمئن شوید که ماشین شما در شکل بالایی قرار دارد.

لیست چک سفر ضروری جاده تابستانی

با گرم شدن هوا و کم شدن محدودیت ها ، یک سفر جاده ای تابستانی بیشتر و بیشتر فریبنده به نظر می رسد. اما صبر کنید – در مورد وسیله نقلیه شما که از زمان ابتلا به بیماری همه گیر بیکار مانده است ، چه؟

صرف نظر از اینکه آیا از زمان شروع COVID-19 وسیله نقلیه شما هر روز پارک یا رانده شده است ، می خواهید مطمئن شوید که برای جاده باز آماده است. لیست چک پیش از سفر قبل از جاده به شما و تجهیزات سواری شما در یک تابستان پر از ماجراجویی کمک می کند.

1. مشکلات شناخته شده را برطرف کنید

به تعویق انداختن تعمیر اتومبیل آسان است – به خصوص اگر در طی همه گیر شدن زیاد مجبور به رانندگی شدید. قبل از شروع سفر جاده ای خود ، می خواهید ماشین خود را در بهترین حالت رانندگی و رانندگی داشته باشید. اکنون زمان رسیدگی به مشکلات شناخته شده ای است که می تواند باعث خرابی و خراب شدن سفر جاده ای شما شود.

 

2. از مراقبت های برجسته مراقبت کنید

به روز بودن در امر نگهداری روزمره بهترین راه برای درست کارکردن خودرو است. سرویس معمولی شامل همه چیز است ، از تعویض روغن گرفته تا تعویض شمع های شما.

شمع خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر وسیله نقلیه شما به دلیل خدمات معمول است (یا منقضی شده است) ، می خواهید قبل از سفر از آن مراقبت کنید. می توانید با مراجعه به برنامه خدمات موجود در دفترچه راهنمای مالک یا خدمات تکمیلی ، زمان تعمیر و نگهداری را تعیین کنید.

 

بازرسی سطح روغن موتور

بازرسی سطح روغن موتور

قبل از عزیمت به یک سفر جاده ای ، مهم است که تمام مایعات کمبود وسیله نقلیه خود را بررسی کنید.

  1. مایعات را بررسی کنید

حتی اگر به تعمیر و نگهداری معمول خود ادامه دهید ، ممکن است در فواصل سرویس نشتی در خودرو ایجاد شود. به همین دلیل مهم است که قبل از عزیمت به یک سفر جاده ای ، تمام مایعات کمبود وسیله نقلیه خود را بررسی کنید.

معمولاً می توانید روغن موتور ، روغن ترمز ، روغن گیربکس خود را (درصورتی که خودروی شما دارای مجهز به آب باشد) ، روغن فرمان برقی (در صورت مجهز بودن) و مایع خنک کننده را از زیر کاپوت خود بررسی کنید. اما به یاد داشته باشید: هرگز نباید موتور خنک کننده را با از بین بردن درپوش سیستم خنک کننده در حالی که موتور گرم است ، چک کنید. انجام این کار می تواند منجر به آسیب دیدگی شدید شخصی شود.

تفاوتهای عمده بین وسایل نقلیه الکتریکی و گازیلی

بسیاری از وسایل نقلیه همچنین مایعات (به عنوان مثال مایع دیفرانسیل) دارند که باید از زیر ماشین بررسی شوند. اگر دانش فنی دارید ، می توانید با خیال راحت از وسیله نقلیه خود در پایه های جک پشتیبانی کرده و خود این مایعات را بررسی کنید.

در غیر این صورت ، دفعه دیگر که اتومبیل شما برای تعویض روغن در نظر گرفته شده است ، می توانید از یک متخصص بخواهید که کار را برای شما انجام دهد.

4. لاستیک ها را بازرسی کنید

همیشه مهم است که لاستیک های اتومبیل خود را قبل از سفر جاده ای بررسی کنید. اگر اتومبیل شما در طی شیوع همه گیر بیکار بوده است ، می بایست به شدت به فشار تورم لاستیک خود توجه کنید زیرا لاستیک ها هنگام توقف بیش از حد اتومبیل در طولانی مدت هوا را از دست می دهند.

برای بازرسی از لاستیک های خود ، ابتدا می خواهید به دنبال نشانه های آشکار آسیب مانند حباب در دیواره کناری یا تکه های لاستیک گمشده باشید که نشانگر نیاز به تعویض است.

تویوتا جدید 2022

اگر همه چیز خوب به نظر می رسد ، می توانید با اندازه گیری دقیق عمق آج لاستیک خود را اندازه بگیرید. اکثر حرفه ای ها توصیه می کنند وقتی در هر نقطه از آج 4/32 اینچ باقی مانده ، لاستیک را تعویض کنید.

همچنین می خواهید فشار تایر خود را با یک سنج مخصوص بررسی کنید. در داخل جلوی درب سمت راننده پلاکاردی را مشاهده می کنید که فشار صحیح تایر وسیله نقلیه شما را نشان می دهد. لاستیک ها را با مشخصات نوشته شده در کناره لاستیک باد نکنید – این بیشترین فشار است ، نه فشار توصیه شده.

سنج دمای خنک کننده روی داشبورد اتومبیل ها 1

توجه داشته باشید که آیا اندازه گیر دما کار می کند یا موتور شما در دمای مناسب کار می کند. اکثر موتورها پس از گرم شدن در مکانی بین 195 تا 220 درجه فارنهایت کار می کنند.

5. تی را بررسی کنید

 

قبل از سفر جاده ای تابستانی ، بهتر است سیستم خنک کننده اتومبیل خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید از وضعیت خوبی برخوردار است. حتی اگر اتومبیل شما در هر فصلی بیش از حد گرم شود – از جمله زمستان – گرمای بسیار زیاد تابستان به احتمال زیاد باعث می شود که یک سیستم خنک کننده از کار بیافتد.

هنگام بازرسی از سیستم ، می خواهید به دنبال مشکلات آشکاری مانند نشت و خراب شدن شلنگ باشید. همچنین توجه داشته باشید که آیا اندازه گیر دما کار می کند یا موتور شما در دمای مناسب کار می کند. اکثر موتورها پس از گرم شدن در مکانی بین 195 تا 220 درجه فارنهایت کار می کنند.

 

6. سیستم تهویه مطبوع را آزمایش کنید

هنگام سفر جاده ای در اواسط ماه جولای ، نمی خواهید کشف کنید که سیستم تهویه هوا (A / C) اتومبیل شما فقط هوای گرم را دم می کند. بنابراین ، قبل از اینکه بخواهید به دمای سه رقمی بپردازید ، می خواهید سیستم A / C خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که خوب و سرد می شود.

 

ترمزهای معیوب خودرو ، فورد را مجبور به صدور فراخوان می کند

شما (یا مکانیک خود) باید حداقل دو بار در سال ترمزها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در وضعیت خوبی قرار دارند.

7. ترمزها را بازرسی کنید

ترمزها

صرف نظر از اینکه در زمستان یا تابستان رانندگی می کنید ، به تمام قدرت متوقف کننده نیاز دارید. شما (یا مکانیک خود) باید حداقل دو بار در سال ترمزها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در وضعیت خوبی قرار دارند.

اگر مدتی است که به ترمزهای ماشین خود نگاه نکرده اید ، زمان آن است که این کار را انجام دهید. اکثر متخصصان توصیه می کنند در صورت باقی ماندن مواد اصطکاکی 4 میلی متر ، یک سری لنت ترمز را تعویض کنید (و ماشینکاری یا جایگزینی روتورها را انجام دهید). پدهایی با مواد اصطکاک 3 میلی متر یا کمتر ناامن محسوب می شوند و باید بلافاصله تعویض شوند.

 

8- برف پاک کن ها را بررسی کنید

حتی اگر بیرون هوا آفتابی و 90 درجه باشد ، تیغه های برف پاک کن احتمالاً آخرین چیزی است که در ذهن شما نقش می بندد ، باز هم باید بخاطر داشته باشید که برف پاک کن ها را به صورت دوره ای چک کنید. به هر حال ، شما هرگز نمی دانید چه موقع می خواهید با طوفان بارانی تابستان روبرو شوید.

بررسی مجموعه ای از برف پاک کن ها آسان است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که هم برف پاک کن ها و هم ماشین لباسشویی های شیشه جلو را روشن کنید. یک تیغه مناسب باید جارو بدون رگه تولید کند و شیشه جلو را تمیز نگه دارد.

اگر متوجه شدید که برف پاک کن ها فرسوده هستند ، می خواهید فوراً آنها را تعویض کنید.

9. باتری را بازرسی کنید

وقتی ماشین به اندازه کافی رانندگی نمی کند ، باتری معمولاً از بین می رود زیرا توسط دینام شارژ نمی شود. شروع ساده می تواند باتری را در برخی موارد زنده کند. در موارد دیگر ، باتری نمی تواند جوان شود و باید تعویض شود.

اگر ماشین شما از ابتدای شیوع همه گیر نشسته است – یا به هر دلیل دیگری سلامت باتری خود را زیر سوال می برید – قبل از سفر باتری را به طور حرفه ای آزمایش کنید.

جعبه کمک های اولیه کامیون

بسته بندی وسایل ضروری ، مانند اطلاعات بیمه اتومبیل ، جعبه کمک های اولیه و غیره را فراموش نکنید.

10. به یاد داشته باشید لوازم ضروری تابستان را بسته بندی کنید

امیدوارم با فرا رسیدن تابستان ، دیگر نگران بسته بندی مواد ضد عفونی کننده دست و ماسک نباشید (اما هنوز هم به سختی توصیه می کنیم که آنها را بیاورید و برای ایمن بودن باید فاصله های اجتماعی را انجام دهید!) و می توانید بر روی آوردن وسایل تمرکز کنید. مانند عینک آفتابی مورد علاقه خود و یک لیست پخش عالی برای سفر جاده ای.

تعمیر خودرو

اطلاعات بیمه اتومبیل شما

جعبه کمکهای اولیه

کابل های جامپر

اب

تنقلات، خوراک مختصر

شارژر تلفن

کیت تایر و ابزار یدکی

وسایلی برای ایمنی و سرگرمی کودکان (صندلی ماشین ، بازی و غیره)

 

AvyadAK
فروردین 31, 1400