آیا چرخ ماشین نیز به تراز نیاز دارد؟

آیا چرخ ماشین نیز به تراز نیاز دارد؟

تراز وسط چرخ

وقتی چرخ ها به درستی تراز شوند ماشین شما در بهترین حالت رانندگی می کند. متأسفانه ، جاده های اتاوا می توانند به ویژه ناهموار باشند. بزرگترین دشمن یک اتومبیل کاملاً همسو ، گودالی ناخوشایند است. و ، همانطور که همه ما می دانیم ، اتاوا تعداد زیادی از آنها را بدست آورد.

با گذشت زمان ، هنگام رانندگی با اتومبیل خود ممکن است به موارد زیر توجه کنید:

  • لاستیک های شما به طور ناموزونی فرسوده شده اند.
  • هنگام رانندگی مستقیم ، فرمان شما کج است.
  • ماشین شما در حال کشیدن به کنار است.

اگر اتومبیل شما هرکدام از این کارها را انجام می دهد ، به احتمال زیاد به تراز چرخ نیاز دارد.

نکته: قبل از رزرو یک تراز ، ابتدا فشار لاستیک خود را بررسی کنید. فشار کم لاستیک همچنین می تواند باعث کشیدن ماشین و ساییده شدن ناهموار لاستیک شود.

چه چیزی در تراز شدن چرخ تأثیر می گذارد؟

تراز چرخ شما درست است وقتی لاستیک ها و محورهای شما مستطیل درست می کنند. این شامل 3 بخش زیر از چرخ شما است:

انگشت پا

این زاویه چرخش لاستیک به سمت داخل یا خارج است ، وقتی از بالا به آن نگاه کنید (فکر یک پرنده از ماشین خود کنید). اگر تایر خیلی به سمت بیرون یا خیلی به سمت داخل نشانه رفته باشد ، به یک تراز مجدد نیاز دارد.

گرافیک انگشتان پا

تراز چرخ خودرو

کمبر

این با آرایش انگشتان کمی متفاوت است زیرا وقتی از جلو به لاستیک نگاه می کنید ، زاویه داخلی یا خارجی آن است. (در این حالت ، به این نگاه کنید که به برج پیزا نگاه کنید!) اگر لاستیک بیش از حد به هر دو جهت خم شود ، می تواند ناشی از یاتاقانهای فرسوده ، اتصالات توپی یا قطعات تعلیق باشد.

گرافیک کمبر

کاستور

ترازبندی کاستور همان چیزی است که فرمان و ثبات شما را متعادل می کند. وقتی از کنار به لاستیک های جلوی اتومبیل خود نگاه می کنید ، در اینجا می توانید محور فرمان خود را پیدا کنید. باز هم ، زیاد به چپ یا راست به معنای عدم انطباق است. این با ابزارهای هم ترازی مناسب اندازه گیری می شود.

گرافیک کرچک

حالا که ما به آنچه در ترازبندی چرخ ها رسیده است پرداختیم ، بیایید در مورد آنچه در آن تأثیر می گذارد صحبت کنیم.

گودال های مخوف

گودالهای مخوف

هرچه هوا بدتر شود ، چاله های بیشتری پیدا می کنیم. چرخه یخ زدگی / ذوب ، زمین را در زیر آسفالت منبسط می کند ، جاده را شکاف می دهد و چاله هایی از کوچک و بزرگ به اندازه ماموت ایجاد می کند.

وقتی به یکی برخورد می کنید (غالباً با بار، یک غلطک احساسات وجود دارد: ترس ، انتظار و سپس وقتی ماشین شما به طور عادی به کار خود ادامه می دهد ، خیالتان راحت شود.

اما در بسیاری از موارد ، این گودال بر زاویه های تراز / تعلیق شما تأثیر می گذارد. حفره حتی می تواند به رینگ ها یا سایر قطعات خودرو آسیب جدی برساند. در این موارد ، ما می ترسیم تا زمانی که ماشین شما در تعمیرگاه نباشد ، احساس راحتی نکنید.

زدن یک حاشیه

از زمان دریافت مجوز ، بسیاری از ما حداقل یک بار با محدودیت روبرو شده ایم. این که آیا هنگام چرخش محکم اتفاق می افتد یا هنگام پارک موازی مسافت را اشتباه ارزیابی می کنید ، یک دست انداز سخت می تواند تراز شما را دور بیندازد.

نادیده گرفتن سرعت گیر

سرعت گیرها آزار دهنده هستند ، اما برای ایمنی راننده و عابر پیاده بسیار ضروری هستند – به شرطی که آنها را با سرعت مناسب ببرید.

وقتی سرعت خود را کاهش نمی دهید ، احساس ناخوشایند مشابه گودال را تجربه خواهید کرد. هرچه سریعتر به سرعت گیر ضربه بزنید ، احتمال تغییر تراز چرخ شما بیشتر است – و احتمال اینکه آسیب به چرخ ها یا سیستم تعلیق خود را حفظ کنید بیشتر است.

چگونه می توانم اتومبیل خود را تراز کنم؟

بهترین راه برای تراز كردن صحیح اتومبیل بسیار ساده است – تمام تلاش خود را بكنید تا از چاله ها ، حاشیه ها جلوگیری كرده و سرعت رانندگی خود را متناسب تنظیم كنید. ما یک مقاله از نکات رانندگی در زمستان داریم که به شما در رانندگی ایمن کمک می کند

با مراقبت از تراز وسایل نقلیه خود ، از لاستیک ها ، فرمان و سیستم تعلیق نیز مراقبت خواهید کرد. به همین دلیل تراز مناسب چرخ بسیار مهم است.

 

وقتی به تراز نیاز دارید ، آن را به تعمیرگاه خودرو ببرید

به طور کلی ، بهتر است هر زمان که چرخ های مناسب برای فصل مناسب سوئیچ می کنید ، تراز خود را بررسی کنید.

 

AvyadAK
خرداد 2, 1400