آیا لازم است در زمستان مخزن بنزین خود را پر کنید؟

اگر مانند اکثر مردم هستید ، والدین شما احتمالاً به شما توصیه کرده اند که در زمستان حداقل در مخزن بنزین خود را همیشه پر نگه دارید. در آن روزهایی که سوزن روی گیج کم می شود اما شما خیلی خسته اید و نمی توانید در پمپ بنزین متوقف شوید ، شاید این سوال را داشته باشید که آیا این درست است. برخلاف این افسانه که شما باید در زمستان ماشین خود را گرم کنید …

پر کردن مخزن بنزین ماشین در زمستان

به خصوص در زمستان ، باید سعی کنید آن مخزن بنزین را بالا یا حداقل نصف پر نگه دارید. اگر ماشین شما با سوخت دیزل کار می کند بسیار مهم است.
مشکل تراکم است
در صورت تماس بخار آب سردتر با سطح گرمتر ، متراکم اتفاق می افتد. این را می توانید هر روز صبح یخ زده روی شیشه های اتومبیل خود مشاهده کنید.
این ممکن است در مخزن بنزین شما اتفاق بیفتد ، زیرا در هر فضایی از مخزن بنزین شما هوا اشغال نشده است. گرم شدن بنزین نسبتاً کند است و به خنک شدن هوا کمک می کند.

درست مانند قطره های آب در کنار یک لیوان سرد ، قطرات آب نیز می توانند روی دیواره های داخلی مخزن بنزین شما تشکیل شوند ، جایی که در نهایت به پایین بلغزانند.

پر کردن باک بنزین در زمستان

وقتی در مخزن گاز شما آب وجود دارد چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که بنزین و آب به خوبی با هم مخلوط نمی شوند و آب سنگین تر از گاز است ، آن دانه های آب که به بنزین شما می ریزند در ته فرو می روند. از آنجا ، آنها می توانند:

وارد موتور شوید و منجر به خوردگی شود.
اگر از مخزن گاز ساخته شده باشد منجر به خوردگی در مخزن بنزین می شود (این روزها بسیاری پلاستیک هستند).
اگر به اندازه کافی سرد باشد ، آنها می توانند در خطوط سوخت یخ زده و از رسیدن بنزین به موتور جلوگیری کنند. اتومبیل شما می تواند از شروع یا توقف آن امتناع کند.
برای ایجاد مشکل در تراکم به حجم معینی از هوا نیاز دارید ، بنابراین دویدن با رنگ قرمز به طور عادی می تواند منجر به مشکلات جدی تری شود.

دلایل دیگر نیمه پر بودن مخزن

یک دلیل ایمنی نیز وجود دارد: بالا نگه داشتن مخزن به این معنی است که در صورت گرفتار شدن در کنار جاده بنزین زیادی برای کمک به گرم شدن ماشین خود دارید. امیدوارم کیت اضطراری خودروی خوبی داشته باشید که به شما در حفظ امنیت نیز کمک کند.

از نظر مکانیکی ، خوب و پر نگه داشتن مخزن یک مزیت دیگر نیز دارد: جریان ثابت بنزین به خنک نگه داشتن پمپ هوا کمک می کند. ذرات آب یا یخ با آن تداخل می کنند ، به طور بالقوه منجر به آسیب هایی می شود که ترمیم آنها گران است.

اما شخصی آنلاین می گوید این درست نیست
اعتراف می کنم ، این یک بحث داغ آنلاین است ، و من همچنین پستهای انجمن و مقالات وبلاگ افرادی را خوانده ام که می گویند همیشه اجازه می دهند سطح بنزین آنها پایین بیاید و آنها هرگز مشکلی نداشته اند.

و این افراد دروغ نمی گویند – اما شما باید به مکان آنها نگاه کنید. بسیاری از این افراد در حال ارسال پست از نیمه جنوبی ایالات متحده یا حتی نیمه شمالی هستند که زمستان آنها به اندازه ما سرد نیست. بیشتر کتابهای راهنمای وسایل نقلیه کانادایی در واقع آن را توصیه می کنند.

بله ، همچنین درست است که اتومبیل های مدرن متفاوت طراحی شده اند و سیستم های تزریق سوخت مدرن دارای مناطق کم فشار یا شکاف بالقوه ای نیستند که در آن هوا جمع می شود. اما در وهله اول هیچ یک از این موارد از متراکم شدن آب در مخزن گاز جلوگیری نمی کند.

اتانول چطور؟

درست است ، قانون کانادا می گوید که حداقل 5٪ اتانول در بنزین ما وجود دارد و اتانول از آنجا که در دمای بسیار پایین یخ می زند مانند ضد یخ است. در حالی که اتانول می تواند کمک کند ، اما نمی تواند از متراکم شدن متراکم جلوگیری کند یا از رسیدن آن به خطوط سوخت شما جلوگیری کند.

مخزن خود را تا حد ممکن پر نگه دارید
مهم نیست در چه زمانی از سال است ، سعی کنید مخزن بنزین خود را تا حد ممکن پر نگه دارید. هنگام پر کردن مجدد ، یک پمپ بنزین با تعداد زیادی مشتری انتخاب کنید. جابجایی مداوم مشتریان به این معنی است که این ایستگاه بیشتر اوقات نیز مخزن ذخیره سازی عظیم خود را دوباره پر می کند. فراموش نکنید که در پایان کار درب بنزین را محکم ببندید.

به همین دلیل ، ذخیره بنزین بیش از چند ماه توصیه نمی شود

دیسک و صفحه تیبا ارس

دیسک و صفحه تیبا عظام

دیسک و صفحه تیبا والئو اصلی

دیسک و صفحه پژو 206 تیپ 5 پایا کلاج

 

AvyadAK
خرداد 8, 1400