آیا باید شماره پلاک خود را پنهان کنید؟

در عصری که می توان اطلاعات را با چند کلیک به دست آورد ، چیزی به عنوان محافظت بیش از حد از اطلاعات شخصی شما وجود ندارد. این سوالی را ایجاد می کند که بسیاری از رانندگان در سراسر کشور پرسیده اند: “مردم با شماره پلاک شما چه کاری می توانند انجام دهند؟”

شخصی با شماره پلاک شما چه کاری می تواند انجام دهد؟

فهرست :

آیا باید شماره پلاک خود را پنهان کنید؟

چه اطلاعاتی را می توانید از جستجوی شماره پلاک دریافت کنید؟

آیا کسی می تواند آدرس شما را از یک پلاک پیدا کند؟

با شماره پلاک چه کاری می توانید انجام دهید؟

در عصری که می توان اطلاعات را با چند کلیک به دست آورد ، چیزی به عنوان محافظت بیش از حد از اطلاعات شخصی شما وجود ندارد. این س aالی را ایجاد می کند که بسیاری از رانندگان در سراسر کشور پرسیده اند: “مردم با شماره پلاک شما چه کاری می توانند انجام دهند؟”

جستجوی شماره پلاک یک عمل معمول است. بسته به شرایط ، برای شناسایی وسیله نقلیه یا تأیید اطلاعات انجام می شود. از آنجا که پلاک اتومبیل شما همیشه در معرض دید است ، ممکن است خطر سرقت هویت به نظر برسد. با کلاهبرداری و تلاش برای کلاهبرداری ، نمایش شماره پلاک شما به صورت عمومی ممکن است زنگ خطر را ایجاد کند. در حقیقت ، درخواست تصادفی گزارش پلاک از DMV چندان ساده نیست.

پلاک ماشین

درخواست تصادفی گزارش گزارش پلاک از DMV چندان ساده نیست.

اگر احساس ناخوشایندی ایجاد می کند ، در اینجا برخی از حقایق آورده شده است که می توانند به س questionsالات شما پاسخ دهند و به شما آرامش خاطر دهند:

آیا باید شماره پلاک خود را پنهان کنید؟

برای محافظت از حریم خصوصی شما ممکن است پوشاندن شماره پلاک خودروی شما وسوسه انگیز باشد. با این حال ، جلوگیری از پلاک خودرو یا پوشاندن آن خلاف قانون است. مقررات ایالتی رانندگان را ملزم می کند پلاک های خود را بدون هیچگونه مات و محرمانه ای از ماده ای که ممکن است قابلیت مشاهده و خوانایی شماره پلاک را بپوشاند ، نگه دارند.

متأسفانه ، بعضی از رانندگان ممکن است ترجیح دهند یک پوشش یا بسته بندی را به پلاک خود اضافه کنند تا خوانایی آنها کمتر شود. ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما بهتر است آن را منتقل کنید زیرا قطعاً ارزش تلاش را ندارد. هر نوع پوشش ، پوشش ، فیلم یا روکش پلاک شما نقض آشکار قانون است ، بنابراین در صورت اطلاع یافتن می توانید انتظار کشیدن و دریافت بلیط را داشته باشید. این همه نگرانی شما نیست. همچنین اگر پلیس شما را مجبور به پوشیدن هر چیزی کند تا شماره پلاک شما را پنهان کند ، مورد توبیخ و مجازات قرار می گیرید. بهتر است فقط آن را رها کرده و پلاک خود را به طور مناسب نمایش دهید.

چه اطلاعاتی را می توانید از جستجوی شماره پلاک دریافت کنید؟

اگر شماره خودرویی از DMV بررسی شود می توانید اطلاعاتی در مورد آن بدست آورید. با این حال ، بسته به مقررات قانون حفاظت از حریم خصوصی راننده (DPPA) ، این ممکن است بسیار محدود باشد. طبق قانون ، حریم خصوصی شما محافظت می شود ، بنابراین هیچ کس نمی تواند به راحتی از طریق مراجعه به شماره پلاک به جزئیات حساس شما دسترسی پیدا کند. با دانستن اینکه حریم خصوصی شما دست نخورده باقی خواهد ماند ، حتی اگر شماره پلاک خودروی شما روی وسیله نقلیه شما نصب شده و توسط همه خوانده شود ، می توانید راحت باشید.

با این حال ، شما ممکن است هنوز نگران باشید که یک فرد غریبه با استفاده از مراجعه به شماره پلاک ، مشخصات شخصی خود را بدست آورد. حتی اگر تلاشی برای انجام آن انجام شود ، آنها فقط می توانند داده های محدود را بدست آورند و فقط سال ، ساخت و مدل خودرو شما را بدست آورند. همچنین اگر سوالی در مورد اعلامیه ایمنی یا فراخوان وجود دارد ، می توانند شماره شناسایی وسیله نقلیه (VIN) خود را دریافت کنند. مطمئن باشید که آنها نمی توانند جزئیات بیشتری از این مورد را بدست آورند ، مگر اینکه دلیل جدی در پشت درخواست مراجعه وجود داشته باشد.

آیا باید شماره پلاک خود را پنهان کنید؟

آیا کسی می تواند آدرس شما را از یک پلاک پیدا کند؟

اگر شخص دیگری به دنبال شماره پلاک شما باشد ، دریافت مشخصات شخصی مانند آدرس شما بسیار دشوار است. DMV قوانین سختگیری در مورد جستجوها دارد. حتی ممکن است برای این کار به یک فرآیند کاملاً جداگانه احتیاج داشته باشند ، که از متقاضی اسنادی را نشان می دهد که نشان می دهد برای چه اطلاعاتی استفاده خواهد شد. گذشته از خود فرآیند ، بسته به واقعه فقط می توانند حداقل اطلاعات را ارائه دهند. مراجعه به پلاک شخص ثالث معمولاً مشخصات زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

مصرف سوخت یا ظرفیت موتور

خسارت طبیعی (ناشی از آب و هوا و غیره)

تاریخچه نگهداری

مسافت پیموده شده

سابقه جنایی راننده

تاریخچه تصادفات

سابقه تصرف مالکیت

به احتمال زیاد این جزئیات را قبلاً داشته اید یا به راحتی برای شما قابل دسترسی است. با این حال ، این روند خسته کننده معمولاً برای موقعیت های خاص انجام می شود که ممکن است شامل تحقیق درباره یک جرم و مقامات مانند حوادث ضرب و شتم ، سرقت و غیره باشد. افسران پلیس معمولاً این اختیار را دارند که در صورت لزوم برای یک پرونده ، از جمله دادرسی مدنی ، کیفری ، اداری یا داوری و همچنین رسیدگی به ادعاهای بیمه ای ، به جستجوی پرونده بپردازند. حتی در این صورت ، آنها مجاز نیستند داده ها را در آن جستجوی داده یا به اشتراک بگذارند. اساساً هیچ کس دیگری به جز مقامات نمی تواند به اطلاعات جمع آوری شده از جستجوهای پلاک دسترسی پیدا کند.

با مراجعه به وب سایت DMV ایالت خود و بررسی دستورالعمل های مربوط به جستجوی پلاک ، می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. همچنین می توانید در مورد

روند و جزئیات مربوط به اینکه چه کسی می تواند برای این نوع درخواست از طریق تماس با دفتر محلی DMV خود درخواست کند.

مردی که پلاک دارد

می توانید اطلاعات ، سابقه ، وضعیت ، VIN و سایر جزئیات ثبت نام خودرو را از طریق شماره پلاک آن دریافت کنید.

با شماره پلاک چه کاری می توانید انجام دهید؟

یکی از کاربردهای کاربردی شماره پلاک ، بررسی سوابق وسیله نقلیه ای است که شما مالک یا اخیراً خریداری کرده اید. اگر خودروی دست دوم دارید ، می توانید شماره پلاک آن را جستجو کنید تا به شما کمک کند برای نگهداری بهتر و مالکیت کلی خودرو بیشتر در مورد وسیله نقلیه خود بیاموزید. این کار معمولاً در صورت تمایل به دریافت اطلاعات ، سابقه ، وضعیت ، VIN و غیره خودروی شما انجام می شود. از طریق این برنامه می توانید جزئیات ثبت نام محدود خودرو را نیز بدست آورید ، اما ممکن است مستندات و تأیید بیشتر لازم باشد.

یکی دیگر از اهداف مهم شماره پلاک ، شناسایی در حوادث جاده ای است. برخی از رانندگان ممکن است رفتاری غیرقانونی انجام دهند که در صورت عدم حضور در حادثه ، ممکن است به پلیس گزارش شود. رانندگان و عابران پیاده ممکن است شماره پلاک خودرو را یادداشت کنند ، بنابراین می توانند آن را به راحتی به مقامات گزارش دهند. ارائه گزارش جرایم جاده ای به همراه شماره پلاک می تواند به نیروی انتظامی در شناسایی متخلفان کمک کند.

برای شما به عنوان یک راننده مهم است که بدانید چگونه شماره پلاک و جستجوها کار می کنند ، بنابراین می دانید در صورت قرار گرفتن در موقعیتی که نیاز به شناسایی وسیله نقلیه است ، چه باید بکنید. حتی اگر به این زودی ها نیازی به گزارش یک حادثه وسایل نقلیه ندارید ، حداقل از روند و محدودیت های آن مطلع هستید. همچنین لازم نیست نگران نقض حریم خصوصی خود توسط غریبه هایی باشید که ممکن است شماره پلاک شما را بررسی کنند. شما می توانید راحت باشید و بدانید که توسط قانون محافظت می شوید و برای ایمن نگه داشتن اطلاعات خصوصی خود نیازی به کار غیرقانونی ندارید.

AvyadAK
خرداد 21, 1400
برچسب ها :

این مقاله بدون برچسب است.