آموزش تعویض چراغ خودرو

آموزش تعویض چراغ خودرو

این بدتر از دویدن شب هنگام با یک چشم بسته است: شما نور یکی از چراغ های جلو را از دست داده اید. یا یک لامپ سوخته است یا یک تصادف جزئی رخ داده است که لنز ، بازتابنده یا شاید کل محفظه لامپ خودرو خراب شده. و علاوه بر خطر آشکار ، خطرات استناد از سوی یک مأمور اجرای قانون تیزبین و احتمال سنجش از نرخ ساعتی یک تعمیرگاه نیز وجود دارد. اما شما می توانید این وضعیت را خودتان مدیریت کنید ، در حالی که درخشش گرم موفقیت را احساس می کنید ،شما میتوانید خودتان با جایگزینی چراغ جلو شکستهدرهزینه هاصرفه جویی کنید.آموزش تعویض چراغ خودرو

نحوه تعویض لامپ چراغ جلوی خودرو

 

خوشبختانه ، تغییر چراغ جلو اغلب آسان است. بیشتر لامپهای با شدت زیاد هالوژن (HID) یا دیود ساطع کننده نور (LED) امروزه جایگزین ساده هستند. آنها توسط گیره های سیم نازک یا نگهدارنده های چرخشی به سبک سرنیزه در جای خود نگه داشته می شوند. آنها می توانند به سرعت از پشت محفظه چراغ جلو بیرون بیایند ، از سیم کشی خارج شوند و آنها را به یک لامپ کار دهید. اما برای تغییر چراغ جلو ، ابتدا باید نوع لامپ مورد نیاز خود را شناسایی کنید. اولین جایی که باید جستجو کنید در کتابچه راهنمای مالک شما است.

آموزش تعویض لامپ خودرو

جایگزینی لامپ چراغ جلو شکسته

اگر این دفترچه راهنما مفقود شده است اما شما از ساخت ، مدل و سال ساخت اتومبیل خود آگاهی دارید (این را می دانید ، اینطور نیست؟) می توانید با یک فرد پیشخوان در فروشگاه قطعات خودرو مشورت کنید یا به کتابچه چراغ جلو مراجعه کنید معمولاً در راهرو چراغ جلو فروشگاه قطعات اقامت دارد. و در آخر ، شما همیشه می توانید لامپ بد را بکشید و برای مراجعه به فروشگاه بیاورید.

نحوه بیرون آوردن لامپ چراغ خودرو

معمولاً می توانید با باز کردن درب موتور و از بین بردن اتصالات لامپ در پشت محفظه چراغ جلو ، به لامپ چراغ جلو دسترسی پیدا کنید. بعضی از وسایل نقلیه ممکن است فضای اضافی سرویس را از طریق صفحات کوچک لولایی یا چرخان درون چاه های چرخ جلو فراهم کنند.

با این وجود ، ممکن است نیاز به حذف محافظ های مختلف پاششی ، محفظه های تمیز کننده هوا و حتی بطری های مایع واشر برای دسترسی کامل قبل از تغییر چراغ جلو ، نیاز به چند مدل روی حیله و تزویر باشد. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم یک دستکش مکانیکی (یا لاتکس) ، یک چراغ قوه ، یک پیچ گوشتی با تیغه صاف ، یک جعبه کوچک سوکت و یک انبر انبر سوزنی مناسب داشته باشید.

چراغ های جلوی مهر و موم شده دایره ای یا دایره ای متفاوت و بزرگتر هستند اما جایگزینی آنها بسیار آسان است. آنها را معمولاً توسط یک حلقه فلزی نازک که به مونتاژ پوسته لامپ پیچ می شود ، نگه می دارد. پیچ های حلقه نگهدارنده از جلوی ماشین به راحتی باز می شوند. اما گاهی اوقات ، ابتدا باید تر و تمیز جلویی دیگر را حذف کنید. یک شاخه مهار زیر هود در پشت لامپ به پایانه های مسی لامپ لغزنده می شود و از آن خارج می شود.

چراغ رشته ای مورد استفاده در چراغ های جلو خودرو

هنگامی که چراغ را عوض می کنید ، جلوگیری از لمس لیوان لامپ جدید بسیار مهم است ، زیرا آلودگی توسط روغن طبیعی پوست و حتی مقدار کمی آلودگی باعث خرابی زودرس می شود. برای اتصال مقاوم در برابر آب و هوا در همه شاخه ها و ترمینال های لامپ ، از کمی گریس دی الکتریک استفاده کنید (اگر در لامپ موجود نباشد در فروشگاه قطعات خودرو موجود است). و سعی کنید پیچ ​​های تنظیم تیر چراغ های جلو را برای پیچ های نگهدارنده معمولاً کوچکتر اشتباه نگیرید.

تغییر ماژول چراغ جلو

اگر لنز لامپ خراب است ، اگر لنز فوق العاده کدر است ، یا اگر یک حادثه به محفظه آسیب زده باشد ، همه چیز پیچیده تر است. شما می خواهید کل واحد چراغ جلو را تعویض کنید ، که به عنوان یک محفظه نامیده می شود. این محفظه های قالب ریزی شده برش داده می شوند و یا به پشتیبانی از رادیاتور فلزی قسمت جلویی پیچ می شوند. در پشت محفظه اتصالات سیم و سیم قرار دارد که باید برداشته شوند. و متأسفانه ، در بعضی موارد (به عنوان مثال ، نسخه های Ford Fusion ، Chevy Malibu ، و Toyota ، فاشیای سپر جلو باید شل شود یا برداشته شود تا به اتصالات محفظه برسد.

پیشنهاد ما این است که برای تعویض محفظه چراغ مخصوص خودروی خود ، یک دفترچه راهنمای تعمیرات یا حداقل تماشای چندین فیلم را پیشنهاد میکنیم .

تعویض بیشتر لامپ های چراغ جلو آسان است، اما تعویض محفظه های چراغ جلو به کار بیشتری احتیاج دارند.

بعد از نصب

چراغ ها را روشن و خاموش کنید تا از عملکرد کامل لامپ های تعویض پرتو نور و روشن و سیم کشی مجدد اطمینان حاصل کنید. این باعث می شود وقت و سرخوردگی شما از کشف اتصال شل یا لامپ نصب نشده اشتباه بسیار دیر انجام شود ، که این امر به برداشتن و نصب مجدد قطعات سپر یا توری های مشبک نیاز دارد. و مطمئناً چراغ های جلو باید هدف قرار بگیرند. برای این منظور ما پیشنهاد می کنیم ماشین را به یک تعمیرگاه برسانید. شما مییک مغازه برای انجام درست کار تجهیزات گران قیمت هدف دارد.

نکات مهم

برای کار بر روی وسیله نقلیه خود ، یک قسمت تمیز از بزرگراه یا فضای کار (مانند یک گاراژ) با نور مناسب انتخاب کنید. صبور باشید و برای تعویض چراغ جلو وقت کافی (حداقل دو ساعت) به خود اختصاص دهید. کار تعویض چراغ خودرو ممکن است ساده باشد ، اما همچنین ممکن است پیچیده تر از آنچه شما برنامه ریزی کرده اید باشد.

آموزش تعویض چراغ خودرو

هر نوع گیره و چفت و بستی را که برداشته اید در ظرف یا قوطی قرار دهید. در غیر اینصورت ممکن است آنها را گم کنید.

برای مشخص کردن محل قطع شدن سیم از نوار نقاب و قلم نوک نمادی استفاده کنید ، بنابراین به همان ترتیب ، به معنای درست ، دوباره روشن می شود.

یک فرش قدیمی ، یک تشک لاستیکی یا یک تکه مقوای بزرگ تمیز برای خوابیدن می تواند زانو زدن یا کار در زیر ماشین را راحت تر کند.

هنگام برقراری ارتباط ، با یک کلیک شدید گوش دهید.

به این نکات توجه کنید و ما انتظار داریم که تلاش شما برای تعویض چراغ جلو به خوبی انجام شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
حدیث عباسی
مرداد 4, 1400